aktualizacja 

Tak wyglądają separatyści. Spójrzcie, w jakich "mundurach" idą na wojnę

Tzw. żołnierze nieuznawanych Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej, którzy są sponsorowani przez Rosję, w praktyce nie mają podstawowych ubrań. Na jednym z nagrań bojownicy przyznają, że nie dostali nawet obuwia wojskowego. "Wywalczysz w boju" - mieli powiedzieć jednemu z nich tak zwani dowódcy.

Tak wyglądają separatyści. Spójrzcie, w jakich "mundurach" idą na wojnę
Żołnierze tzw. DRL pokazali jak wyglądają ich "mundury" (Twitter)

Nagranie, na którym widać, jak traktowani są żołnierze republiki separatystycznej tzw. DRL, udostępnił Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy. "Wygląda na to, że ich życie naprawdę nie ma dla nikogo wartości" - skomentował.

Mają "wywalczyć buty w boju"

Na filmiku bojownicy "chwalą się" swoim wyposażeniem wojskowym. Okazuje się, że niektórzy nie dostali nawet podstawowych rzeczy - m.in. obuwia wojskowego. Na nagraniu tzw. żołnierz mówi, że ma "wywalczyć buty w boju", bo tak mu kazano.

Inny bojownik pokazuje wydane przez dowództwo worki transportowe. Już mają dziury i, jak mówi separatysta, "rozlatuje się w rękach". Z kolei inny żołnierz miał więcej szczęścia - otrzymał buty wojskowe, ale w różnych rozmiarach - 45 i 43.

Jesteś szczęśliwy? - Pewnie! - mówi bojownik.

Nie dostali nawet kamizelki kuloodpornej

Problem jest też z mundurami. Jak opowiada jeden z żołnierzy, dostał ubranie w rozmiarze 56, mimo że jego rozmiar to 48. - To w ogóle nie jest możliwe, żeby cokolwiek robić w odzieży o 8 rozmiarów większej - mówi. Jak dodał, nawet nie otrzymał kamizelki kuloodpornej, a kupowali ją mu rodzice.

Jednak w Rosji sytuacja nie zawsze wygląda lepiej. Wysyłani na front muszą kupić na własny koszt dosłownie wszystko: od butów po kamizelki kuloodporne. Najeźdźcy walczący w Ukrainie często mają radzieckie wyposażenie indywidualne, nieefektywne apteczki medyczne, które nie zawierają nic poza bandażem oraz paskiem uciskowym.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Ukraińcy zadrwili z Rosjan uciekających z Krymu. "Czas wyjeżdżać"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić