W Tatrach chwycił za telefon. "Nie chciałabym ich spotkać na drodze"

0

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego pochwalił się wyjątkowym nagraniem. Widzimy na nim trzy niedźwiedzie, które pasą się na zboczu polany obok przejeżdżających wagonów kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Niedźwiedzią rodzinę mogli z łatwością zauważyć turyści korzystający z wyciągu. "Piękne, ale nie chciałabym ich spotkać na drodze" - skomentowała jedna z internautek.

W Tatrach chwycił za telefon. "Nie chciałabym ich spotkać na drodze"
Niedźwiedzia rodzina w obiektywie kamery. Wyjątkowe nagranie z Tatr (Adobe Stock, Facebook)

W mediach społecznościowych Tatrzańskiego Parku Narodowego opublikowano wideo, na którym widzimy trzy niedźwiedzie. Misie pasły się na zboczku polany obok przejeżdżających wagonów kolejki linowej na Kasprowy Wierch.

Czy kolejka na Kasprowy Wierch ma stronę "bardziej widokową"? Może mieć! - napisali pracownicy parku w opisie pod nagraniem umieszczonym na Instagramie.

Trzeba przyznać, że kilkudziesięciosekundowe nagranie robi wrażenie i przypadło do gustu wielu internautom. Znaleźli się też szczęściarze, którzy widzieli rodzinę niedźwiedzi na własne oczy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bojarska-Ferenc o Lewandowskiej: "Namaściłam ją na swoją następczynię"
Ostatnio widzieliśmy je przy Zielonym Stawie Gąsienicowym, od strony Beskidu - napisała jedna z użytkowniczek platformy.

Nie wszyscy mieli tyle szczęścia. "Wczoraj jechałam kolejką w jedną i drugą stronę, i się rozglądałam, ale znów ich nie widziałam" - napisała inna internautka.

Część użytkowników platformy zwróciła uwagę na potencjalne niebezpieczeństwo spotkania z tym ogromnym ssakiem.

Nie wysiadłabym z tej kolejki - skomentowała jedna z użytkowniczek. Z kolei inna dodała: "Piękne, ale nie chciałabym ich spotkać na drodze".

Czym żywią się niedźwiedzie?

Niedźwiedzie są zwierzętami wszystkożernymi, a ich dieta podlega okresowym zmianom.

Tatrach po opuszczeniu gawry poszukują padłych w zimie jeleni i zasypanych lawinami kozic. Potrafią także odebrać zdobycz wilkom. Zabijają i zjadają zarówno drobne, jak i duże zwierzęta, od mrówek po dziki czy jelenie - przekazuje Tatrzański Park Narodowy.
Ale po zejściu śniegu i pojawieniu się młodych traw i ziół przestawiają się na pokarm roślinny, w którym latem i jesienią pojawiają się owoce malin, borówek i jarzębiny - owoce pozwalają na zgromadzenie niezbędnych zapasów tłuszczu na zimę - dodaje.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić