o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Ogromne zamieszanie nad trumną. Żegnali zmarłego, wówczas zadzwonił sanepid...

25
Podziel się

Rodzina zmarłego 80-latka z Bielska ma za sobą bardzo traumatyczne chwile. Nie chodzi tylko o śmierć bliskiego, ale i to wszystko, co działo się nad jego trumną. Nie tak chcieli go pożegnać.

Ogromne zamieszanie nad trumną. Żegnali zmarłego, wówczas zadzwonił sanepid...
Ogromne zamieszanie nad trumną 80-latka (Pixabay)
bDzKWzCd

Kiedy rodzina 80-latka odbierała jego ciało, poinformowano, że mężczyzna zmarł na zapalenie płuc i niewydolność oddechową. Portal Bielsk.eu podaje, że nie było żadnych przeciwwskazań do tradycyjnego pochówku.

Usłyszeliśmy, że nie ma koronawirusa i możemy bez obaw normalnie odebrać ciało. Około godz. 11 wydano je zamówionemu przez nas zakładowi pogrzebowemu. Później przeglądaliśmy akt zgonu, rubryka dotycząca COVID-19 była pusta (…) Podpisała go ordynator oddziału - tłumaczy synowa zmarłego w rozmowie ze wspomnianym serwisem.
bDzKWzCf

Rodzina chciała godnie pochować bliskiego. Sprawnie zorganizowano uroczystość pogrzebową. Trumnę z ciałem 80-letniego mężczyzny wystawiono natomiast w domu. Po to, by każdy mógł się z nim pożegnać.

I wtedy zadzwonił sanepid...

Tego nie spodziewał się nikt. Gdy bliscy żegnali 80-latka, odezwał się sanepid. Okazało się, że mężczyzna miał COVID-19.

Pani z sanepidu kazała zamknąć trumnę i wyprosić ludzi. Mówiła, że po ciało przyjedzie zakład komunalny, zabierze je w worku i pochowa - ujawniła synowa.
bDzKWzCl

Rodzina nie wyraziła na to zgody. Wówczas udało się dogadać z sanepidem i ostatecznie mężczyzna spoczął we wcześniej przygotowanym miejscu. Pochowano go jednak bez świadków. Nikt nie mógł uczestniczyć w uroczystości, a to z uwagi na bezpieczeństwo. Bliscy byli zrozpaczeni, że nie mogli godnie pożegnać 80-latka.

Skąd wzięło się to całe zamieszanie? Przyczyny ustalili dziennikarze Bielsk.eu. Okazało się, że 80-latek przeszedł test na obecność COVID-19, ale wynik przyszedł dopiero po jego śmierci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzKWzCm
bDzKWzCG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Ala
3 miesiące temu
Zapłacą za to prędzej czy później
czloax
3 miesiące temu
Nie rozumiem. Skoro człowiek nie może zakasłać, kichnąć ani głośno mówić, jak miałby zarażać? Jeszcze gdy zamknęli trumnę i staliby kilka metrów od niej. Coś tu nie gra.
podatek
3 miesiące temu
To martwi tez zarazają? Zywym kaza maski nosic zeby nie kichali i kaszleli a jak zagraza wam nieboszczyk? tony masek na ulicach sie poniewiera i sanepid twierdzi ze to nie jest problem, ale pozegnać się ze zmarłym i pochować go to już dla nich zagrozenie. Obudzcie się ludzie bo własnie płacicie PODATEK za oddychanie!
bDzKWzCH
Grzes
3 miesiące temu
Wpisali covid bo szpital chciał dodatkowy chajc tylko o to w tym wszystkim chodzi.
Siwyjon
3 miesiące temu
Ake co ma ciało do covidu. Jak człowiek umiera covid żyje dobre i chore. LUDZISKA ZACZNIJCIE MYŚLEĆ
Najnowsze komentarze (25)
JBM
3 miesiące temu
Nigdy na stypie nie wolno pić toastu: -"Zdrowie nieboszczyka". bo mogą być kłopoty jeżeli wyzdrowieje.
ddddd
3 miesiące temu
tak media nakręcają covidoparanoję
Boo
3 miesiące temu
Naciągają na siłę i każdy zgon to przez wirusa, trzepią kasę i w to im graj. Robią teraz co dusza zapragnie, bezkarni......ale do czasu.
maskiikrzyz
3 miesiące temu
Ale propaganda o2 za bardzo na lewo lecicie , z kad ten biskup na zdjeciu nawet jak chrzescijanie to moze prawoslawie , a no tak jak afera to biskup zboczeniec ... nawet jako nie wyznajacy religii czuje wewnetrzne fe jak nie krzyzowcy to kontkrzyzowcy
Kei
3 miesiące temu
I cyk, kolejna dopłata za koronkę dla szpitala.
zaniepokojony
3 miesiące temu
Coś nie gra, to mało powiedziane, moja 80 letnia mama ma temperaturę, kaszel i jest mocno osłabiona, a 10 dni temu była w kościele na mszy podczas której komunii udział zakażony koronawirusem ksiądz. Kościół jest zamknięty, a pomimo to lekarz rodzinny, który został poinformowany o wszystkich okolicznościach nie widział wczoraj przesłanek aby zrobić mamie test na covid, co więcej pytany podczas tele porady nie stwierdził również potrzeby kwarantanny zarówno dla mamy jak i pozostałych domowników, zalecił tylko jeść vitaminę C1000 i B12, mierzyć temperaturę i obserwować... Nie wiem i nie rozumiem tego?
PLANdemia
3 miesiące temu
nie rozumiem jacy ''Ludzie'' robią to ludziom
324324
3 miesiące temu
to tak jak ta kobieta z zapaleniem wyrostka, której nie przyjęli do szpitala bo nie miała testu; zmarła, a test przyszedł po jej śmierci; szkoooooda ludzi, na litość Bożą, ludzie opamiętajcie się! Jak zmarły ma zarazić z trumny dobrze zamkniętej?!
bDzKWzCz
8787
3 miesiące temu
Rabbi! Kiedy skończy się pandemia? Mojsiek , ty nie zadawaj głupich pytań! Wiadomo że jak ludzie co w nią dużo zainwestowali dużo zarobią, to wtedy się skończy.
niemao
3 miesiące temu
ja zwrócę uwagę na zmiany, pogorszenie w traktowaniu. Też rząd PIS nie umożliwiał na wiosnę mszy. Policjanci, milicjanci nigdy nie wchodzili do kościoła pomiędzy wiernych. Popiełuszkę zabili po wywiezieniu samochodem. Msza, to msza. Kolegom się nie podoba, może. Ale on sobie i modlącym się podoba.
fredi
3 miesiące temu
sanepid powinien dostac mandat za prace
makabra
3 miesiące temu
Trumnę z ciałem 80-letniego mężczyzny wystawiono natomiast w domu !!!!!!!!!! ludzie czytajcie i myślcie. Są przepisy wyraźne a śmierć tego dziadka wykorzystano do ataku a żeby lepiej było zapodano focie z biskupem!!!!!
Bruce Lee
3 miesiące temu
Juz nie dlugo ten cyrk sie skończy, niech wkońcu wypuszcza szczepionkę i czarna masa niech sie szczepi pięć razy w roku!!!!.
kot
3 miesiące temu
nie ma odpowiedniej procedury , czytałem już o sprzecznych decyzjach wydawanych przez różne instytucję czyli bałagan
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić