Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Kuriozum w szpitalu. Zwolenników TVP i TVN umieszczono na jednej sali

330
Podziel się:

Polityczne spory toczone są nawet w szpitalach. W wadowickiej placówce doszło do kuriozalnej sytuacji, w wyniku której dyrekcja zdecydowała o ograniczeniu pacjentom dostępu do telewizorów. Powodem były... kłótnie fanów TVN-u z miłośnikami TVP o wybór kanału.

Kuriozum w szpitalu. Zwolenników TVP i TVN umieszczono na jednej sali
Konflikt w wadowickim szpitalu. Zdj. ilustracyjne (Getty Images, Patricia Doyle)

Nietypową sprawę nagłośniła "Gazeta Krakowska". Jak donoszą redaktorzy dziennika, dyrekcja szpitala powiatowego w Wadowicach zdecydowała się na dość niecodzienny krok i ograniczyła swoim pacjentom dostęp do odbiorników telewizyjnych.

Nietypowy spór w wadowickim szpitalu

Dotąd chorzy przebywający w placówce mogli korzystać z urządzeń dostępnych w salach szpitalnych, bądź podłączyć do anteny swoje odbiorniki. Obecnie takiej możliwości nie ma, gdyż telewizory nie odbierają sygnału.

Okazuje się, że kierownictwo szpitala nie wymieniło dekoderów w związku ze zmianą sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, która miała miejsce w tym roku. Bynajmniej nie jest to jednak wynikiem niedopatrzenia, a jak ustalili dziennikarze - celowym działaniem.

Dyrekcja postanowiła odebrać pacjentom dostęp do telewizji z konkretnego powodu - toczonych między nimi sporów o wyższość jednej stacji telewizyjnej nad drugą. Ciągłe kłótnie miały zaburzać spokój pozostałych kuracjuszy.

Ciągłe spory o to, czy TVN, czy też TVP kłamie i jakie wiadomości należy oglądać a jakich nie, w rezultacie doprowadzały do tego, że pozostali chorzy nie mogli spokojnie się kurować - powiedziała jedna z pielęgniarek w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Do sprawy odniosła się też dyrektorka wadowickiego szpitala. Barbara Bulanowska potwierdziła, że odmienne poglądy pacjentów nierzadko były powodem konfliktów leżących w tej samej sali chorych.

Poza tym naszymi pacjentami są również osoby cierpiące na niedosłuch, które oglądają telewizję bardzo głośno, przeszkadzając tym, którzy potrzebują ciszy - dodała Bulanowska w rozmowie z lokalnym dziennikiem.
Zobacz także: Kuriozalne sytuacje w “Wiadomościach” TVP. Wpadek nie brakowało
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(330)
Eebebeb
3 tyg. temu
Oczywiście że TVP kłamie bardziej to widać na każdym kroku
Only TVPis
miesiąc temu
TVNic hipnotyzuje widza wzrokiem chudej pani "blądyny" o aryjskim spojrzeniu ;) W szpitalu TVNic powinno być zakazane.
Aniela
2 miesiące temu
A U NAS W SZPITALU AKADEMICKIM SA TELEWIZORY KOŚCIÓŁ W OBIEKCIE SZPITALA I NA ETACIE 4 KAPŁANÓW Z PENSJA 112TYS ZL
Elka
2 miesiące temu
Telewizorów nie powinno być w ogóle w salach szpitalnych. Również wyjących radioodbiorników. W szpitalach leżą chorzy ludzie, potrzebujący wypoczynku! Można przecież zorganizować sobie słuchawki plus jakiś smartfon albo radio i nie zakłócać innym spokoju!
Ola
2 miesiące temu
Prawda jest taka że zarówno tvp jak i tvn muszą kilka razy powtarzać tę samą informację aby dotarła do widza. Ja lubie oglądać Wydarzenia na Polsacie.
Olo
2 miesiące temu
A gdzie mieli ich rozmieścić? Jeszcze nie słyszałem żeby był szpital z pokojami dia TVP czy TVN
Agniecha
2 miesiące temu
Ja trafiłam 2mc temu do szpitala wyrostek i w zasadzie nic z tego pobytu nie pamiętam po przyjęciu na oddział wywieźli mnie na salę operacyjną a rano wypis i tyle a i jak mi dawali głupiego jasia to śmiałam się że i tak nie zasnę doliczyłam do 10,9...telewizor był ale nikogo nie było stać żeby go włączyć
Halina
2 miesiące temu
W domu mamy dwa telewizory.Mąż w jednym pokoju ogląda Historię,Ja w drugim pokoju programy sportowe.W związku z tym mamy święty spokój.
Emerytka70
2 miesiące temu
Ja Wyslam z założenia mąż ma swoj telewizor i siatkowke ja mam swoj pokój i programy podroznicze co do polityki jesteśmy zgodni bić PIS
Kropka
2 miesiące temu
Po co była zmiana nadawania?
Marek
2 miesiące temu
Ja bym spokojnie mógł oglądać TVN, bo i tak nie rozumiałby o czym jest mowa.
Kawoszka
2 miesiące temu
Halszka. Pozabierać telewizory. Większość ma komórki. A starsi co nie mają niech odpoczywają😁
Dziej
2 miesiące temu
Przy przyjęciu do szpitala powinni pacjenci wypełniać ankiety kogo są zwolennikami bo zamiast zdrowieć to się pozabijają
Ahoj
2 miesiące temu
No cóż uczyniliście politycy, wasze waśnie nie pozwalają chorymna spokojny powrót do zdrowia. Jednym i drugim otwierają się rany jak słuchają i oglądają całą prawdę przez całą dobę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić