Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

Uznane za wymarłe w 1936 r. Sensacyjne wnioski naukowców

94

Na podstawie wielu zgłoszonych obserwacji naukowcy twierdzą, że tygrysy tasmańskie nie wyginęły w latach 30. ale przetrwały do późnych lat 80. lub 90. XX wieku. Istnieje także prawdopodobieństwo, że wilkowory przetrwały do dziś.

Uznane za wymarłe w 1936 r. Sensacyjne wnioski naukowców
Wilkowór tasmański znany także jako tygrys tasmański. (Wikipedia)

Wilkowory tasmańskie, znane także jako tygrysy, zostały uznane za wymarłe w 1936 roku. Gatunek pierwotnie występował w całej Australii, ale zniknął z kontynentu około 3 tys. lat temu z powodu prześladowań ludzi. Utrzymywał się przez lata na wyspie Tasmania, dopóki i tam nie dotarli osadnicy.

Tygrys tasmański nie wyginął?

Ludzie zniszczyli populację tygrysa tasmańskiego i doprowadzili gatunek do wyginięcia. w 1936 roku zmarł ostatni osobnik, który większość życia spędził w niewoli. Od 2002 roku naukowcy nieustannie starają się przywrócić gatunek za pomocą zachowanego DNA.

Wilkowór tasmański był naprawdę wyjątkowy wśród torbaczy. Nie tylko miał wygląd podobny do wilka, ale był także naszym jedynym drapieżnikiem wierzchołkowym i torbaczem – powiedział dla Live Scinece Andrew Pask profesor epigenetyki na Uniwersytecie w Melbourne w Australii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sensacja archeologiczna na budowie S19. Odkrycie z czasów rzymskich

Niektórzy naukowcy twierdzą, że wilki workowate przetrwały na wolności do lat 80. lub 90. XX wieku. Jest także wielu zwolenników teorii, że te torbacze nadal żyją i ukrywają się w buszu. W badaniu opublikowanym w czasopiśmie "Science of The Total Environment" naukowcy opisali 1237 zgłoszonych obserwacji tygrysa tasmańskiego od 1910 roku.

Naukowcy zakładają, że kilka tygrysów tasmańskich może nadal ukrywać się w południowo-zachodniej części Tasmanii. Ale inni są sceptyczni. Przez lata nie zauważono nigdzie żadnego osobnika, a co więcej — nikt nie natknął się nigdy na żadne szczątki tych zwierząt.

Za badania odpowiada Barry Brook, profesor zrównoważonego rozwoju środowiska na Uniwersytecie Tasmanii. W rozmowie z "The Australian" powiedział, że wierzy w wyniki swoich analiz i wraz ze swoim zespołem stworzył dokładną mapę, gdzie tygrysy tasmańskie mogły żyć przez te wszystkie lata.

Profesor dodał, że jeśli tygrysy tasmańskie nadal żyją to jest ich bardzo mało. Jest jednak przekonany, że nie wyginęły one w 1936 roku, ale znacznie później.

Autor: ABA
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Nagle docisnął hamulec. Nagranie obiega sieć
5XL i 137 cm w talii. Harry wziął się w garść. Tak wygląda dziś
Zaskakująca deklaracja Egiptu. Chodzi o mieszkańców Strefy Gazy
Krążą i zaczepiają dzieci. Alarm w wielkopolskiej wsi
Eksplozja w składzie ropy w Kraju Krasnodarskim. Dwóch strażaków rannych
Przed galerią chwycił za telefon. Zdjęcie auta krąży po sieci
Ekspertka o misji na Marsa. Pośpiech może być niebezpieczny
Nagle wyłonił się z lasu. Leśnik stał i nagrywał
Była świadkiem Jehowy. Zawsze miała przy sobie taką karteczkę
Ruszają eliminacje do Mundialu. Polacy zagrają na PGE Narodowym
Polska kapliczka na ustach Anglików. "Obiekt drwin"
Rolnik z Podlasia walczy z żubrami. Jest załamany. "To ogromne koszty"
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić