Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

USA. Nastolatek popełnił przestępstwo. Przyznał się po 60 latach

15
Podziel się:

Do Departamentu Policji Los Angeles nadszedł niespodziewany list. Jego autorem był 74-latek, który jako kilkunastolatek ukradł funkcjonariuszom kajdanki. Przez kolejne sześć dekad dręczyły go wyrzuty sumienia, więc ostatecznie zdecydował się je zwrócić. Ta historia pokazująca, że nigdy nie jest za późno, by postąpić, jak należy, to nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

USA. Nastolatek popełnił przestępstwo. Przyznał się po 60 latach
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Jak podaje AP News, autor listu pochodzi z Vista w stanie Kalifornia. Przyznał, że przez kolejne 60 lat czuł wyrzuty sumienia za każdym razem, kiedy widział kajdanki. Zrelacjonował także okoliczności, w jakich wszedł w posiadanie przedmiotu.

Nastolatek ukradł kajdanki. Zwrócił je aż 60 lat później

74-latek przyznał, że jako chłopiec był świadkiem bójki funkcjonariusza z młodym chuliganem. Miała ona miejsce w restauracji Bob's Big Boy. W trakcie szarpaniny kajdanki policjanta spadły na podłogę – wówczas autor listu podniósł je i zatrzymał.

Mimo wyrzutów sumienia autor listu nie potrafił zmobilizować się do odesłania przedmiotu. Ostatecznie skłoniły go do tego wnuki. Gdy opowiedział 6 i 9-latkowi historię o kradzieży kajdanek, ci zareagowali zaskoczeniem i strachem. Nie potrafili zrozumieć, dlaczego dziadek nie zdecydował się na oddanie funkcjonariuszowi policji jej własności.

Do listu, poza kajdankami, była dołączona darowizna w wysokości 100 dolarów (ok. 370 złotych). Funkcjonariusze policji Los Angeles podzielili się tą historią za pośrednictwem mediów społecznościowych. Podsumowali historię 74-latka stwierdzeniem, że nigdy nie jest za późno, aby zrobić to, co należy.

Zobacz także: Zobacz też: Aresztowali ośmioletnie dziecko. Chłopiec doznał traumy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Magda
rok temu
w Polsce to by poszedł za kradzież do ZK
historyk
rok temu
w Polsce tzn.Wyklęci zanim okradli potrafili zabić, teraz po 75 latach niektórzy próbują z nich zrobić bohaterów, wmawiając reszcie , że mordowali biednych chłopów dla dobra jakiejś idei. Kraj a kraj.
Robin
rok temu
Pewien ludek opuścił ojczyznę. Tak go to gryzło, gryzło przez dwa tysiąclecia aż wrócił na miejsce i wymordował tysiące tam mieszkających.
Krzywy666
rok temu
Hahaha beka
Rito
rok temu
Stary artykuł. Już o tym było.
żubr
rok temu
komplet informacji dla kas... na to samo wychodzi 0,01.0,10,1 czasowo
żubr
rok temu
właśnie tu jest ten moment roczne... piszę jak myśli.. O O
żubr
rok temu
wczoraj tak znalazłem opuszczoną akcję dwie wiadome jedna nie chwalę się coś robię nip
żubr
rok temu
algorytm... ciekawe.. komputerowy.. dobrze że nie zdążyłem
żubr
rok temu
zdaję sobie sprawę... że tylko za wyraźne nadużycia przy udziale innych.. jak coś ciągniesz to musi się skończyć ja znam szefa
żubr
rok temu
zgadza lepiej się pochwalić niż pogniewać...
żubr
rok temu
zobaczył i nie wie czy ta karta to niego czy dla innych... nie chodzi o to rozpisuję miesiąc w wasz rok ciasto powstaję z ... więc chyba możliwe
Mokebe
rok temu
Temat godny pierwszej strony Timesa
Qqq
rok temu
Czy tylko mi sie wydaje, że w Polsce dostał by wyrok więzienia za takie coś ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić