Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Wieś w pobliżu granicy z Białorusią. Udali się do lasu. Smutne odkrycie

293
Podziel się:

50-letnia kobieta, 2-letnie dziecko i 25-letni młody mężczyzna z Syrii. Na tych troje ludzi natknęli się aktywiści, którzy wybrali się do lasu nieopodal granicy Białoruskiej, na terenie Polski, w ramach działań grupy "Granica". "Hipotermia i odwodnienie", opisano stan zdrowia migrantów.

Wieś w pobliżu granicy z Białorusią. Udali się do lasu. Smutne odkrycie
Zdjęcie "na granicy". SG patroluje tereny w pobliżu wsi Wojnowce (Getty Images, SOPA Images)

W lesie, nieopodal wsi Szymki, znaleziono trzy osoby. To migranci z Syrii, podaje TVN24. Zostali odnalezieni przez aktywistów z grupy "Granica", powiedział Karol Wilczyński, jej członek.

2-letnie dziecko, 50-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna byli w bardzo złym stanie. Nie wiadomo, czy gdyby zostali odnalezieni później, to ich zdrowie nie pogorszyłoby się jeszcze bardziej, nie mówiąc o najgorszym scenariuszu...

Kobieta i mężczyzna byli w stanie głębokiej hipotermii i odwodnienia. Na szczęście dwuletnie dziecko było w dobrym stanie - mówi Karol Wilczyński w rozmowie z TVN24.

Powiadomili o wszystkim dyspozytora pogotowia. Chciał, zamiast karetki, wysłać na miejsce straż graniczną

Aktywiści "Granicy" zadzwonili po pogotowie. Dyspozytor jednak, zamiast karetki, chciał do lasu, gdzie znaleziono migrantów z Syrii, wysłać... straż graniczną i policjantów.

W tej sytuacji zdecydowaliśmy się wezwać lekarzy z grupy "Medycy na Granicy". Pojawili się oni na miejscu po 40 minutach - mówi wcześniej wspominany aktywista, cyt. przez TVN24.

"Medycy na granicy" także opisali sytuację, od swojej strony, na Facebooku. Jak już wiadomo - cała trójka przebywa w szpitalu i, jak na razie, są tam bezpieczni. TVN24 dodaje, że konkretnie trafili do placówki w Hajnówce.

Pomocy medycznej wymagali tylko dorośli. U kobiety dr Podkościelny stwierdził hipotermię z towarzyszącymi zaburzeniami świadomości – pomiar naszym termometrem wykazał, że temperatura ciała wynosiła 34 stopnie Celsjusza. Była również skrajnie odwodniona i wycieńczona.

Młody mężczyzna również był w złym stanie:

Odwodniony i znacznie osłabiony był również mężczyzna, któremu również udzieliliśmy pomocy medycznej.

Odnalezione w lesie dziecko jest zdrowe:

Dwuletnia dziewczynka została przez nas nakarmiona, ogrzana, dostała też od nas misia. Okazanie jej ciepła i wsparcia znacznie ją uspokoiło - czytamy.

Wiadomo także, że migranci będą się ubiegać o "opiekę międzynarodową" w Polsce, podaje TVN24. Stan zdrowia wszystkich odnalezionych poprawia się, odkąd przebywają w szpitalu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(293)
Dreno
12 miesięcy temu
Demagogia i urabianie opinii, jaki baran ryzykuje życie dziecka narażając je na taką eskapadę, poza tym, niech ci pseudo aktywiści niosą pomoc potrzebującym Polakom, a nie w usługiwać się lewactwu
antytabac
12 miesięcy temu
40min? Moja babcia ma 82 lata,podatki placi od 55 lat na ambulans czekała 1h45min. Bez komentarza.
Romuald
12 miesięcy temu
Czy to znowu kłamstwa? Pas graniczny zamknięty a oni tam poszli i znaleźli ledwo tomnych. A służb tam żadnych nie było. Chyba, że to przy niemieckiej granicy było.
Obserwator
12 miesięcy temu
Polska to jednak kraj ludzi nienawistnych i niwykazujących ludzkich uczuć. To ma być kraj katolicki?
Chris fraDanm...
12 miesięcy temu
Ja uważam, że Polacy powinni wyjść z Unii. Miejsce bydła jest na pastwisku a nie na salonach.
Gość
12 miesięcy temu
Odebrać im dziecko za narażanie jego życia i odesłać w cholere z powrotem do Afryki. Trafi do adopcji to przynajmniej będzie mieć normalne życie, a nie służyć patologicznu nierobowi za bilet przetargowy do przejścia granicy.
Siwiaszczyk G...
12 miesięcy temu
Durni aktywiści,gonić ich i tych co chcą przejąć.Umrą to będzie ich mniej sami sobie winni
EDEK
12 miesięcy temu
Mam nadzieję że żaden nachodźca nie otrzyma ochrony w Polsce. Odesłać ich tam skąd przyleźli.
Tomi
12 miesięcy temu
A jak ponton z tubylcami zatonie na pełnym morzu to będzie wina Grecji lub Włochów, że nie wysłali po nich statku, czy tubylców że nim wypłynęli? A gdy Niemiec przed powstaniem strefy Schengen, zatrzymał w lesie Polaka próbującego przekroczyć nielegalnie granicę to puszczał go dalej, czy wsadzał do paki, a później odsyłał na granicę kraju z którego przyszedł? A jak wśród nich jest jakiś psychofanatyk, który chce przejść granicę z myślą aby później rozjechać ciężarówką tłum ludzi w Berlinie albo Brukseli, to czyja wówczas będzie wina?
Eks
12 miesięcy temu
A chory do szpitala nie moze sie dostac, a tu jezdza do lasu karetka.
taksięwydaje
12 miesięcy temu
Albo nasze służby są do d., że nie potrafią unieszkodliwić przewożących migrantów do granicy Niemieckiej, albo robią to specjalnie, że sprawiać kłopot Niemcom.
AHA
12 miesięcy temu
zeby sprawdzic czy oni sie zasymilują dajcie im bron palną i zobaczymy co nia zrobią ,czy zostana przestepcami czy oddadzą policji jako wdzieczni ze zostali przygarnieci do naszego domu
Hmmm...
12 miesięcy temu
Po co tu przyszli...?
Anonim dla be...
12 miesięcy temu
Wspomaganie nielegalnym emigrantom wysyłanych przez Łukaszenko jest przestępstwem przeciw Polsce i polakom
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić