Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Uczestnik z tęczową przypinką w "Jeden z dziesięciu". Doszło do skandalu

99
Podziel się:

Adam Miśkiewicz jest aktywistą LGBT, który brał udział w programie "Jeden z dziesięciu". Przyszedł z tęczową przypinką w kształcie serca, ale nie pozwolono mu wejść do studia z nią, ponieważ... "jest to reklama marki Polaroid".

Uczestnik z tęczową przypinką w "Jeden z dziesięciu". Doszło do skandalu
Uczestnik pojawił się na nagraniach z tęczową przypinką (TVP, Instagram)

Program "Jeden z dziesięciu" słynie z tego, że najważniejszą rolę odgrywa tam nie wygląd, lecz poziom inteligencji. Jak się jednak okazało, nie tylko to jest kluczowe. Aktywista LGBT Adam Miśkiewicz opowiedział o tym, jak prawie odmówiono mu udziału w nagraniach.

Kazali zdjąć tęczowe serduszko

24 sierpnia Adam przyjechał do Lublina, gdzie trwały zdjęcia do nowego odcinka. Miał on na sobie tęczową przypinkę w kształcie serca. Nie mógł tego jednak zaakceptować producentka teleturnieju i powiedziała, żeby ją zdjął.

Przyczyna wydaje się być śmieszna — według pracownicy TVP miała ona reklamować... firmę Polaroid, która ma tęczowe logo. Kobieta powołała się na regulamin, według którego ubiór uczestnika programu musi być wolny od znaków towarowych i logo marek.

Przypinkę mogli zablurować

Jak przyznał Miśkiewicz w rozmowie z Onetem, podejrzewał, że taki scenariusz będzie możliwy. Liczył jednak, że stanie się to na etapie emisji — podczas montażu przypinkę mogli zablurować, jak robili to, na przykład z serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Koniec końców usłyszałem, że muszę je zdjąć. Jedna z osób z produkcji powiedziała, że przypinka może być problemem. Co mnie zaskoczyło, była bardzo pozytywnie nastawiona. Podkreśliła, że całym sercem mnie wspiera - powiedział Adam Miśkiewicz Onetowi.

To nie jedyny problem, który spotkał uczestnika podczas nagrań. Podczas kręcenia tzw. wizytówek aktywista chciał nawiązać do znanego hasła, wymierzonego w partię rządzącą. Producenci nie mogli jednak tego zaakceptować, dlatego poprosili go o ponowne nagranie, ponieważ "wyszło za długo".

Chciałem powiedzieć, że jestem entuzjastą bycia aktywnym człowiekiem prywatnie i społecznie, a jeżeli weźmie się pierwsze litery każdego z tych słów, to wychodzi akronim, z którym bardzo się zgadzam - wspomina Maśkiewicz w rozmowie z Onetem.

Sznuk: Nie mam na to wpływu

Onet poprosił o komentarz w tej sprawie Tadeusza Sznuka, wieloletniego prowadzącego program. Dziennikarz powiedział, że wszystko wynika z przepisów Telewizji Polskiej. "Nie mam na to wpływu, ani w tym udziału, więc trudno mi to tym mówić. Nie odpowiadam za to, co robią pracownicy TVP. Trzeba by się zwrócić z pytaniem do telewizji, która wprowadza takie reguły" - skomentował.

Zobacz także: Pracownicy TVP nie mogli wejść na Campus Polska Przyszłości. Jest odpowiedź organizatorów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(99)
Hans Kloss
12 miesięcy temu
hahahaha i BARDZO DOBRZE !! hahahahahha
vox
12 miesięcy temu
Sodomici próbują prowokacji na wszelkie sposoby, a może im naubliżają, może uderzą, wyrzucą, a to przyczepią sobie znaczek, plakietkę aby choć trochę wkur... "tych" hetero adwersarzy. Będzie potem o czym pisać. Bez względu czym i kogo PROWOKUJESZ zawsze musisz liczyć się z tym, że ktoś ci dowali - nie każdy ogranicza się do komunikacji werbalnej(dla nie czytających ze zrozumieniem: nie trzeba być elgietebusem aby dostać łomot). I aby nie było żem jest homofob - sąsiad gej - porządny, kulturalny chłopak, który z nie kryje jakiej jest orientacji, NORMALNY CZŁOWIEK, nigdy, powtarzam nigdy nie oklejał się "tęczami", nie krzyczy, że ktoś go poniewiera za orientację seksualną, jak wpadnie do nas to rozmawiamy na wszystkie tematy - to jest normalność a "działacze" elgiebetowcy sztucznie pompują balonik nietolerancji. Robicie WSZYSTKIM krzywdę!
antek
rok temu
Tym prostakom z tęczową flagą wydaje się, że im wszystko wolno....
Zbigniew
rok temu
Prowokator i nic więcej.
Maro
rok temu
nie życzę sobie reklamy LGBT
gośćmaria
rok temu
I bardzo dobrze to jest program dla poważnych ludzi
Rezerwa
rok temu
Wszyscy tęczowi (i nie tylko)do wojska. Pododdział piechoty na 1'5 roku. Potem pogadamy.
Wenden Wrocła...
rok temu
Też bym chciał nosić naszywkę śmierć wrogo ojczyzny
Alladyn
rok temu
Na granicy już się zbierają wasi bracia. Już niedługo będziecie fruwać do tej swojej ukochanej tęczy z dachów.
Enna
rok temu
Jak dla mnie to heterycy obnoszą się ze swoją seksualnością. W filmach, gazetach, na ulicy, wszędzie. Do pozygania.
mr.
rok temu
Co za wstyd, jak tak można? Kiedy sie skończy ta nienawiść? Kiedy w końcu będziemy normalnie żyć bez tego wszystkiego w koło, sztucznego zamieszania, ciągle tylko na puszczają na siebie szukając sensacji. Każdy ma prawo żyć jak chce tylko że jako normalny człowiek mający dziecko i żonę nie afiszuje się nie szukam akceptacji w swoim życiu bo jest ono moje a nie wszystkich w koło 😉
J... C PO
rok temu
Jak zawsze homo próbuje zwrócić uwagę na siebie. Kogo to obchodzi z kim ty spisz?!
mr.
rok temu
Bardzo dobrze nie można reklamować polaroida
obserwator
rok temu
Azzim najbardziej odbiera rozum ale tobie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić