Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Strzały na granicy. Padły w kierunku polskich żołnierzy

160
Podziel się

Na granicy polsko-białoruskiej padły strzały. Białorusini skierowali je do polskich żołnierzy. Podano szczegóły tej niepokojącej sytuacji.

Strzały na granicy. Padły w kierunku polskich żołnierzy
Na zdjęciu białorusiński pogranicznik (Straż Graniczna)
bETuMSjV

"W czwartek patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego. Prawdopodobnie była to ślepa amunicja" - podaje Straż Graniczna.

W piątek sprawę skomentowała rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska, na konferencji prasowej poświęconej sytuacji przy granicy polsko-białoruskiej. Powiedziała, że polskim żołnierzom "nic się nie stało".

Patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy razem z nami patrolują granicę. Prawdopodobnie było to przy użyciu ślepej amunicji. Nikomu nic się nie stało - informuje ppor. Anna Michalska, podaje Onet.
bETuMSjX

O groźnej sytuacji, jaka miała miejsce w czwartek, poinformowała także Polska Agencja Prasowa. "W czwartek patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego; prawdopodobnie przy użyciu ślepej amunicji; nikomu nic się nie stało", podaje PAP.

Na granicy polsko-białoruskiej padły strzały

Dlaczego doszło do tak groźnej sytuacji? Czy to kolejna prowokacja, jak twierdzą niektórzy, ludzi Łukaszenki?

Tych prowokacji jest coraz więcej - mówi rzeczniczka Straży Granicznej.
bETuMSkd

Ppor. Anna Michalska dodała, że w poprzednią noc aż 523 migrantów próbowało przekroczyć granicę polsko-białoruską. Doszło do 35 zatrzymań. Wszyscy imigranci zostali zidentyfikowani jako obywatele Iranu.

Rzeczniczka SG dodała także, że strzały, które padły w stronę Wojska Polskiego, mogły być chybione celowo. Sytuacja na granicy jest napięta, tymczasem oficjalnie wiadomo, że Łukaszenka nie jest zwolennikiem Polski, która m.in. obarcza Białoruś za sytuację na granicy na forum UE.

bETuMSky
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(160)
ind
2 miesiące temu
Zwierzchnicy militarni, prywaciarze w USA biznesmeni produkujący sprzęt do zabijania będą szczęśliwi że udało im się doprowadzić do konfliktu na dużą skalę w którym USA nie będzie uczestniczyć.Będzie duże zapotrzebowanie na tzw."broń" i dalszą okupację Polski.
ligo
2 miesiące temu
Przekraczanie granicy z Polski do Białorusi przez nieformalne grupy dywersantów w celu dokonywania prowokacji polityczno-militarnych jest śmiertelnym zagrożeniem dla suwerennej Białorusi.
joko
2 miesiące temu
Po polskiej stronie żołnierze maja tylko ślepaki do odstraszania ptaków i dzików
bETuMSkz
Ebola
2 miesiące temu
Gdyby doszło do podobnej sytuacji jak na Ukrainie co z całego serca nikomu nie życzę ja moja rodzina i sporo moich znajomych w tym konflikcie udziału nie weźmiemy . powód nasz rząd oskarżył że my na Pomorzu czy Śląsku jesteśmy ukrytą Niemiecką opcją :(' wszystko w temacie i sami sobie bronić Kaczyńskiego i jego sekte
typowy_roberc...
2 miesiące temu
A od czego nasi noszą broń? Od parady? Odpowiedzieć ogniem i tyle. Samoobrona. Bi nastepnym razem nas z haubicy ostrzelaja
Gość
2 miesiące temu
A kto to widział kryminalista Kamiński
***
2 miesiące temu
Wyprawa moskiewska, poprzez Mińsk coraz bliżej. Wyzwolimy 150 mln niewolników...
Alfred z nad ...
2 miesiące temu
To są działania dywersyjne przed atakiem. przy granicy z Polską Putin ma 4 dywizje pancerne ,kilkanaście brygad mieszanych , systemy zakłócania radioelektronicznego . Ofensywa rozpocznie się prawdopodobie na przełomie grudnia i stycznia 2022r. Uderzenie z Brześcia 4 DP wraz z atakiem że strony Kaliningradu ma za zadanie odciąć wojska Polskie I Us army. W kotle suwalskim . Kolejne uderzenie ma być skierowane na Lublin , Warszawę i Toruń w ciągu 7 dni wojska Rosyjskie maja dojść do Odry . Co zmusi NATO do przystąpienia do negocjacji z Putinem
Aaaaaaaaaaaaa...
2 miesiące temu
Na razie ślepaki a puzniej co na ostro i zielone światło dla zielonych ludzi będą bronić uchodźców podobnie na Ukrainie było ten sam plan Rosji trzeba wysoki mur zrobić z zasiekami bo będzie źle
Marjan
2 miesiące temu
Skaczcie durne Polaczki dalej to bendzie to samo co na Ukrainie tyle iż ja nie mam zamiarō walczyć o tej zasrany kraj mimo iż mieszkam 8km od granicy
Aleksander
2 miesiące temu
Propaganda straszyć bać się trzeba nie wolno się nie bać.
rrrrr
2 miesiące temu
... a nie mogli odpowiedzieć z kałacha? czy co tam mają, od razu odechciałby im się jaj z NATO ...
rrrrr
2 miesiące temu
... a nie mogli odpowiedzieć z kałacha? czy co tam mają, od razu odechciałby im się jaj z NATO ...
bETuMSkr
dnhgs
2 miesiące temu
Pytanie, kto szczał ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić