Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Tego dnia nauka zdalna trwała krócej. Dzieci mogły iść do kościoła

15
Podziel się:

Nietypową informację o skróconych lekcjach dostali rodzice uczniów ze szkoły w Michałówce. Wszystko po to, by dzieci mogły iść na rekolekcje.

Tego dnia nauka zdalna trwała krócej. Dzieci mogły iść do kościoła
Rodzice dzieci ze szkoły w Michałówce dostali informację o skróconych lekcjach. Wszystko po to, by mogły iść na rekolekcje. (Getty Images)

Skracanie lekcji z powodu rekolekcji w kościele nie dziwi nikogo. Jednak w czasie epidemii koronawirusa, skracanie lekcji online, by dzieci mogły iść do kościoła, obudziło niemałe oburzenie internatów.

Pandemia, szkoły pozamykane, dzieciaki muszą w domach siedzieć. A w Miętnem dziś o 12 rekolekcje dla dzieci. Lekcje w szkole w Michałówce skrócone o dwie godz, aby dzieci mogły iść do kościoła... A przecież dzieci do 16 lat nie mogą same z domu wychodzić. I tu nie chodzi o to, że mam coś przeciwko rekolekcjom, bo nie mam, ale o rozsądek i logikę... - napisał użytkownik, który podzielił się z portalem eGarwolin informacją o skróconych lekcjach.

Informacja miała pojawić się w dzienniku elektronicznym. Poinformowano tam rodziców, że lekcje zdalne zostaną skrócone, by umożliwić dzieciom udział w kościelnych rekolekcjach w pobliskiej miejscowości Miętno.

Internauci podzielili się na dwa obozy. Jedni byli wdzięczni za przysługę rady pedagogicznej, inni spojrzeli na sprawę bardziej krytycznym okiem. W końcu mamy epidemię koronawirusa, a dzieci poniżej 16 roku życia i tak nie mogą same wychodzić z domu.

A w ferie dzieciaki też w domu... paranoja totalna!! Szkoły nie powinny dostosowywać się do kościoła - skomentowała jedna z użytkowniczek Facebooka.
Nie rozumiem tylko tego, że do szkoły dzieci chodzić nie mogą, ale do kościoła już tak - zauważa internautka.
Każdy z Nas ma wybór i właśnie dyrekcja szkoły ten wybór umożliwiła. Proszę się nie czepiać, pilnować swojego podwórka i swojego bałaganu - pisze matka ucznia ze szkoły w Michałówce.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Matyja o szczepieniach. "Nie wolno nam słuchać szamanów" (WIDEO)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
czytelnik
rok temu
ba bo w kosciele bowiem nie ma covida, ale resteuracji czy na boisku juz jest
ś[o
2 lata temu
"Rozsądek" i "logika" to bóstwa współczesnych ateistów. Prawdziwego Boga się nimi nie zastąpi.
Mada
2 lata temu
Nasza młodzież nie musi myśleć, zdobywać wiedzy. Musi się modlić i służyć, niestety nie Bogu tylko klerowi.
Starszy.
2 lata temu
Jestem katolikiem,ale coś mnie to nie pasuje żeby dzieci musiały chodzić do kościoła na przymus,a nauka zdalna skrócona.Skończcie z tymi wymogami na kościół.Jeżeli mamy przestrzegać bezpieczeństwa to wszędzie,w kościołach,w galeriach,w sklepach i publicznych transportach.Dzieci na ferie nie pojadą,a do kościoła pójdą.??? Przesada jest z tymi nakazami.Najważniejsze jest zdrowie Polaków.I ludzi starszych.
Adam
2 lata temu
Jako kapłan muszę stwierdzić, że w ogóle nie jestem pozdrawiany na ulicy. Ile trzeba mieć w sobie podłości by nie pozdrowić księdza? To powinno być karane. To samo z przeżegnaniem się, gdy przechodzi się obok Świątyni. Tylko kary finansowe mogą nauczyć nowych ateistów właściwego postępowania.
Mnn
2 lata temu
Trzeba mieć nieźle zryte żeby latać do kościoła na rekolekcje
*****
2 lata temu
podobno woda święcona uzdrawia
gość33
2 lata temu
Płacimy za religię w szkołach. Dlaczego ta szkoła nie mogłam wszystkim dzeciom zrobić wirtualnych rekolekcji online dla wszystkich zainteresowanych dzieci??? Śledzę profil jednej szkoły na YT, mają tam online wszystko, rekolekcje z religii z odcinkiem świątecznym też były. I słuszna uwaga- jak dziecko do lat 16 ma samo na te rekolekcje dojść lub dojechać? Powinny być online i które dziecko chce powinno mieć w czasie zajęć prawo w nich uczestniczyć i tyle. Skoro całe społeczeństwo na religię w szkołach płaci to m.in. na to powinny iść te środki.
SuperGość
2 lata temu
Wszelkie pretensje odnośnie obostrzeń i rekompensat za poniesione straty moralne i materialne (śmierć najbliższych, utratę zdrowia, straty finansowe itp) z tytułu walki z pandemią Covid 19 należy kierować do komunistycznego rządu Chińskiej Republiki Ludowej! Chyba ktoś nienormalny może liczyć na to, że nasze władze przy tej katastrofie ekonomicznej spowodowanej koronawirusem będą miały jakąś kasę na zapłacenie za komuchów chińskich jakichkolwiek zadośćuczynień skoro wielokrotnie zasobniejsze władze amerykańskie czy angielskie swoim zubożałym i okaleczonym przez pandemię obywatelom od razu zaznaczyły, żeby wszelkie pretensje kierować do głównych sprawców tego pogromu. Jestem pesymistą czy my dorośniemy do podobnego stanu świadomości widząc jak wam państwo - moim rodakom bardziej pasują pyskówki o pierdołach a rząd się miota i nie potrafi jasno sprecyzować ani swoich obecnych, doraźnych działań ani stworzyć długo okresowej strategii z obciążeniem ChRL za naszą katastrofę
rafal08
2 lata temu
Obsesja z jaką co niektórzy wypowiadają się o Kościele i osobach wierzących trąci psychozą. Nikt nikogo nie zmusza, żeby wierzył chodził do kościoła, to jest sprawa indywidualna. Masz inne zdanie to twoja sprawa i krzyżyk na drogę.
3333
2 lata temu
Niech MMC zajmie się pandemią w Niemczech albo w Izraelu a nie w Polsce. Od troski o ład społeczny w Polsce są odpowiednie organy a w polskim kościele reżym sanitarny jest skrupulatnie przestrzegany. Zajmijcie się synagogami i rabinami i napiszcie jak tam jest? To wasze judzenie budzi odruch sprzeciwu i antypatię.
BHO
2 lata temu
Bardzo dobrze że do kościoła a nie na ulicę!
aga
2 lata temu
To tylko efekt wieloletniej indoktrynacji religijnej,co skutkuje zaburzeniami rozsądku , doprowadza do fanatyzmu,nacisku na dalszą indoktrynację kolejnych pokoleń i bigoterii.
4443
2 lata temu
To się nie skończy. "Ręce błogosławione nie zarażają". A dotyk jest jedynie "ojcowską" czułością. A jak jest? A no tak by kasa się zgadzała. Kasa kasa reszta nieważna.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić