o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Wezwali karetkę do 73-latka. Nie przyjechała, mężczyzna zmarł

24
Podziel się

Zmarł 73-latek z domu opieki w Gnieźnie. Nie przyjechała wezwana do niego karetka. Mężczyzna miał gorączkę, płytki oddech oraz bóle.

Wezwali karetkę do 73-latka. Nie przyjechała, mężczyzna zmarł
Karetka nie przyjechała do 73-latka w Gnieźnie (zdj. poglądowe) (Twitter)
bDpgCErp

Do zdarzenia doszło w Domu Pomocy Społecznej im. Małżonków Terakowskich przy ulicy Wrzesińskiej. Około północy podopieczny placówki źle się poczuł. Miał bardzo wysoką temperaturę.

Dyspozytornia karetek w Koninie nie wysłała jednak zespołu medycznego – opisała Anna Jung, wicestarosta powiatu gnieźnieńskiego, cytowana przez TVN24.
bDpgCErr

Wezwali karetkę do 73-latka. Nie przyjechała, mężczyzna zmarł

Pracownice DPS zdecydowały, że w takiej sytuacji należy o stanie mężczyzny poinformować Poradnię Nocną i Świąteczną Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. Lekarz dyżurny udzielił porady lekarskiej. W nocy 73-latek jednak zmarł.

Do godziny 3 z domu pomocy społecznej nie wykonano kolejnego telefonu informującego o ewentualnie pogarszającym się stanie zdrowia podopiecznego. Zgon nastąpił między godziną 3 a 4 – wyjaśniła Jung.

Jak informuje wicestarosta, mieszkańcy i pracownicy DPS na ulicy Wrzesińskiej są regularnie badani pod kątem obecności COVID-19. Żaden z przeprowadzanych testów nie wykazał jednak u 73-latka zakażenia koronawirusem.

Wszystkie procedury zostały zastosowane – stwierdziła wicestarosta, cytowana przez TVN24.
bDpgCErx

73-latek zmarł. "Prawdopodobnie wszystkie karetki były zajęte"

Jak podkreśla Jung, nie zna powodów decyzji dyspozytorni z Konina o niewysłaniu do 73-latka karetki. Na pytanie o sprawę zmarłego pensjonariusza dyspozytornia nie udzieliła jednak odpowiedzi.

Prawdopodobnie wszystkie karetki były zajęte przez innych pacjentów – powiedziała Jung.

Kierownik Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego Robert Mazurek zaprzeczał, jakoby spółka zmagała się z problemami kadrowymi. Mężczyzna podkreślił, że utrzymywana jest ciągłość udzielanych świadczeń zdrowotnych.

bDpgCEry
Zespoły ratownictwa medycznego zabezpieczają cały podlegający im obszar – napisał Mazurek, cytowany przez TVN24.

Obejrzyj także: Znokautowany przez drzwi karetki. Lądowanie śmigłowca na polanie

bDpgCErS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
K.Z
miesiąc temu
Moja koleżanka w Zielonej Górze czekała na karetkę covidową od 9 rano do 2 w nocy. Zawieziono ją do Gorzowa i tam nie przyjęto, bo nie miała w ręku SKIEROWANIA( wystawionego przez lekarz rodzinnego nie miał kto odebrać). W nocy przywieziono chorą z potwierdzonym już 2 dni wcześniej wynikiem dodatnim!!spowrotem do pustego mieszkania. We wtorek procedura wysłania chorej rozpoczęła się od nowa. Znowu skierowanie do Gorzowa i tym razem oczekiwanie na karetkę od 9 tej do 15 tej. KTO ZAPŁACI ZA KOSZTY, ZA POGORSZONY STAN ZDROWIA CHOREJ?? Czy to brak człowieczeństwa, czy SABOTAŻ???
Adrian
miesiąc temu
Przyczyna śmierci: przygotowanie rządu do walki z pandemią.
JJJ
miesiąc temu
Wyjaśniło się, skąd tyle w PL śmierci, prawda? Nieprzyjmowanie wszystkich aż poumierają
bDpgCErT
ktoś
miesiąc temu
temat zastępczy aborcja, żeby przykryć jawne poparcie przez nasz rząd dla eutanazji. Brawo wy.
Facet
miesiąc temu
Jednym słowem cyrki się dzieją w służbie zdrowia, nie dodzwonisz się do nich i nie pomagają, kasę biorą i czekają na kolejne zgony, jak by odemnie zależało to przestał bym tym darmozjadom płacić z moich podatków.
Najnowsze komentarze (24)
Kpina
miesiąc temu
Ten niewinny, tamten zaprzecza, jeszcze inny nie wie... A człowiek nie żyje.
Ryś
miesiąc temu
Konstytucja mówi nam o obronie życia ,teraz trzeba zacząć żądać od rządu odszkodowania za każdą śmierć covid-19 .Mięli czasu na przygotowanie się do tej walki z covid-19,a w zasadzie to za śmierć tych ludzi odpowiada Kaczyński.
borys
miesiąc temu
KARETKA ZAPEWNE UTKNĘŁA W STRAJKU KOBIET.Aże pacjent był mężczyzną i do tego w starszym wieku to dla protestujących to mała strata.PO to opozycja wypuściła młodych na ulice żeby wykończyli starszych POtencjalnych wyborców PISu .
@@@ @ać !!!
miesiąc temu
zmarł...."""""""""""""""zgodnie z procedurami""""""""""""""
olderman
miesiąc temu
To nie nawet komentować nie chce .... Polska to już obóz koncentracyjny a nie demokratyczne państwo. Mówią że żeby się leczyć to trzeba mieć zdrowie .....
Hxjx
miesiąc temu
Służby zdrowia po tym jak pojawił się koronawirus po prostu nie ma.
a..
miesiąc temu
Ludobojcy bez sumienia obdarowani hojnie pieniedzmi przez rzad na razie spia spokojnie.Nie chcialabym byc jednak w ich skorze.Ich tez beda leczyc,jak zachoruja.Pokoj duszy tym zamordowanym,ogromne wyrazy wspolczucia dla ich rodzin!
jaa
miesiąc temu
pozwać dyspozytornie za błędną decyzje! za umyślne spowodowanie śmierci 15 lat ciężkich robót
bDpgCErL
Artur
miesiąc temu
Rodzinie powinni oddac jego ZUS który placil właśnie na ten moment
Marcin
miesiąc temu
Może gdyby PIS i pan Duda wydali 2 mld na przygotowania do walki z epidemią, zamiast na propagandę w TVP, to ten człowiek i inni by dalej żyli. Ale w sumie emeryci sami sobie zgotowali taki los, bo w znacznej mierze ich głosami został wybrany ten rząd.
rest
miesiąc temu
"Wszystkie procedury zostały zastosowane – stwierdziła wicestarosta" Tylko się cholera pacjent do procedur nie dostosował za co należy mu się grzywna.
aass
miesiąc temu
Naprawdę nie wiem skąd taka silna wiara w to, że przyjedzie karetka, zabiorą do szpitala a tam stanie się cud uzdrowienia. Nic bardziej mylnego - to są bezduszne umieralnie od których trzeba się trzymać z daleka tak długo jak tylko się da!
XXX
miesiąc temu
No i potrzebujący będą czekać, bo karetki zabezpieczają demonstracje. Demonstrujcie dalej, to będziemy umierać na ulicy.
ZUS
miesiąc temu
I po co są składki na opiekę medyczną?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić