o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Do Wielkiej Brytanii trafił wirus gorszy niż COVID! Są już przypadki

440
Podziel się

Dwóch pacjentów w Północnej Walii ma pozytywny wynik testu na obecność zabójczego wirusa złapanego za granicą. Chodzi o małpią ospę. Śmiertelność tej choroby jest bardzo wysoka.

Do Wielkiej Brytanii trafił wirus gorszy niż COVID! Są już przypadki
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bEiLivRx

Dwóch pacjentów w Północnej Walii otrzymało pozytywny wynik testu na obecność wirusa małpiej ospy. Zarazili się nim za granicą. Wirus powoduje pęcherzową wysypkę skórną, gorączkę i objawy grypopodobne.

Obaj pacjenci pochodzili z tego samego gospodarstwa domowego w północnej Walii. Nie ujawniono jednak żadnych szczegółów dotyczących ich wieku ani płci. Tylko jeden jest nadal leczony w szpitalu.

bEiLivRz

Zarazili się za granicą

Pacjenci zostali zarażeni na początku maja. Kwarantannę odbyli tak czy inaczej - ze względu na zasady podróżowania związane z COVID-19. Podróże w innych celach niż służbowe były jednak w tamtym czasie zakazane, więc dostali karę 5 tys. funtów grzywny.

Wirus może rozprzestrzeniać się między ludźmi głównie drogą kropelkową: przez kontakt ze skórą, kaszel i kichanie, a także przez dotyk skażonej odzieży lub pościeli. Przenoszenie się z człowieka na człowieka jest jednak rzadkie, a wirus nie rozprzestrzenia się tak łatwo jak COVID-19.

bEiLivRF

Minister Zdrowia Wielkiej Brytanii Matt Hancock określił sytuację jako „absolutnie standardową”. Dodał również, że miał do czynienia z „tego rodzaju epidemiami przez cały czas”. Nie podał jednak żadnych szczegółów na temat liczby zarażonych pacjentów. Urzędnicy ds. Zdrowia nie ujawnili również, w którym kraju para złapała wirusa - wiadomo jednak, że małpia ospa występuje głównie w Afryce Środkowej i Zachodniej.

Obecnie mamy do czynienia z epidemią małpiej ospy i przypadkami gruźlicy lekoopornej i to jest absolutnie standard - powiedział Hacock.

Dane WHO ws. tej choroby zaskakują. Według specjalistów organizacji do 10 procent osób, które zachorują na małpią ospę, umrze, a większość zgonów z powodu wirusa występuje w młodszych grupach wiekowych.

bEiLivRG
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiLivSa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(440)
Dawid
2 dni temu
Czego oni jeszcze nie wymyślą.Całe szczęście że moja rodzina jest mądra i nie zamierza sìę szczepić
MARIUSZ
2 tyg. temu
CI STARZY, PAZERNI, ZAKŁAMANI, ZEPSUCI DO SZPIKU KOŚCI POLITYCY Z BANDY CZWORGA, KTÓRZY SPRZEDALI POLSKĘ I POLAKÓW UE (INNA NAZWA IV RZESZY) Z TYMI CZARNYMI MASKAMI NA TWARZACH WYGLĄDAJĄ TRAGIKOMICZNIE, TYM BARDZIEJ, ŻE TE MASKI CHRONIĄ ICH TAK PRZED WIRUSAMI, JAK PŁOT CHRONI PRZED KOMARAMI !!! WIECIE, ŻE PRZEPROWADZAJĄ EKSPERYMENTY MEDYCZNE NA CHORYCH, AUTYSTYCZNYCH DZIECIACH W WAŁBRZYCHU ??? EUGENICY NAZIŚCI W NATARCIU... DEPOPULACJA TRUCIZNAMI TRWA, PODCZAS GDY WY, ZNIEWIEŚCIALI POLACY, WYSIADUJECIE JAJA PRZED NAZISTOWSKĄ TVP.. NIEDŁUGO WYCIĄGNĄ ZBRODNICZE ŁAPSKA PO WASZE DZIECI !!! NAJWYŻSZA PORA RODACY OBUDZIĆ W SOBIE DRZEMIĄCEGO LWA I ZROBIĆ PORZĄDEK Z TYMI ZBRODNIARZAMI, KTÓRZY POZWALAJĄ NA EKSPERYMENTY MEDYCZNE NA WASZYCH DZIECIACH !!! TE STARE CHŁOPY Z SEJMU JUŻ DAWNO POWINNI ZEJŚĆ ZE SCENY POLITYCZNEJ I DAĆ SZANSĘ MŁODYM, INTELIGENTNYM, WYKSZTAŁCONYM LUDZIOM, KTÓRZY DOBRZE ŻYCZĄ POLSCE I POLAKOM !!!
Hahaha
2 tyg. temu
Szczepionka przeciw covid skuteczna na nowego wirusa. SZczepic się!!!
bEiLivSb
Zdzichu
2 tyg. temu
Eeeee tam .Tu u nas jest o wiele gorszy wirus...Kaczej Ospy.
Mr Me
2 tyg. temu
I znowu beda trupy na ulicach. Kowid sie nie sprzedal tak dobrze to teraz nowa opcja.
paranoya
2 tyg. temu
Był zakaz wyjazdów zagranicznych, oprócz służbowych, a oni pojechali i dlatego otrzymali karę 5 tys funtów? Słabe te zakazy jak ludzie robią głupoty jakie tylko chcą... Albo informacja ludności taka, że jej skutki jak widać.
markk
2 tyg. temu
znasz biotad? poczytaj sobie na alleg
hahaha
2 tyg. temu
to pacjenci 0 pozamykać ich i leczyć zanim to się rozejdziehahaha
soaids
2 tyg. temu
utrzymywanie w tajemnicy wieku i płci jest godne pochwały, albo szubienicy. Mieli kontakt z małpami?
Edward
2 tyg. temu
Najwyższą śmiertelność obserwuje się wśród dzieci i osób starszych. Według danych udostępnionych przez agencję CDC (Centers for Disease Control and Prevention) w Afryce z powodu powikłań małpiej ospy umiera 1 na 10 zakażonych osób. Ale tam ludzie z głodu umierają wiec co się dziwić.
klatka
2 tyg. temu
W Anglii występują małpy na wolności? czy w zoo złapały może od nietoperzy?
Rzeźnik
2 tyg. temu
Jeżeli taki śmiertelny, to powinni pisać że dwóch Anglików zmarło na śmiertelny wirus, a nie że ktoś tam ma pozytywny wynik testu... Paranoja
Max
2 tyg. temu
Uwaga COVID 20 nadchodzi 😜 najnowszy produkt Amerykanów 🤔jest w promocja w Anglii
bEiLivRT
Vox 61
2 tyg. temu
Trzeba bezwzględnie zamknąć czasowo granice dla tych , którzy w dobie pandemii nie potrafią usiedzieć na miejscu , sa chorzy jak nie wywiozą tyłka za granicę .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić