Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
EKO
|

USA. Podejrzany uciekł z celi. Winni członkowie ekipy sprzątającej

2
Podziel się

Brawurowa ucieczka miała miejsce w Portland w stanie Oregon. David Dahlen został przewieziony na posterunek policji i umieszczony w celi. Nie zdążył jednak zagrzać tam miejsca – 24-latek zdołał zbiec. Wszystko przez nieostrożnych pracowników ekipy sprzątającej.

USA. Podejrzany uciekł z celi. Winni członkowie ekipy sprzątającej
David Dahlen (Portland Police Bureau)
bFdWGXuJ

David Dahlen został osadzony w areszcie Centralnego Posterunku Policji w Portland. Już po umieszczeniu 24-latka w zamknięciu rozpoczęła się dezynfekcja Wydziału Śledczego, do którego przylegała również cela Dahlena.

Ucieczka z aresztu. Ekipa sprzątająca umożliwiła podejrzanemu zbiegnięcie

Zadanie dezynfekcji pomieszczeń Wydziału Śledczego powierzono dwóm osobom, które nie były etatowymi pracownikami posterunku policji, lecz została z nimi zawarta umowa kontraktowa. W trakcie sprzątania doszło do otworzenia celi, gdzie znajdował się David Dahlen w celu jej dezynfekcji.

bFdWGXuL

Pracownik dokonujący dezynfekcji otworzył celę, ponieważ nie zauważył 24-latka. Gdy zorientował się, że nie jest w pomieszczeniu sam, było już za późno. Jak podaje Fox News, drzwi zostały zatrzaśnięte szybko, ale niedokładnie. W rezultacie kiedy członkowie ekipy sprzątającej opuścili Wydział Śledczy, wystarczyło, że David Dahlen mocno je pchnął i wydostał się na wolność.

Zobacz także: Zobacz też: Tunel pod więzieniem w Peru. Niepokojące odkrycie policji
bFdWGXuR

David Dahlen zdołał umknąć niepostrzeżenie, korzystając ze schodów ewakuacyjnych. Były one dostępne ze względu na obowiązujące w Oregonie przepisy przeciwpożarowe. Mimo że zniknięcie 24-latka zostało szybko zauważone przez funkcjonariuszy, dotychczasowe poszukiwania okazały się nieskuteczne.

David Dahlen jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa pierwszego stopnia, napaść pierwszego stopnia, napaść na funkcjonariusza bezpieczeństwa publicznego, nieuprawnione użycie pojazdu mechanicznego oraz ucieczkę drugiego stopnia. Za 24-latkiem został wystawiony nakaz aresztowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdWGXvm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Kolegs
rok temu
Redaktor Eko. Piękny jezyk polski..... "Umożliwiła zbiegnięcie" lub drzwi uległy otworzeniu". Polski jezyk trudny jezyk
Gagarin
rok temu
Nie uciekł tylko sobie wyszedł bo mu otworzyli.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić