Tatry. Szturm turystów. Zamknięto dojazd do Morskiego Oka

18

Wielu Polaków postanowiło wykorzystać tzw. długi weekend, żeby spędzić kilka dni poza domem. Popularnym kierunkiem okazały się Tatry – w góry ruszyło tyle osób, że konieczna okazała się interwencja policji. Zablokowano również trasę w kierunku Morskiego Oka.

Tatry. Szturm turystów. Zamknięto dojazd do Morskiego Oka
Wiele osób postanowiło spędzić długi weekend w Tatrach. Samochodów jest tyle, że przez górskie miejscowości ciągnie się gigantyczny korek (PAP, PAP/Grzegorz Momot)

Według ustaleń portalu 24tp korek rozpoczął się już przed Łysą Polaną. Ciągnie się od strony Bukowiny Tatrzańskiej i Zakopanego, a liczba aut znacznie przewyższa rezerwacji miejsc parkingowych na trasie do Morskiego Oka.

Tatry – turyści tłumnie ruszyli w góry. Dojazd do Morskiego Oka zamknięty

W ubiegłym roku miała miejsce analogiczna sytuacja, w konsekwencji której doszło do zablokowania przejazdu do Palenicy Białczańskiej. Doprowadzili do tego turyści, z braku miejsc parkingowych zostawiający swoje auta wzdłuż drogi, co w rezultacie uniemożliwiło poruszanie się innym osobom.

Do Morskiego Oka ostatecznie dotrą tylko ci kierowcy, którzy wcześniej zarezerwowali bilety parkingowe. Roman Wieczorek, rzecznik policji zakopiańskiej, zwrócił się do turystów ze specjalnym apelem. Prosił, aby w miarę możliwości rezygnowali z poruszania się autami na rzecz komunikacji miejskiej, a same pojazdy pozostawili pod miejscami, w których się zatrzymali.

Na rondzie na Wierchu Porońca wpuszczane są tylko samochody, które posiadają wykupione miejsca parkingowe na Palenicy Białczańskiej lub Łysej Polanie. Apelujemy do turystów, którzy chcą dotrzeć do Morskiego Oka, aby korzystali z komunikacji zbiorowej, a samochody zostawili pod miejscami zakwaterowania – radzi turystom Roman Wieczorek (PAP).

Kierowcy, którzy nie zastosują się do prośby i zaparkują auto wzdłuż drogi, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Jeśli pozostawią swoje samochody w niedozwolonym miejscu, te zostaną odholowane.

Zobacz także: Zobacz też: Niedźwiedź w Zakopanem. "Apelujemy, by mieszkańcy zabezpieczali kosze na śmieci"
Autor: EKO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić