Uczelnia o. Rydzyka w żałobie. "Czujemy się osieroceni"

36

Pracownicy i studenci Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu założonej przez o. Tadeusza Rydzyka pogrążyli się w żałobie. W poniedziałek 19 grudnia zmarł dr Grzegorz Osiński, profesor AKSiM oraz kierownik Instytutu Informatyki na tej uczelni. Profesor zmarł nagle, miał 55 lat.

Uczelnia o. Rydzyka w żałobie. "Czujemy się osieroceni"
19 grudnia zmarł dr Grzegorz Osiński. (AKSiM)

O śmierci naukowca poinformowała Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. "19 grudnia br. zmarł wybitny naukowiec, profesor i przyjaciel biblioteki AKSiM – dr Grzegorz Osiński" - czytamy na stronie uczelni.

Czujemy się trochę przez niego osieroceni, bo był znakomitym fizykiem, informatykiem i kognitywistą. Świetnie spełniał się w roli społecznej w otoczeniu uczelni i jako przyjaciel, niesamowity gawędziarz, dyskutant, co widać zresztą po jego książkach, które czyta się jednym tchem. Będzie nam go brakowało, bo nie wiem, kto poprowadzi to, co Grzesiu zaczął - powiedział prof. Grzegorz Musiał, wykładowca AKSiM na antenie Radia Maryja.

Prof. Grzegorz Osiński zmarł nagle. "Jego nagłe odejście do Domu Ojca jest dla nas wszystkich mocnym doświadczeniem ludzkiego przemijania i chwilą zatrzymania się przed faktem, że tracimy kogoś, kto tyle dobra wniósł do naszej społeczności akademickiej" - informują pracownicy toruńskiej uczelni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lewica sprawdzi finanse o. Rydzyka. „Wyciąga i defrauduje pieniądze”

Dr Grzegorz Osiński był informatykiem, kognitywistą, fizykiem kwantowym. Jako pracownik naukowy Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zajmował się badaniem aktywności ludzkiego mózgu, stosując teorię nieliniowych modeli dynamicznych w naukach medycznych i psychologii eksperymentalnej oraz analizą percepcji komunikatów wizualnych w przekazie medialnym.

W kręgu jego licznych zainteresowań znajdowały się m.in.: informacja wizualna, wyszukiwanie informacji, medycyna kliniczna, neurologia, fizjologia człowieka, mózg, myślenie, hipertekst i hipermedia, psychologia poznawcza, komunikacja elektroniczna, przetwarzanie danych, bezpieczeństwo informacyjne, systemy informatyczne, nauki kognitywne, filozofia nauki, świadomość, transhumanizm, postęp techniczny.

W roku 2000 pracował w międzynarodowym zespole badawczym na Uniwersytecie Technicznym w Kaiserslautern, zajmującym się problematyką Quantum Computing. W latach 2001-2002 stypendysta National Research Council w labolatoriach NASA/JPL w Pasadenie w Kalifornii.

Uroczystości pogrzebowe prof. Grzegorza Osińskiego odbędą się w czwartek 22 grudnia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić