Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

Kłamstwa o szczepionce Pfizera. Wiadomo, gdzie prowadzi trop

187
Podziel się:

Francuscy i niemieccy influencerzy mieli publicznie powiedzieć, że szczepionka Pfizer/BioNTech jest niebezpieczna dla zdrowia. Ofertę z dużym wynagrodzeniem dostali od rzekomo brytyjskiej agencji PR, która jest zarządzana przez rosyjskich przedsiębiorców.

Kłamstwa o szczepionce Pfizera. Wiadomo, gdzie prowadzi trop
Influencerzy twierdzą, że agencja PR związana z Rosją poprosiła ich o zdyskredytowanie szczepionki Pfizer (Getty Images)

Propozycję dyskredytowania szczepionki Pfizer/BioNTech złożyła agencja PR Fazze, która twierdzi, że jest brytyjską "platformą influencerów". Najpierw podawała, że jej siedziba znajduje się w Londynie, ale jak ustalili dziennikarze, żadna agencja PR nie jest zarejestrowana pod podanym adresem. Po tym, jak propozycja dyskredytacji wyszła na jaw, Fazze zamknęła swoją stronę internetową oraz konto na Instagramie.

W zeszłym tygodniu agencja skontaktowała się z kilkoma francuskimi YouTuberami, którzy w swoich filmikach opowiadają o zdrowiu i nauce. Zaproponowano im, aby w blogu powiedzieli, że "śmiertelność wśród zaszczepionych preparatem Pfizer jest prawie 3 razy wyższa niż wśród zaszczepionych AstrąZeneką". Blogerzy zwrócili uwagę, że przedstawiciele agencji mają bardzo słaby angielski.

Blogerzy mieli opowiadać o śmierciach przez szczepionkę

Agencja prosiła YouTuberów, aby również zamieścili na swoich stronach w mediach społecznościowych raporty, które rzekomo potwierdzają wysoką śmiertelność wśród osób zaszczepionych preparatem firmy Pfizer. Artykuły, na które powoływała się agencja Fazze, dotyczą danych, które miały zostać skradzione przez rosyjskich hakerów. Nie zawierają one żadnych informacji o współczynnikach śmiertelności.

Influencerzy mieli w swoich filmikach powiedzieć, że "media ignorują ten temat" i zapytać: "Dlaczego niektóre rządy aktywnie kupują szczepionkę Pfizer, która jest niebezpieczna dla zdrowia ludzi?". Wytyczne zawierały również prośby o "zachowywanie się tak, jakbyś interesował się tym tematem" oraz o unikanie wzmianek o tym, że materiał jest sponsorowany.

Kampania miała mieć "ogromny budżet"

Treści e-maili od "brytyjskiej" agencji udostępnił na swoim Twitterze francuski bloger naukowy Léo Grasset, który ma prawie 1,2 miliona subskrybentów na YouTube. Grasset powiedział, że kampania miała "ogromny budżet", ale agencja nie chciała powiedzieć, kto ją zamówił. Niemieckiego YouTubera Mirko Drotschmana, który ma 1,5 miliona subskrybentów, również proszono o udział w "kampanii informacyjnej" na temat "znacznej liczby zgonów".

Kierownictwo pochodzi z Moskwy

Francuski portal śledczy "Fact&Furious" dotarł do danych, które świadczą o tym, że Fazze dysponował ogromnym budżetem, dzięki czemu mógł oferować blogerom ogromne wynagrodzenie za fałszywe informacje.

Według portalu LinkedIn kierownictwo Fazze pochodzi z Moskwy i pracowało dla agencji założonej przez rosyjskiego przedsiębiorcę. Francuskie media wskazały na podobieństwa między przesłaniem Fazze a oficjalnym kontem na Twitterze Sputnika V - rosyjskiej szczepionki na COVID-19.

Z przeprowadzonego przez Unię Europejską wynika, że rosyjskie i chińskie media często szerzyły dezinformację, "sponsorowaną przez państwo". Ma ona na celu zwiększenie poziomu nieufności wobec szczepionek na COVID-19, tworząc "powiązania między szczepieniami a poziomem śmiertelności w Europie". W ten sposób promowali rosyjskie i chińskie preparaty na COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(187)
zaszczepiona
8 miesięcy temu
Do Maro...Nie życz tego komuś, co tobie nie miło.Szarpie tobą złość,że chorowałeś ,a ktoś nie.To bezczelne...
pis nazizm k...
8 miesięcy temu
amerykanskei laoboratoria niszcza cywilizacje przez wprowadzanie nowych chorob jankesi ds dopowiedzialniza rzszerzenie borioliozy
fgh
8 miesięcy temu
tak tak te wszystkie doniesienia o powiklaniach i umierajacych ludziach po szczypawce to wina rosyjskiego wywiadu....slowo daje, rzady i koncerny farmaceutyczne maja nas za idiotow
gosc
8 miesięcy temu
kill/bill cel Nobel.juz od dawna próbuje go dostać,ale teraz mu go wrecza,dlatego zaczoł przyjazn z tym zobczenicem z USA.
znafca
8 miesięcy temu
a wirus pochodzi z marsa a to rosyjscy szaleni naukowcy go stworzyli ze wspołpracą z usa żeby zarobic i kontrolować swiat. tylko bill na tym zarobi a po szczepionce wyrosną nam włosy na stopach i umrzemy w 666 dniu bo jego to znak tego diabła. Ksiądz i jackowski z lekarzem mówili że to prawda razem z celebrytą jakimś tam więc domniemam że to musi być prawda. umieram zaszczepiony mimo że smierc ma mnie gdzies
Demaskator
8 miesięcy temu
Właśnie oglądam TVN. Ten poziom naganiania jest naprawdę żałosny. Redaktor mówi, że ma rodzinę na wsi, no starsza pani inteligentka, to pojechała do miasta i się zaszczepiła, no ale reszta wsi, ta nieinteligentna oczywiście nie chce. Masakra, do kogo te treści, skoro ci najmnuej inteligentni się już poszczepili. TV właściwie zawsze tak robiła ale może więcej ludzi przejrzy na oczy. "Program tak jest" Dlaczego nie nie wprowadzą obowiązku, jak w przypadku innych szczepionek???? Be te są nieprzebadane i za to Norymberga. Dlatego tak pajacują i kręcą. Tylko debil by tego nie skumał.
Rockefeller
8 miesięcy temu
"Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani" - Mark Twain
rox
8 miesięcy temu
nie muszą tego specjalnie rozgłaszać, każdy mądry człowiek, sam doskonale o tym wie
jury
8 miesięcy temu
Ja mam gdzieś czy w ogóle któraś szczepionka jest skuteczna , czy bezpieczna - tym niech martwią się zaszczepieni . Prawie od początku czułem tu podstęp i zyski
coco
8 miesięcy temu
jak ktoś mówi negatywną prawdę o szczepionce to jest kupiony przez ruskie słuzby hahahha
Ściema
8 miesięcy temu
A gdzie kurwiszony podacie że szczepionka jest bezpieczna i poparta latami badań.
Wypadł
8 miesięcy temu
Mi słoik z ręki za tym stoją rosyjskie służby bo stało się to wtedy gdy w tv leciał wilk i zając...
Zxc
8 miesięcy temu
Takie działania powinny być karane dożywociem !!!
HahahA
8 miesięcy temu
Epidemia grypy 1918-1919 - 2 lata bez szczepionek, leków, szpitali i oboszczen.ogolnie smrodd brud i ubustwo. Sars-cov-2 2019- wciąż trwa. Mamy szpitale, leki, oboszczenia, higienę i szczepionki. Jakiś dowodów naukowych jeszcze chcecie? Może wystarczy ruszyć głową?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić