aktualizacja 

USA. Podejrzany uciekł z celi. Winni członkowie ekipy sprzątającej

2

Brawurowa ucieczka miała miejsce w Portland w stanie Oregon. David Dahlen został przewieziony na posterunek policji i umieszczony w celi. Nie zdążył jednak zagrzać tam miejsca – 24-latek zdołał zbiec. Wszystko przez nieostrożnych pracowników ekipy sprzątającej.

USA. Podejrzany uciekł z celi. Winni członkowie ekipy sprzątającej
David Dahlen (Portland Police Bureau)

David Dahlen został osadzony w areszcie Centralnego Posterunku Policji w Portland. Już po umieszczeniu 24-latka w zamknięciu rozpoczęła się dezynfekcja Wydziału Śledczego, do którego przylegała również cela Dahlena.

Ucieczka z aresztu. Ekipa sprzątająca umożliwiła podejrzanemu zbiegnięcie

Zadanie dezynfekcji pomieszczeń Wydziału Śledczego powierzono dwóm osobom, które nie były etatowymi pracownikami posterunku policji, lecz została z nimi zawarta umowa kontraktowa. W trakcie sprzątania doszło do otworzenia celi, gdzie znajdował się David Dahlen w celu jej dezynfekcji.

Pracownik dokonujący dezynfekcji otworzył celę, ponieważ nie zauważył 24-latka. Gdy zorientował się, że nie jest w pomieszczeniu sam, było już za późno. Jak podaje Fox News, drzwi zostały zatrzaśnięte szybko, ale niedokładnie. W rezultacie kiedy członkowie ekipy sprzątającej opuścili Wydział Śledczy, wystarczyło, że David Dahlen mocno je pchnął i wydostał się na wolność.

Zobacz także: Zobacz też: Tunel pod więzieniem w Peru. Niepokojące odkrycie policji

David Dahlen zdołał umknąć niepostrzeżenie, korzystając ze schodów ewakuacyjnych. Były one dostępne ze względu na obowiązujące w Oregonie przepisy przeciwpożarowe. Mimo że zniknięcie 24-latka zostało szybko zauważone przez funkcjonariuszy, dotychczasowe poszukiwania okazały się nieskuteczne.

David Dahlen jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa pierwszego stopnia, napaść pierwszego stopnia, napaść na funkcjonariusza bezpieczeństwa publicznego, nieuprawnione użycie pojazdu mechanicznego oraz ucieczkę drugiego stopnia. Za 24-latkiem został wystawiony nakaz aresztowania.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić