Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

"To nie jest odejście wód". Ciężarna kobieta przeżyła dramat w Wejherowie

137
Podziel się:

Ciężarną kobietę z bólami porodowymi wypisano ze szpitala specjalistycznego w Wejherowie. Ostatecznie musiała rodzić w domu. Dziecko przyszło na świat w łazience i przeżyło tylko dzięki szybkiej interwencji matki. Szpital nie chciał skomentować sprawy.

"To nie jest odejście wód". Ciężarna kobieta przeżyła dramat w Wejherowie
Szpital specjalistyczny (Urząd miasta Wejcherowo)

Do zdarzenia doszło w Wejherowie (woj. pomorskie). Ciężarna kobieta wybrała się do szpitala specjalistycznego po tym, kiedy zaczęły występować u niej regularne skurcze. Podejrzewała, że za chwilę może zacząć się jej poród. Lekarze w placówce medycznej przeprowadzili badania i stwierdzili, że "to jeszcze nie jest poród".

Kobieta twierdzi, że lekarze przeprowadzili KTG w niepoprawny sposób. Dlatego stwierdzili, że najprawdopodobniej nie zaczęła się jeszcze akcja porodowa i wysłali ciężarną Pani Karolinę do domu. Ale, jak poinformowała młoda matka, jeszcze podczas przebywania w placówce medycznej odeszły jej wody.

"To nie jest odejście wód, tylko infekcja"

"Moim zdaniem to KTG było źle podłączone, dlatego nie pokazywało żadnych skurczy" - powiedziała w rozmowie z "Wydarzeniami" Polsatu. Jak twierdzi, lekarz nie dowierzał jej, że ma skurcze i że odczuwa ból. Miała od niego usłyszeć, że "to nie jest wcale odejście wód, tylko infekcja".

Z ustaleń reporterów "Wydarzeń" Polsatu wynika, że kobieta ostatecznie urodziła dziecko we własnym mieszkaniu, w łazience. Jak powiedziała matka, niemowlę początkowo nie oddychało. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji kobiety dziewczynkę udało uratować. Co więcej, dziecko na świat przyszło w zielonych wodach płodowych owinięte pępowiną.

Urodziła w łazience. Szpital nie chce komentować sprawy

Położna Beata Klein, cytowana przez serwis polsatnews.pl, przekazała, że zielone wody płodowe pojawiają się wtedy, gdy dziecko się dusi. Jest to najczęściej spowodowane naciśnięciem pępowiny w trakcie skurczy. Do szpitala w Wejherowie nie wpłynęła oficjalna skarga. W związku z tym placówka nie chce komentować tej sprawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(137)
,,,
rok temu
30 lat temu bez USG ,ktg doktor patrzył dotykał i wiedział wszystko .Nie miałam USG ,ktg i mam 30 letniego zdrowego i ładnego syna .A teraz ratują zdechlakow wszelakie a później lament i zbiórki .Co ma żyć będzie jak w przyrodzie silne dają radę zdechlakow na pokarm .
Żenua
rok temu
Wystarczyło napisać Wejherowo. Ta nazwa tłumaczy wszystko.
Żenua
rok temu
Wystarczyło napisać Wejherowo. Ta nazwa tłumaczy wszystko.
fgj
rok temu
zamknąć szpital a personel do kryminału.
Co takiego ?!
rok temu
Ta położna powinna od razu stracić pracę za te wypociny ,przecież nawet laik wie ze zielone wody oznaczają ze została oddana tzw smólka czyli nic innego jak kupa i jest to niezbyt zdrowe dla dziecka. Zielone wody świadczą tez o przeciągającej się ciąży. A pan doktor od siedmiu boleści nie słyszał o czymś takim jak test na wody płodowe? Kiedy nie był pewny jakiego pochodzenia jest wydzielina powinien zrobić test wykluczający wody płodowe bo pęcherz płodowy nie zawsze chluśnie nagle wodą,bywa ze się sączy i można go pomylić nawet z popuszczaniem moczu. Mam nadzieję ze przynamniej dziecko wzięli na 48 godzinną obserwację z racji martwych narodzin . Boże co horror ,biedna matka u biedne dziecko !
emeryt
rok temu
Ten szpital schodzi na....peryferie, więc nie dziwota, że i doktory Strosmajery się tam znajdą. Do szkoły lekarzu-nieuku.
Aga
rok temu
Jak u mnie były skurcze tzw. przepowiadające, jak to później nazwano, to przetrzymali mnie całą noc na oddziale. Przykre, że tu tego zabrakło...
diabeł
rok temu
teraz w Polsce nie ma juz lekarzy tylko konowały a prawdziwych tych co chcą pomagać została garstka !!!!oni tylko widzą kasę a nie człowieka
Nula
rok temu
przykre że tak się dzieje w dzisiejszych czasach.Takie pacjentki zostawia się na obserwacji a nie odsyła do domu.
jaa
rok temu
Pewnie to nie był lekarz a osoba sprzątająca szpital a jeśli tak zachował się lekarz to skompromitował siebie i cały szpital!!Powinien pracować jako śmieciarz bo do tego się nadaje !!
Anna
rok temu
Wśród lekarzy rzadko znaleźć kogoś empatycznego i uczciwego, chociaż są też wspaniali lekarze. Ale z moich obserwacji 90 procent to przemądrzalcy ze znieczulicą całkowitą wobec pacjentów.
cyrk
rok temu
konowały leczą tylko za pieniądze
stary
rok temu
Teraz uczą wykonywania procedur a nie myślenia i leczenia chorób jak było dawniej lekarze po zapachu potrafili określić chorobę w chorobach kobiecych oraz po wywiadzie
Mart
rok temu
A ja akurat musze ten szpital pochwalić. Urodziła się tam trójka naszych dzieci i zawsze było Ok.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić