Uwierzył, że "żołnierka z USA" chce z nim zamieszkać. Stracił ogromne pieniądze

292

Po kilkudniowej internetowej znajomości mężczyzna uwierzył, że zakochała się w nim "żołnierka z USA". Kobieta twierdziła, że wysłała wybrankowi paczkę z czekiem na 215 tys. dolarów, za którą jednak trzeba uiścić opłatę. Oczywiście cała historia była zmyślona. 27-latek stracił 14 tys. złotych.

Uwierzył, że "żołnierka z USA" chce z nim zamieszkać. Stracił ogromne pieniądze
Uwierzył, że „żołnierka z USA” wysłała mu czek (KPP Opole Lubelskie)

Mieszkaniec gminy Wojciechów poznał "Amerykankę" za pośrednictwem portalu społecznościowego. Kobieta przekonała go, że pracuje w amerykańskiej armii. Między dwójką szybko nawiązała się więź.

Zmanipulowała 27-latka. Chciał nawet brać kredyt

Nieznajoma zwierzała się 27-latkowi ze swoich marzeń i problemów. Pisała też, że zamierza przeprowadzić się do Polski i zamieszkać razem z nim. Po kilku dniach znajomości zaoferowała, że prześle rozmówcy paczkę dyplomatyczną z czekiem na kwotę 215 tys. dolarów.

Pieniądze miały zostać przeznaczone na ich przyszłe, wspólne życie. Mężczyzna był przeszczęśliwy. Podał "żołnierce" swój adres domowy i adres zamieszkania. Wkrótce kobieta poinformowała, że nadała przesyłkę, ale by móc ją odebrać, należy uregulować opłaty związane z jej przewozem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Biznes z żebrania. Władze Sopotu ostrzegają przed oszustami

Mężczyzna przelał 14 tys. złotych na numer konta wskazany przez nieznajomą. Gdy to nie wystarczyło, skontaktował się ze swoim bankiem, by zaciągnąć kredyt. Dopiero tam uświadomiono go, że padł ofiarą perfidnego oszustwa.

27-latek zgłosił sprawę na komendę w Opolu Lubelskim. Funkcjonariusze próbują ustalić tożsamość i miejsce pobytu oszustki.

Apelujemy o ostrożność w nawiązywaniu znajomości przez internet. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Tylko nasza czujność, ostrożność i dystans do otrzymywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszusta. W wirtualnym świecie łatwo jest stworzyć postać, która w rzeczywistości nie istnieje - podkreślają policjanci.
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić