o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Wieś w pobliżu granicy z Białorusią. Udali się do lasu. Smutne odkrycie

293
Podziel się

50-letnia kobieta, 2-letnie dziecko i 25-letni młody mężczyzna z Syrii. Na tych troje ludzi natknęli się aktywiści, którzy wybrali się do lasu nieopodal granicy Białoruskiej, na terenie Polski, w ramach działań grupy "Granica". "Hipotermia i odwodnienie", opisano stan zdrowia migrantów.

Wieś w pobliżu granicy z Białorusią. Udali się do lasu. Smutne odkrycie
Zdjęcie "na granicy". SG patroluje tereny w pobliżu wsi Wojnowce (Getty Images, SOPA Images)
bESpGbcR

W lesie, nieopodal wsi Szymki, znaleziono trzy osoby. To migranci z Syrii, podaje TVN24. Zostali odnalezieni przez aktywistów z grupy "Granica", powiedział Karol Wilczyński, jej członek.

2-letnie dziecko, 50-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna byli w bardzo złym stanie. Nie wiadomo, czy gdyby zostali odnalezieni później, to ich zdrowie nie pogorszyłoby się jeszcze bardziej, nie mówiąc o najgorszym scenariuszu...

Kobieta i mężczyzna byli w stanie głębokiej hipotermii i odwodnienia. Na szczęście dwuletnie dziecko było w dobrym stanie - mówi Karol Wilczyński w rozmowie z TVN24.
bESpGbcT

Powiadomili o wszystkim dyspozytora pogotowia. Chciał, zamiast karetki, wysłać na miejsce straż graniczną

Aktywiści "Granicy" zadzwonili po pogotowie. Dyspozytor jednak, zamiast karetki, chciał do lasu, gdzie znaleziono migrantów z Syrii, wysłać... straż graniczną i policjantów.

W tej sytuacji zdecydowaliśmy się wezwać lekarzy z grupy "Medycy na Granicy". Pojawili się oni na miejscu po 40 minutach - mówi wcześniej wspominany aktywista, cyt. przez TVN24.
bESpGbcZ

"Medycy na granicy" także opisali sytuację, od swojej strony, na Facebooku. Jak już wiadomo - cała trójka przebywa w szpitalu i, jak na razie, są tam bezpieczni. TVN24 dodaje, że konkretnie trafili do placówki w Hajnówce.

Pomocy medycznej wymagali tylko dorośli. U kobiety dr Podkościelny stwierdził hipotermię z towarzyszącymi zaburzeniami świadomości – pomiar naszym termometrem wykazał, że temperatura ciała wynosiła 34 stopnie Celsjusza. Była również skrajnie odwodniona i wycieńczona.

Młody mężczyzna również był w złym stanie:

Odwodniony i znacznie osłabiony był również mężczyzna, któremu również udzieliliśmy pomocy medycznej.
bESpGbda

Odnalezione w lesie dziecko jest zdrowe:

Dwuletnia dziewczynka została przez nas nakarmiona, ogrzana, dostała też od nas misia. Okazanie jej ciepła i wsparcia znacznie ją uspokoiło - czytamy.

Wiadomo także, że migranci będą się ubiegać o "opiekę międzynarodową" w Polsce, podaje TVN24. Stan zdrowia wszystkich odnalezionych poprawia się, odkąd przebywają w szpitalu.

bESpGbdb
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESpGbdu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(293)
Dreno
2 miesiące temu
Demagogia i urabianie opinii, jaki baran ryzykuje życie dziecka narażając je na taką eskapadę, poza tym, niech ci pseudo aktywiści niosą pomoc potrzebującym Polakom, a nie w usługiwać się lewactwu
antytabac
2 miesiące temu
40min? Moja babcia ma 82 lata,podatki placi od 55 lat na ambulans czekała 1h45min. Bez komentarza.
Romuald
2 miesiące temu
Czy to znowu kłamstwa? Pas graniczny zamknięty a oni tam poszli i znaleźli ledwo tomnych. A służb tam żadnych nie było. Chyba, że to przy niemieckiej granicy było.
bESpGbdv
Obserwator
2 miesiące temu
Polska to jednak kraj ludzi nienawistnych i niwykazujących ludzkich uczuć. To ma być kraj katolicki?
Chris fraDanm...
2 miesiące temu
Ja uważam, że Polacy powinni wyjść z Unii. Miejsce bydła jest na pastwisku a nie na salonach.
Gość
2 miesiące temu
Odebrać im dziecko za narażanie jego życia i odesłać w cholere z powrotem do Afryki. Trafi do adopcji to przynajmniej będzie mieć normalne życie, a nie służyć patologicznu nierobowi za bilet przetargowy do przejścia granicy.
Siwiaszczyk G...
2 miesiące temu
Durni aktywiści,gonić ich i tych co chcą przejąć.Umrą to będzie ich mniej sami sobie winni
EDEK
2 miesiące temu
Mam nadzieję że żaden nachodźca nie otrzyma ochrony w Polsce. Odesłać ich tam skąd przyleźli.
Tomi
2 miesiące temu
A jak ponton z tubylcami zatonie na pełnym morzu to będzie wina Grecji lub Włochów, że nie wysłali po nich statku, czy tubylców że nim wypłynęli? A gdy Niemiec przed powstaniem strefy Schengen, zatrzymał w lesie Polaka próbującego przekroczyć nielegalnie granicę to puszczał go dalej, czy wsadzał do paki, a później odsyłał na granicę kraju z którego przyszedł? A jak wśród nich jest jakiś psychofanatyk, który chce przejść granicę z myślą aby później rozjechać ciężarówką tłum ludzi w Berlinie albo Brukseli, to czyja wówczas będzie wina?
Eks
2 miesiące temu
A chory do szpitala nie moze sie dostac, a tu jezdza do lasu karetka.
taksięwydaje
2 miesiące temu
Albo nasze służby są do d., że nie potrafią unieszkodliwić przewożących migrantów do granicy Niemieckiej, albo robią to specjalnie, że sprawiać kłopot Niemcom.
AHA
2 miesiące temu
zeby sprawdzic czy oni sie zasymilują dajcie im bron palną i zobaczymy co nia zrobią ,czy zostana przestepcami czy oddadzą policji jako wdzieczni ze zostali przygarnieci do naszego domu
Hmmm...
2 miesiące temu
Po co tu przyszli...?
bESpGbdn
Anonim dla be...
2 miesiące temu
Wspomaganie nielegalnym emigrantom wysyłanych przez Łukaszenko jest przestępstwem przeciw Polsce i polakom
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić