To wideo podbija sieć! TPN opowiedział o wypróżnianiu się w Tatrach

4

W odpowiedzi na zainteresowanie nowym znakiem, który pojawił się na Złotym Potoku nad Wiktorówkami, TPN opublikował wideo. W materiale Marek Kot z TPN opowiedział o tym, jak załatwić się przy tatrzańskim szlaku.

To wideo podbija sieć! TPN opowiedział o wypróżnianiu się w Tatrach
Opowiedział o wypróżnianiu się w Tatrach (Facebook)

Tatrzański Park Narodowy opublikował wideo, o którym zrobiło się głośno w mediach społecznościowych. W ramach serii "Tatrzańskie gawędy" Marek Kot opowiedział o tym, jak się załatwić przy tatrzańskim szlaku. Niewątpliwie wiedza ta może przydać się niejednemu turyście, który w przyszłości ma zamiar wybrać się w polskie góry.

Gawęda na nietypowy temat powstała z powodu ciekawości miłośników Tatr. Ci zastanawiali się nad historią tajemniczego znaku z przekreśloną kucającą postacią z opuszczonymi spodniami, który postawiono niedaleko wodopoju dla turystów na Złotym Potoku nad Wiktorówkami. Marek Kot potwierdził, że zgodnie z przewidywaniami internautów grafika oznacza nic innego, jak zakaz defekacji.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Autor nagrania wytłumaczył, skąd wzięła się konieczność postawienia znaku. Okazało się, że w tym miejscu zanieczyszczenia spływają do potoku, z którego pobierana jest woda. Niestety w ludzkich odchodach znajdują się bardzo szkodliwe pasożyty, które mogą doprowadzić do trwałego skażenia wody.

W Polsce człowiek może być żywicielem przeszło 40 gatunków żyjących w jego wnętrzu, jak owsik ludzki, lamblia jelitowa, glista ludzka czy włosogłówka - napisał autor nagrania.

Jak wypróżnić się na szlaku? Marek Kot tłumaczy

W opublikowanym nagraniu Marek Kot tłumaczy, co zrobić w przypadku konieczności wypróżnienia się podczas wycieczki na szlaku. Przypomina, że można skorzystać z toi toia. Jednocześnie pracownik TPN ma świadomość, że w niektórych sytuacjach turysta nie będzie mógł się wstrzymać, dlatego poradził, co wtedy zrobić. Przekonywał, że skutecznym rozwiązaniem są specjalne worki z przenośną toaletą. Park rozdaje je m.in. grotołazom. Jeżeli jednak osoba wypróżniająca nie będzie miała worka, to powinna załatwić sprawę jak najdalej od wody i dodatkowo nie zanieczyszczać lasu chusteczkami, czy papierem toaletowym.

Nie zanieczyszczajmy, uszanujmy to miejsce. Zostawmy nasze Tatry takie, jakie chcielibyśmy zastać - przekonuje pracownik TPN.
Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić