Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Weszli do tajemniczej dziury na pustyni. To "Studnia Piekła"

13
Podziel się

Grupa ośmiu grotołazów z Omanu zeszła do tajemniczej rozpadliny w ziemi znajdującej się na pustyni w Jemenie. Nazywana "Studnią Piekła" jaskinia ma według miejscowych być siedliskiem złych duchów. Podczas ekspedycji w głąb dziury dokonano kilku niezwykłych odkryć.

Weszli do tajemniczej dziury na pustyni. To "Studnia Piekła"
Na jemeńskiej pustyni znajduje się tajemnicza dziura (Twitter)
bELxryoR

Studnia Piekła, znana oficjalnie pod nazwą Studnia Barhout, znajduje we wschodnim Jemenie, blisko granicy z Omanem. Gigantyczna dziura w ziemi ma 30 m szerokości i ok. 112 m głębokości. Wielu okolicznych mieszkańców uważa ją za bramy piekieł i obawia się do niej zbliżać.

Dziwna rozpadlina w Jemenie. Ludzie pierwszy raz zeszli na jej dno

Legendy na temat dziwnej dziury w ziemi uwiarygadniać ma wydobywający się z niej charakterystyczny, cuchnący zapach. Miejscowi twierdzą, że w środku mieszkają dżinny – demony i duchy wywodzące się z kultury arabskiej. Do niedawna o tym, co znajduje się w studni, nie wiedzieli nawet jemeńscy urzędnicy.

bELxryoT
Jest bardzo głęboka. Nigdy nie dotarliśmy do dna tej studni, ponieważ jest tam mało tlenu i brak wentylacji. (…) Zauważyliśmy w środku dziwne rzeczy. Wyczuliśmy też coś dziwnego. To tajemnicza sytuacja – mówił w czerwcu dyrektor generalny urzędu badań geologicznych i zasobów mineralnych Mahry Salah Babhair.

Teraz zejścia na dno jaskini podjął się Oman Cave Exploration Team (OCET). Szczegóły misji zdradził w rozmowie z AFP prof. Mohammed al-Kindi z Niemieckiego Uniwersytetu Technologicznego w Omanie. Był jednym z ośmiu grotołazów, którzy zjechali na dno rozpadliny.

Skłoniła nas do tego pasja i czuliśmy, że jest to coś, co ujawni nowy cud natury i część historii Jemenu – podkreślił badacz.
bELxryoZ

Zeszli do Studni Piekła. Zaskakujące odkrycia

Na materiale filmowym z wnętrza jaskini, grotołazi uchwycili niecodzienne formacje skalne, w tym szare i limonkowo-zielone perły jaskiniowe utworzone przez kapiącą wodę. Oprócz tego na dnie znaleziono także martwe zwierzęta.

bELxrypa
Są tam również węże, ale nie będą ci przeszkadzać, jeżeli ty nie będziesz im przeszkadzał – opisał prof. al-Kindi.

Wyjaśnieniem tajemniczego zapachu dobywającego się z groty mają być właśnie szczątki rozkładających się zwierząt. Badacze próbki wody, skał, gleby oraz niektórych martwych gatunków zwierząt. Wyniki ekspertyz laboratoryjnych mają zostać opublikowane w niedalekiej przyszłości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELxrypu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
trachtrach
miesiąc temu
No to urzędnicy są już zadowoleni i postawili sobie pieczątkę
Skały
miesiąc temu
Duzo jest takich miejsc na ziemi
MarWol
miesiąc temu
Coś pieknego .. Ciekaw jestem ile jeszcze jest miejsc które nie są odwiedzone przez człowieka. Jakie jeszcze tajemnice kryje ziemia i kosmos nim je odkryjemy
bELxrypv
nenwb
miesiąc temu
ludzie się boją dziury w ziemi po której chodzą, tak piekło pod ziemią to Ci co odwiedzili kosmos byli w niebie? Nie jeżeli polecieli nocą...
wojciech
miesiąc temu
to jest dziura budżetowa Polski
Hans Christia...
miesiąc temu
To miejsce zamieszkują inne od nas istoty inteligentne. To rasa jaszczurów. Miejsce, do którego zjechali, to tylko promil jego głębokości. Od kilkudziesięciu lat z jakichś powodów wydostają się na powierzchnię. Prawdopodobnie z powodu braku czegoś, co utrzymuje je przy życiu. Co kilka miesięcy mówi się o nagłych zapadliskach na całym świecie. Nazywane są lekami krasowymi. Dlatego też w kopalniach do chodzi do wybuchów. Górnicy nieświadomie podchodzą zbyt blisko. Zastanawia tylko jedno- czy są to istoty pokojowo nastawione, czy też rasa dominująca, która jest coraz bliżej wydostania się na powierzchnię by przejąć kontrolę nat naszym światem.
lotka
miesiąc temu
cos pieknego,natura czyni cuda
Odour
miesiąc temu
Świat stanął przed nimi otworem - tym tylnym.
nnn
miesiąc temu
dobrze piszesz
Bchu
miesiąc temu
Podkop z Wawelu
Tomi
miesiąc temu
Przypomina polski budżet przy rządach pis.
Macierewicz
miesiąc temu
To tam zakopali tę drugą bombę, co to miała wybuchnąć w samolocie z Tuskiem.
Adam
miesiąc temu
Ponoć pieniądze z Amber Gold załapał tam sam b.premier
bELxrypn
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić