o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Śmiać się, czy płakać? Zdjęcie z polskiego miasta obiegło sieć

212
Podziel się

Pracownicy zatrudnieni do koszenia traw w Dąbrowie Górniczej zyskali ogólnopolską sławę. Sposób, w jaki wykonują swoją pracę wywołuje sporo zastrzeżeń. Sieć obiegła fotografia jednego z nich gdy "kosi" utwardzony teren bez trawy.

Śmiać się, czy płakać? Zdjęcie z polskiego miasta obiegło sieć
Pracownicy starali się kosić nawet na utwardzonym terenie (Dąbrowskie Inicjatywy Społeczne)
bESLhoRh

Dąbrowa Górnicza wydaje krocie na utrzymanie zieleni miejskiej. Rocznie jest to absurdalny koszt aż 9 milionów złotych, z czego trzy dni przeznaczane są na koszenie trawników. Kwoty wzbudzają oburzenie zwłaszcza w świetle faktu, że inne miasta płacą znacznie mniej. Te same usługi kosztują większe miasto Katowice 4,6 mln złotych.

Firma odpowiedzialna za pracę prowadzi je z wielką precyzją. Nie wiadomo, czy ma to na celu troskę o tereny zielone, czy chęć naciągnięcia miasta na dodatkowe koszty. Dochodzi przez to do absurdalnych sytuacji. Pracownicy z kosiarkami koszą betonową kostkę w centrum miasta. Ponadto spacerują z dmuchawami, by rozrzucić liście z chodników, które w tym samym czasie nawiewa wiatr.

bESLhoRj

Oburzeni są zwłaszcza mieszkańcy bloku komunalnego w Strzemieszycach. Teren wokół musieli skosić sami w ramach czynu społecznego. Firma odmówiła wykonania prac, tłumacząc, że nie miała odpowiedniego sprzętu do skoszenia tak wysokich traw.

Te kwoty wywołują szok. Tym bardziej, że w czynie społecznym musieliśmy kosić teren wokół bloku komunalnego w Strzemieszycach. Nikt nie chciał przyjechać tam, bo trawy były za wysokie, a firma podobno nie miała odpowiedniego sprzętu – mówi oburzona Tatiana Duraj-Fert ze stowarzyszenia Dąbrowskie Inicjatywy Społeczne.

Sprawę w rozmowie z fakt.pl skomentował Bartosz Matylewicz. Pracownik Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej twierdzi, że prace są wyrazem troski o przyrodę i mieszkańców. Według niego zakres obowiązków firmy jest naprawdę szeroki, stąd wysoki koszt.

bESLhoRp
Prace prowadzone w ostatnim czasie na obszarze wokół zbiorników Pogorią II i III polegały na wykoszeniu chwastów i samosiewów w celu zachowania dostępu mieszkańców do zbiornika. W ramach umowy zawartej z prywatną firmą wykonywane są prace związane m.in. z pielęgnacją istniejących drzew oraz nasadzeniami nowych (ok. 2 mln zł w skali roku), koszeniem i utrzymaniem czystości trawników (ok. 3 mln zł), utrzymanie aranżacji roślinnych wieloletnich i jednorocznych (ok. 1 mln zł), grabieniem liści (ok. 650 tys. zł), nasadzenia żywopłotów (ok. 600 tys. zł), a także utrzymanie parków - tłumaczył pracownik urzędu.
Zobacz także: Duchowni działają jak mafia? „To rodzina, która kryje samych siebie”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESLhoRK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(212)
Bres
4 tyg. temu
Jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno chodzi o pieniadze ! Trzeba zaznaczyc ze sa dwa rodzaje pieniedzy. Te na fakture i te inne
qwe
miesiąc temu
Co do wysokiej trawy to wystarczy tarcza do kosy daje rade nawet krzakom taka ciekawostka Jest to standardowe wyposarzenie kazdej mocniejszej kosy
Super
miesiąc temu
Po tym widać po raz kolejny co za brednie wypisujecie
bESLhoRL
Someone
miesiąc temu
Zadziwiające, ile ignoranctwa w większości komentarzy, a słyszeliście kiedyś o szczotce - głowicy czyszczącej do kosy spalinowej...o wielu rzeczach jeszcze nie słyszeliście, ale najlepiej zjechać hejtem, a potem japę ze zdziwienia rozdziawić.
edo
miesiąc temu
akurat sprzedaję takie głowice do kosy spalinowej które służą do kostki brukowej, tu nie ma co się śmiać, trzeba podziwiać za profesjonalizm
02TotalneDno
miesiąc temu
Te Polsko jezyczne strony juz dawno powinny byc P0zamykane i zabronione.
02TotalneDno
miesiąc temu
Te Polsko jezyczne strony juz dawno powinny byc P0zamykane i zabronione.
02TotalneDno
miesiąc temu
Te Polsko jezyczne strony juz dawno powinny byc P0zamykane i zabronione.
Jaa
miesiąc temu
Jak już do niczego w tym kraju się nie nadajesz i nic nie potrafisz, to zostajesz dziennikarzem. I to wybitnym dziennikarzem !
Qraś.
miesiąc temu
co się śmiejecie przecież przydzielone paliwo musi zostać zużyte w tym przypadku nie jest istotne co się kosi trawę czy beton.
Rre
miesiąc temu
Autor się nie postarał nawet przyjrzeć zdjęciu a na pewno nie ma wiedzy ogólnej .Ten pracownik czyści kostkę drogi autorze.
prześmiewca
miesiąc temu
Śmiać to się można z ignorancji autora tych wypocin. Po wymianie głowicy w kosie spalinowej na szczotkę możemy użyć kosy do czyszczenia kostki brukowej.
moda
miesiąc temu
najpierw PO betonowało, teraz jest moda na rozbetonowanie
bESLhoRD
Leon
miesiąc temu
To jest maszyną do czyszczenia kostki...dziennikarzyny
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić