aktualizacja 

To nie fotomontaż. Zdjęcie z Poznania obiegło kraj

281

Zima znowu zaskoczyła drogowców? Na to wychodzi. Mieszkańcy Poznania byli świadkami nietypowego zdarzenia. W mieście spadł śnieg, ale drogowcom nie przeszkodziło to w... koszeniu trawy. Ze zdjęć, które obiegły sieć, śmieje się już cała Polska.

To nie fotomontaż. Zdjęcie z Poznania obiegło kraj
Drogowcy kosili trawę w śniegu (Instagram, @poznan_moment)

W ostatnich dniach niemal w całym kraju spadł śnieg. Zamiast wsiąść do odśnieżarek i piaskarek, poznańscy drogowcy na widok białego puchu postanowili... chwycić za kosiarki.

Spadł śnieg, drogowcy chwycili za kosiarki

Świadkami kuriozalnej sytuacji byli poznaniacy, którzy w poniedziałkowy poranek (27 listopada) przejeżdżali w pobliżu stacji Circle K przy ulicy Bolesława Krzywoustego. Przydrożne trawniki były pokryte śniegiem, a robotnicy w najlepsze skracali trawę.

Zdjęcia dokumentujące niecodzienne zdarzenie trafiły na popularny profil na Instagramie "Poznan_Moment" i szybko rozprzestrzeniły się po sieci. Ubaw mają już internauci z całej Polski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potężny atak zimy na południu Europy. 400 miejscowości bez prądu

Sprawą zainteresował się m.in. lokalny portal epoznan.pl. Dziennikarze poprosili o komentarz przedstawicieli Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

W odpowiedzi na przesłane im fotografie drogowcy poinformowali, że choć urząd ograniczył w ostatnim czasie koszenie w pasach drogowych Poznania, właśnie na ul. Krzywoustego w pasie rozdziału i na skarpach przy jezdni "nastąpił wzrost wyższych roślin".

Dlatego podjęta została decyzja o pilnym przycięciu tych roślin. Prace zostały zlecone z terminem wykonania do 30 listopada. Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego nie można było z nimi czekać. Przy czym koszeniu nie podlega trawa, a jedynie wyższe rośliny, ich zdrewniałe, suche części - wyjaśnił ZDM w Poznaniu.
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić