o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Wezwali karetkę do 73-latka. Nie przyjechała, mężczyzna zmarł

24
Podziel się

Zmarł 73-latek z domu opieki w Gnieźnie. Nie przyjechała wezwana do niego karetka. Mężczyzna miał gorączkę, płytki oddech oraz bóle.

Wezwali karetkę do 73-latka. Nie przyjechała, mężczyzna zmarł
Karetka nie przyjechała do 73-latka w Gnieźnie (zdj. poglądowe) (Twitter)
bDXTZXQR

Do zdarzenia doszło w Domu Pomocy Społecznej im. Małżonków Terakowskich przy ulicy Wrzesińskiej. Około północy podopieczny placówki źle się poczuł. Miał bardzo wysoką temperaturę.

Dyspozytornia karetek w Koninie nie wysłała jednak zespołu medycznego – opisała Anna Jung, wicestarosta powiatu gnieźnieńskiego, cytowana przez TVN24.
bDXTZXQT

Wezwali karetkę do 73-latka. Nie przyjechała, mężczyzna zmarł

Pracownice DPS zdecydowały, że w takiej sytuacji należy o stanie mężczyzny poinformować Poradnię Nocną i Świąteczną Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. Lekarz dyżurny udzielił porady lekarskiej. W nocy 73-latek jednak zmarł.

Do godziny 3 z domu pomocy społecznej nie wykonano kolejnego telefonu informującego o ewentualnie pogarszającym się stanie zdrowia podopiecznego. Zgon nastąpił między godziną 3 a 4 – wyjaśniła Jung.

Jak informuje wicestarosta, mieszkańcy i pracownicy DPS na ulicy Wrzesińskiej są regularnie badani pod kątem obecności COVID-19. Żaden z przeprowadzanych testów nie wykazał jednak u 73-latka zakażenia koronawirusem.

bDXTZXQZ
Wszystkie procedury zostały zastosowane – stwierdziła wicestarosta, cytowana przez TVN24.

73-latek zmarł. "Prawdopodobnie wszystkie karetki były zajęte"

Jak podkreśla Jung, nie zna powodów decyzji dyspozytorni z Konina o niewysłaniu do 73-latka karetki. Na pytanie o sprawę zmarłego pensjonariusza dyspozytornia nie udzieliła jednak odpowiedzi.

Prawdopodobnie wszystkie karetki były zajęte przez innych pacjentów – powiedziała Jung.
bDXTZXRa

Kierownik Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego Robert Mazurek zaprzeczał, jakoby spółka zmagała się z problemami kadrowymi. Mężczyzna podkreślił, że utrzymywana jest ciągłość udzielanych świadczeń zdrowotnych.

Zespoły ratownictwa medycznego zabezpieczają cały podlegający im obszar – napisał Mazurek, cytowany przez TVN24.

Obejrzyj także: Znokautowany przez drzwi karetki. Lądowanie śmigłowca na polanie

bDXTZXRb
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXTZXRu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Kpina
6 miesięcy temu
Ten niewinny, tamten zaprzecza, jeszcze inny nie wie... A człowiek nie żyje.
Ryś
6 miesięcy temu
Konstytucja mówi nam o obronie życia ,teraz trzeba zacząć żądać od rządu odszkodowania za każdą śmierć covid-19 .Mięli czasu na przygotowanie się do tej walki z covid-19,a w zasadzie to za śmierć tych ludzi odpowiada Kaczyński.
borys
6 miesięcy temu
KARETKA ZAPEWNE UTKNĘŁA W STRAJKU KOBIET.Aże pacjent był mężczyzną i do tego w starszym wieku to dla protestujących to mała strata.PO to opozycja wypuściła młodych na ulice żeby wykończyli starszych POtencjalnych wyborców PISu .
bDXTZXRv
@@@ @ać !!!
6 miesięcy temu
zmarł...."""""""""""""""zgodnie z procedurami""""""""""""""
olderman
6 miesięcy temu
To nie nawet komentować nie chce .... Polska to już obóz koncentracyjny a nie demokratyczne państwo. Mówią że żeby się leczyć to trzeba mieć zdrowie .....
Hxjx
6 miesięcy temu
Służby zdrowia po tym jak pojawił się koronawirus po prostu nie ma.
a..
6 miesięcy temu
Ludobojcy bez sumienia obdarowani hojnie pieniedzmi przez rzad na razie spia spokojnie.Nie chcialabym byc jednak w ich skorze.Ich tez beda leczyc,jak zachoruja.Pokoj duszy tym zamordowanym,ogromne wyrazy wspolczucia dla ich rodzin!
jaa
6 miesięcy temu
pozwać dyspozytornie za błędną decyzje! za umyślne spowodowanie śmierci 15 lat ciężkich robót
Artur
6 miesięcy temu
Rodzinie powinni oddac jego ZUS który placil właśnie na ten moment
Marcin
6 miesięcy temu
Może gdyby PIS i pan Duda wydali 2 mld na przygotowania do walki z epidemią, zamiast na propagandę w TVP, to ten człowiek i inni by dalej żyli. Ale w sumie emeryci sami sobie zgotowali taki los, bo w znacznej mierze ich głosami został wybrany ten rząd.
rest
6 miesięcy temu
"Wszystkie procedury zostały zastosowane – stwierdziła wicestarosta" Tylko się cholera pacjent do procedur nie dostosował za co należy mu się grzywna.
aass
6 miesięcy temu
Naprawdę nie wiem skąd taka silna wiara w to, że przyjedzie karetka, zabiorą do szpitala a tam stanie się cud uzdrowienia. Nic bardziej mylnego - to są bezduszne umieralnie od których trzeba się trzymać z daleka tak długo jak tylko się da!
XXX
6 miesięcy temu
No i potrzebujący będą czekać, bo karetki zabezpieczają demonstracje. Demonstrujcie dalej, to będziemy umierać na ulicy.
bDXTZXRn
ZUS
6 miesięcy temu
I po co są składki na opiekę medyczną?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić