o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Tysiące ludzi na ulicach Budapesztu. Protest przeciwko ustawie "o ochronie dzieci"

505
Podziel się

W sobotę w stolicy Węgier odbył się Budapest Pride. Ulicami Budapesztu przeszło kilka tysięcy osób, które sprzeciwiają się dyskryminacji osób LGBT. Słowa krytyki padały przede wszystkim pod adresem uchwalonej przez rząd ustawy "o ochronie dzieci".

Tysiące ludzi na ulicach Budapesztu. Protest przeciwko ustawie "o ochronie dzieci"
Ulicami stolicy Węgier przeszedł Budapest Pride. Jego uczestnicy protestowali przeciwko dyskryminacji osób LGBT (PAP)
bECGBgnF

Jak podkreślili organizatorzy marszu, był on wyrazem sprzeciwu wobec działań wymierzonych w osoby LGBT. Oskarżyli rząd Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej, że wykorzystuje narzędzia prawne, aby dyskryminować przedstawicieli mniejszości seksualnych w ich własnym kraju.

Zamiast chronić mniejszości rząd Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej wykorzystuje prawo, by uczynić społeczność LGBT wyrzutkami we własnym kraju – cytuje treść oświadczenia organizatorów PAP.
bECGBgnH

Budapest Pride przeszedł przez Budapeszt. Uczestnicy chcą ochrony praw osób LGBT

Organizatorzy i uczestnicy Budapest Pride otrzymali poparcie ponad 40 ambasad oraz zagranicznych instytucji kultury. W tym gronie znaleźli się przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Podkreślili oni konieczność zapewnienia godności każdemu, niezależnie od orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej.

Wspieramy kroki w każdym kraju zmierzające do zapewnienia równości godności wszystkich istot ludzkich niezależnie od orientacji seksualnej i tożsamości płciowej – napisali przedstawiciele ambasad we wspólnym oświadczeniu (PAP).
bECGBgnN
Zobacz także: Zobacz też: Wrzawa po słowach Baracka Obamy o Polsce. "Ta wypowiedź nie jest przypadkowa"

Ustawa "o ochronie rodziny" została uchwalona przez węgierski parlament 15 czerwca. Zgodnie z jej treścią m.in. na zajęciach edukacji seksualnej nie wolno "propagować" operacji korekty płci czy homoseksualizmu. Dodatkowo tego typu lekcje będą mogli prowadzić wyłącznie nauczyciele oraz organizacje należące do specjalnego rejestru.

bECGBgnO

Zmiany prawne na Węgrzech skłoniły Komisję Europejską do interwencji. W rezultacie doszło do wszczęcia postępowania o naruszenie prawa Unii Europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECGBgoi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(505)
J16:13
2 miesiące temu
CO WIEMY O OPATRZNOSCI z "WIDZENIA ks.PIOTRA" MOWI za OJCA?
"PROROCTWO"
2 miesiące temu
CZY ZÓLW TO GAD ..."POSROD NIESNASEK" . BO PRZECIEZ NIE ..."WĄŻ "NA DRZEWIE" ?
44 i zółw (g...
2 miesiące temu
byłoby beznadziejnie...wicie?A rozumicie Słowianski papiez?
bECGBgoj
44 i zólw
2 miesiące temu
Dziewcznom...to dobrze ...od czasu mitycznej... Ewy ..nie musiały... o plemnikach ...uczyc .. . O Ca ,o H2O... o Bogu ,ktory jest Duchem... a tyle poloniostek w podstawówce ... i katechetek od piątego...(nie mylic z początkiem śrerdniowiecza)..
Powolanie
2 miesiące temu
choinka czy Lk 14:26... nie dowiem się dlaczego zony nie są księzmi? ja na ten przyklad kocham onę nie bardziej od Jezusa... TAK KAZE APOSTOŁ...Mt ,,,POKOJ i MIECZ...TYLKO JEDEN POWSZECHNY APOSTOLSKI KOSCIÓL ,ALE SWIETY ZAPOBIEGNIE ZAGŁADZIE...
lol22
2 miesiące temu
Przerost spoidła wielkiego jeszcze do niedawna na liście chorób psychicznych WHO. Skreślony po interwencji gejowskiego lobby na wysokich szczeblach tejże organizacji. Co ciekawe przypadłość uleczalna. Więc jak, następnych wypuszczą Napoleonów?
Beata
2 miesiące temu
LGTB-a to to za stwór! proszę spojrzeć, jak Ci ludzie są zboczeni, jak sie wulgarnie zachowują i jak wulgarnie pokazują swoja orientację. Normalni ludzie nie rozbierają się i kopulują gdzie popadnie a oni na tych marszach, wiecach robią przeraźliwe rzeczy, fu, fu.... Kocham wszystkich ludzi i staram się ich nie oceniac ale naprawdę, naprawdę nie mogę na to patrzeć co oni wyczyniają. To jakie głęboko chore i nie do zaakceptowania. To jakiś obrzydliwie szkodliwy prąd, który niestety bardzo się rozwija i przybiera na sile - w ich szeregach stoją ludzie, władzy - pytanie po co to czynią?, chcą zagłady świata....?
NT czy ST
2 miesiące temu
Choinka skąd Wieszczowie w Polsce czerpali wiedzę...?
senior
2 miesiące temu
Kiedy ci biedni i poszkodowani z LGBT będą protestować w krajach muzułmańskich?
Anhhcv
2 miesiące temu
Ale jak ich nie dyskreminowac skoro zachowują się jak zwierzęta i to przy dzieciach wypaczają podejscie do życia jak by tylko sex i gliniasty ślimak był w życiu był najważniejszy
Romuś
2 miesiące temu
Mam takie pytanie: czy starsi geje muszą chodzić w pieluchomajtkach z powodu uszkodzenia zwieracza?
Abc
2 miesiące temu
Tolerancji to niech sie nauczą osoby z lgbt bo chyba nie słyszeli co to jest
emerytka
2 miesiące temu
dlaczego w ludziach tyle nienawisci i co ciekawe dla pieniedzy.wladzy rozpetal to rzad i kosciol.kiedy sie ludzie obudza zaczna samodzielnie myslec
bECGBgob
Lk 10:20
2 miesiące temu
Które BLYSKAWICE winne będą ze nie zstąpil dotychczas?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić