aktualizacja 

Tak przygotujesz naturalny syrop na kaszel. Przepis od Lasów Państwowych

0

Na stronie Lasów Państwowych na Facebooku pojawił się szczególny wpis. Podano w nim przepis na... naturalny syrop na kaszel! Na pewno się przyda. Szczególnie że jesteśmy zmuszeni znosić zmienną pogodę, co przekłada się na zwiększoną zapadalność na przeziębienia.

Tak przygotujesz naturalny syrop na kaszel. Przepis od Lasów Państwowych
Często borykasz się z dolegliwościami układu oddechowego? Rozwiązaniem może być naturalny syrop (Facebook, Lasy Państwowe)

Nie bez powodu przepis na naturalny syrop na kaszel został podany właśnie teraz. Jego główny składnik stanowi kwiat, który kwitnie obecnie, jednak dość krótko przyjdzie nam cieszyć się jego widokiem. To podbiał pospolity.

Ta niezwykle pospolita i charakterystyczna roślina ma potwierdzone działanie lecznicze, o czym świadczy już sama jej nazwa – w wolnym tłumaczeniu łacińska nazwa – "Tussilago farfara", znaczy: "przeganiająca kaszel'' – czytamy na stronie Lasów Państwowych na Facebooku.

Naturalny syrop na kaszel – przepis od Lasów Państwowych

Jak instruują nas pracownicy Lasów Państwowych, do przygotowania syropu na kaszel będzie potrzebna nam garść świeżo zerwanych kwiatów podbiału. Należy jednak pamiętać, że muszą być one w pełni rozwinięte. Najlepiej szukać rośliny na leśnych polanach czy składnicach drewna, a nie w pobliżach dróg, gdzie pozostaje narażona na skażenie spalinami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Zaskroniec próbuje połknąć ropuchę. Niecodzienne nagranie Lasów Państwowych

Zebrane kwiaty należy oczyścić, a następnie umieścić warstwami z cukrem w słoju. Pojemnik trzeba zakręcić i umieścić w nasłonecznionym miejscu. Do tego celu idealnie nada się np. parapet. Po tygodniu syrop należy zalać, przy użyciu gazy wyciskając go z resztek kwiatów.

Tak przygotowany syrop należy przechowywać w buteleczce z ciemnego szkła. Jak uspokajają pracownicy Lasów Państwowych, spokojnie możemy wykorzystywać go nawet do zimy. Lek bez wątpienia przyda się zwłaszcza w nadchodzących tygodniach, ponieważ pogoda już nas nie rozpieszcza, a do tego przed nami przysłowiowy "kwiecień – plecień".

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić