o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

To będzie norma? Dezynfekować będziemy się nawet po pandemii COVID-19

5
Podziel się

Według najnowszych badań, których wyniki przedstawiło Monday News, blisko 70 proc. respondentów kupuje regularnie środki do dezynfekcji - najczęściej żele oraz płyny. Po pandemii ten trend nie będzie już tak wyraźny, ale nie brak opinii, że część nawyków pozostanie z nami na dłużej.

To będzie norma? Dezynfekować będziemy się nawet po pandemii COVID-19
Środki do dezynfekcji pozostaną z nami na dłużej? (Getty Images)
bEqsRaQB

Aż 67 proc. badanych kupuje środki do dezynfekcji. Tylko 6 proc. badanych sięga po nie rzadko, natomiast 27 proc. nigdy. Popularność tych produktów jest spowodowana trwającą od ponad roku pandemią i według komentujących ekspertów po zakończeniu lockdownu konsumenci z nich zrezygnują.

Co trzeci Polak nie kupuje środków do dezynfekcji

Oznacza to, że jedna czwarta osób może nie nabywać ich, lecz korzystać z darmowych dystrybutorów, znajdujących się m.in. w sklepach i na stacjach benzynowych. Oczywiście wyniki badania są pokłosiem tego, że od dłuższego czasu mamy pandemię. Trudno jest jednak mówić o konkretnym wzroście sprzedaży tego typu produktów, gdyż zaczęliśmy śledzić tę kategorię dopiero podczas trwania lockdownu – wyjaśnia Krzysztof Domeradzki z Kantar Polska, cytowany przez Monday News.
bEqsRaQD

Dr Urszula Kłosiewicz-Górecka z Polskiego Instytutu Ekonomicznego uważa, że po zakończeniu pandemii konsumenci przestaną kupować żele w takiej ilości. Jednak sprzedaż i tak może być znacznie wyższa niż przed pandemią, ponieważ zmieniła się świadomość społeczeństwa, które jest teraz bardziej uważne.

Konsumenci nie porzucą niektórych zachowań wyuczonych w czasie pandemii, nawet po jej zakończeniu. Zdecydowanie częściej niż przed 2020 rokiem będą dezynfekować ręce i powierzchnie użytkowe w domach oraz biurach. Takie działania będą nasilały się szczególnie w okresach grypowych – uważa Marcin Lenkiewicz z Grupy BLIX.

Polacy najczęściej wybierają ogólnodostępne żele i płyny antybakteryjne. Rzadziej korzystają ze środków dezynfekujących w innej formie np. chusteczek czy sprejów. Dr Kłosiewicz-Górecka zauważyła, że większość konsumentów kieruje się nie wydajnością, a formą i wygodą użycia.

bEqsRaQJ
Żele i płyny są dostępne niemal we wszystkich punktach sprzedaży przy kasach, w różnych cenach i opakowaniach. Dzięki szerokiej ofercie można dobierać tego typu produkty do indywidualnych potrzeb, m.in. w wersji kieszonkowej. Sprej raczej jest wykorzystywany do dezynfekcji powierzchni, np. paczek dostarczanych przez kurierów. Taki produkt jest rzadziej stosowany również w trakcie sprzątania całego domu – komentuje Marcin Lenkiewicz dla Monday News.

Wyniki pochodzą z kwietniowego raportu "FMCG Brands We Shop by Blix & Kantar 202". Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej próbie blisko 4 tys. dorosłych konsumentów.

Zobacz także: Minister Czarnek: "Take it easy". Ekspertki komentują
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqsRaRe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
tsss
3 miesiące temu
nie kupowałem i nie kupuje,masek też bo nie noszę.i żyję reszta domowników tez nawet Ci 70+.pozdro ciwidki.
.....
3 miesiące temu
Tak nadmierna sterylizacja prowadzi do chorób, ale ja nie jestem kompetentny....
Zenek
3 miesiące temu
Zakrzepy narodowe
bEqsRaRf
CNNNC
3 miesiące temu
Teraz beda zmiany genetyczne po szczepieniu . Ludzie mysleli , ze jak beda dbali o siebie to sobie pozyja . Zmiany genetyczne po roku do trzech od drugiego szczepienia . Takie sluchy sa . Tajne dane z badania nad szczepionkami musialy wymknac sie bo o tym sie mowi . Po co sie szczepic jak sa takie sluchy ?
Elek
3 miesiące temu
Ameby dalej beda wierzyc mediom i ekspertom o nieznanych nazwiskach, wszytko fotomontarz pic na wode, 2 lata , jak to mowil pan gebbels klamstwo powtarzane 1000 razy staje sie prawda. Na szczescie te wszystkie ameby same sie wyszczepia i za 2 - 3 lata juz ich nie bedzie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić