aktualizacja 

W siatce za łóżkiem znajdowały się zwłoki noworodka. Matka chłopca oskarżona o zabójstwo

35

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozi 29-latce z naszego regionu. Jak wskazują śledczy, ukrywała ona ciążę, a następnie wywołała poród. Dziecko zaś schowała za łóżkiem.

W siatce za łóżkiem znajdowały się zwłoki noworodka. Matka chłopca oskarżona o zabójstwo
W siatce za łóżkiem znajdowały się zwłoki noworodka. Matka chłopca oskarżona o zabójstwo (Pixabay)

Prokuratura Okręgowa w Zamościu zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa noworodka, które miało miejsce na terenie gminy Izbica. Wszystko wydarzyło się 2 października 2021 r., kiedy to do szpitala w Krasnymstawie trafiła w ciężkim stanie 27-letnia kobieta. Uskarżała się na silne bóle podbrzusza. Miała też krwawienie z dróg rodnych.

Lekarze od razu zorientowali się, iż pacjentka jest po porodzie, który miał nastąpić kilka godzin wcześniej. Jednak ta wszystkiemu zaprzeczała. Wówczas o wszystkim powiadomiona została policja. Funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania kobiety, podczas przeszukania domu natrafili na zwłoki noworodka. Znajdowały się one w siatce na zakupy i były schowane za łóżkiem.

Jak wyjaśniają śledczy, w trakcie prowadzonego postępowania ustalono, że mieszkanka gminy Izbica, będąc w 33. tygodniu ciąży zażyła środki farmakologiczne o działaniu wczesnoporonnym, jak też substancje odurzające. Po wywołaniu porodu doprowadziła do śmierci chłopca. Biegli wskazali, iż dziecko po urodzeniu miało objawy niedotlenienia, a jako wcześniak potrzebował pomocy medycznej, jednak matka jej nie wezwała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ogromne kwoty dla "gwiazd TVP". Posłanka mówi wprost

Nie mieli też wątpliwości, iż kobieta była poczytalna, a tym samym miała zdolność do rozpoznania czynu i kierowania swoim postępowaniem. Zarzuty w tej sprawie usłyszała tylko kobieta. Jej partner przebywał wówczas za granicą kraju, gdzie pracował. Wobec pozostałych bliskich jej osób, ukrywała ona fakt, iż jest w ciąży.

Kobieta bez aresztu tymczasowego

29-latka została oskarżona o zabójstwo dziecka. Nie przyznała się do winy. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Zamościu. Kobiecie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Z uwagi, iż posiada jeszcze dwoje małych dzieci, nie zastosowano wobec niej aresztu.

źródło: lublin112.pl

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić