Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Terapeuta zgwałcił 9-latkę z Aspergerem? Sprawa wróci na wokandę

7
Podziel się:

Wraca skandaliczna sprawa z Tarnowa. 44-letni terapeuta miał tam zgwałcić swoją 9-letnią pacjentkę z zespołem Aspergera. Mężczyzna został uznany za winnego przez sąd pierwszej instancji, teraz sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd apelacyjny. Obrońca terapeuty domaga się jego uniewinnienia.

Terapeuta zgwałcił 9-latkę z Aspergerem? Sprawa wróci na wokandę
9-latka twierdzi, że została wykorzystana przez terapeutę. Zdj. ilustracyjne (Getty Images, Prostock-Studio)

9-letnia wówczas mieszkanka Tarnowa zaczęła uczęszczać na terapię w 2019 roku w związku ze zdiagnozowanym u niej zespołem Aspergera. Z dziewczynką pracował 44-letni terapeuta. Mężczyzna sprawiał wrażenie profesjonalisty, swoje wykształcenie i doświadczenie udowodnił dyplomami i certyfikatami z uczelni wyższych. Nie było powodów, by wątpić jego umiejętności.

Terapeuta zgwałcił 9-latkę? Sprawa wróci do sądu

Któregoś dnia jednak rodzice pacjentki usłyszeli z jej ust coś przerażającego. Dziewczynka wyznała, że podczas zajęć terapeuta zamknął się z nią w sali na klucz, po czym rozebrał ją i wykorzystał seksualnie. Po wszystkim miał ubrać się i jak gdyby nigdy nic oddać dziewczynkę w ręce opiekunów.

Po usłyszeniu tej historii rodzice 9-latki natychmiast powiadomili o wszystkim policję. 44-latek został zatrzymany, a później aresztowany. Biegli, którzy przesłuchiwali poszkodowaną, uznali, że jej zeznania spełniają kryteria wiarygodności. Psycholodzy stwierdzili także, że dziewczynka wykazuje cechy ofiary przemocy seksualnej.

Sąd pierwszej instancji uznał oskarżonego za winnego użycia podstępu i molestowania małoletniej pacjentki. Terapeuta został skazany na 3 lata więzienia, otrzymał także 10-letni zakaz kontaktu z ofiarą i wykonywania zawodów związanych z pracą z małoletnimi.

Wyrok był nieprawomocny. Odwołał się od niego obrońca skazanego, który domaga się jego uniewinnienia lub powtórzenia procesu. Prawnik uważa, że biegła psycholog nie miała odpowiednich kwalifikacji i w niewłaściwy sposób przeprowadziła przesłuchanie dziecka.

Oprócz tego adwokat zwrócił uwagę, że śledczy nie zabezpieczyli śladów biologicznych z bielizny dziewczynki, które mogłyby służyć jako dowód w sprawie, nie poddali też oskarżonego badaniom wariografem, a oględziny miejsca zdarzenia miały zostać przeprowadzone pobieżnie. Na początku września Sąd Apelacyjny w Krakowie ponownie rozpozna sprawę.

Zobacz także: Matka zostawiła dziecko w rozgrzanym aucie. Policjanci pokazali dramatyczny moment interwencji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
statystyka
2 miesiące temu
wysyłajcie dzieci do terapeutów, wuefistów, trenerów, nauczycieli muzyki itp, a za kilkanascie lat wasze dzieci będą robić coming outy
antykatoliczk...
2 miesiące temu
Wina religii w szkolach!
Seksielscy
2 miesiące temu
jak znowu terapeuta a nie ksiądz to NIE róbcie afery!
hejterKsięży
2 miesiące temu
znowu terapeuta a nie zaden ksiądz? jak żyć?
WszyscyUmrzem...
2 miesiące temu
Nie jest napisane czy było przeprowadzone badanie ginekologiczne. Nie rozumiem jak do tego doszło skoro rodzice nic nie słyszeli i nie zauważyli, że coś jest nie tak po odbytym gwałcie.
Prorok-2
2 miesiące temu
Śmierć wszystkim gwalcicelom którzy unikają kary za życia- Wyrocznia Pana.
Nikol
2 miesiące temu
W Polsce również często dochodzi do gwałtów przez lekarzy najczęściej u ginekologa. Dlatego zawsze podczas badań zabiegów powinien być partner I patrzeć na łapy lekarzom. Również podczas badań pochwy dochodzi często do zarażeń np. Brodawczakiem ludzkim HPV którego przekaże partnerowi I partner często choruje na drogi moczowe kończące się rakiem prostaty itp. A pacjentka ma usuwanie jajników I macicy. Rękawiczki chronią tylko lekarza nie pacjenta. A pacjentka ma prawo do obecność partnera podczas badań I zabiegów czy porodu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić