o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Ogromne zamieszanie nad trumną. Żegnali zmarłego, wówczas zadzwonił sanepid...

25
Podziel się

Rodzina zmarłego 80-latka z Bielska ma za sobą bardzo traumatyczne chwile. Nie chodzi tylko o śmierć bliskiego, ale i to wszystko, co działo się nad jego trumną. Nie tak chcieli go pożegnać.

Ogromne zamieszanie nad trumną. Żegnali zmarłego, wówczas zadzwonił sanepid...
Ogromne zamieszanie nad trumną 80-latka (Pixabay)
bELzpayd

Kiedy rodzina 80-latka odbierała jego ciało, poinformowano, że mężczyzna zmarł na zapalenie płuc i niewydolność oddechową. Portal Bielsk.eu podaje, że nie było żadnych przeciwwskazań do tradycyjnego pochówku.

Usłyszeliśmy, że nie ma koronawirusa i możemy bez obaw normalnie odebrać ciało. Około godz. 11 wydano je zamówionemu przez nas zakładowi pogrzebowemu. Później przeglądaliśmy akt zgonu, rubryka dotycząca COVID-19 była pusta (…) Podpisała go ordynator oddziału - tłumaczy synowa zmarłego w rozmowie ze wspomnianym serwisem.
bELzpayf

Rodzina chciała godnie pochować bliskiego. Sprawnie zorganizowano uroczystość pogrzebową. Trumnę z ciałem 80-letniego mężczyzny wystawiono natomiast w domu. Po to, by każdy mógł się z nim pożegnać.

I wtedy zadzwonił sanepid...

Tego nie spodziewał się nikt. Gdy bliscy żegnali 80-latka, odezwał się sanepid. Okazało się, że mężczyzna miał COVID-19.

Pani z sanepidu kazała zamknąć trumnę i wyprosić ludzi. Mówiła, że po ciało przyjedzie zakład komunalny, zabierze je w worku i pochowa - ujawniła synowa.
bELzpayl

Rodzina nie wyraziła na to zgody. Wówczas udało się dogadać z sanepidem i ostatecznie mężczyzna spoczął we wcześniej przygotowanym miejscu. Pochowano go jednak bez świadków. Nikt nie mógł uczestniczyć w uroczystości, a to z uwagi na bezpieczeństwo. Bliscy byli zrozpaczeni, że nie mogli godnie pożegnać 80-latka.

Skąd wzięło się to całe zamieszanie? Przyczyny ustalili dziennikarze Bielsk.eu. Okazało się, że 80-latek przeszedł test na obecność COVID-19, ale wynik przyszedł dopiero po jego śmierci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELzpayG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
JBM
rok temu
Nigdy na stypie nie wolno pić toastu: -"Zdrowie nieboszczyka". bo mogą być kłopoty jeżeli wyzdrowieje.
ddddd
rok temu
tak media nakręcają covidoparanoję
Boo
rok temu
Naciągają na siłę i każdy zgon to przez wirusa, trzepią kasę i w to im graj. Robią teraz co dusza zapragnie, bezkarni......ale do czasu.
bELzpayH
maskiikrzyz
rok temu
Ale propaganda o2 za bardzo na lewo lecicie , z kad ten biskup na zdjeciu nawet jak chrzescijanie to moze prawoslawie , a no tak jak afera to biskup zboczeniec ... nawet jako nie wyznajacy religii czuje wewnetrzne fe jak nie krzyzowcy to kontkrzyzowcy
Kei
rok temu
I cyk, kolejna dopłata za koronkę dla szpitala.
zaniepokojony
rok temu
Coś nie gra, to mało powiedziane, moja 80 letnia mama ma temperaturę, kaszel i jest mocno osłabiona, a 10 dni temu była w kościele na mszy podczas której komunii udział zakażony koronawirusem ksiądz. Kościół jest zamknięty, a pomimo to lekarz rodzinny, który został poinformowany o wszystkich okolicznościach nie widział wczoraj przesłanek aby zrobić mamie test na covid, co więcej pytany podczas tele porady nie stwierdził również potrzeby kwarantanny zarówno dla mamy jak i pozostałych domowników, zalecił tylko jeść vitaminę C1000 i B12, mierzyć temperaturę i obserwować... Nie wiem i nie rozumiem tego?
PLANdemia
rok temu
nie rozumiem jacy ''Ludzie'' robią to ludziom
324324
rok temu
to tak jak ta kobieta z zapaleniem wyrostka, której nie przyjęli do szpitala bo nie miała testu; zmarła, a test przyszedł po jej śmierci; szkoooooda ludzi, na litość Bożą, ludzie opamiętajcie się! Jak zmarły ma zarazić z trumny dobrze zamkniętej?!
8787
rok temu
Rabbi! Kiedy skończy się pandemia? Mojsiek , ty nie zadawaj głupich pytań! Wiadomo że jak ludzie co w nią dużo zainwestowali dużo zarobią, to wtedy się skończy.
niemao
rok temu
ja zwrócę uwagę na zmiany, pogorszenie w traktowaniu. Też rząd PIS nie umożliwiał na wiosnę mszy. Policjanci, milicjanci nigdy nie wchodzili do kościoła pomiędzy wiernych. Popiełuszkę zabili po wywiezieniu samochodem. Msza, to msza. Kolegom się nie podoba, może. Ale on sobie i modlącym się podoba.
fredi
rok temu
sanepid powinien dostac mandat za prace
makabra
rok temu
Trumnę z ciałem 80-letniego mężczyzny wystawiono natomiast w domu !!!!!!!!!! ludzie czytajcie i myślcie. Są przepisy wyraźne a śmierć tego dziadka wykorzystano do ataku a żeby lepiej było zapodano focie z biskupem!!!!!
Bruce Lee
rok temu
Juz nie dlugo ten cyrk sie skończy, niech wkońcu wypuszcza szczepionkę i czarna masa niech sie szczepi pięć razy w roku!!!!.
bELzpayz
kot
rok temu
nie ma odpowiedniej procedury , czytałem już o sprzecznych decyzjach wydawanych przez różne instytucję czyli bałagan
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić