o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aniela Siwek
|

Kolejny wirus w Europie. Fatalne wieści. Jest pierwszy zgon

39
Podziel się

W Hiszpanii zmarł 77-latek, u którego wykryto wirusa Zachodniego Nilu. Mężczyzna z Sewilli od ponad dwóch tygodni był w ciężkim stanie.

Kolejny wirus w Europie. Fatalne wieści. Jest pierwszy zgon
Wirus Zachodniego Nilu pod mikroskopem. (Wikimedia Commons)
bDhloLRx

77-letni mężczyzna z południowo-hiszpańskiego miasta La Puebla del Rio stał się pierwszą ofiarą wirusa Zachodniego Nilu. Mężczyzna zmarł w czwartek wieczorem po spędzeniu dwóch tygodni na oddziale intensywnej terapii.

Wirusa wykryto także u 35 innych osób. Wszystkie przebywają w regionie Andaluzji, w mieście La Puebla del Rio i Coria del Rio – podaje gazeta "El Pais". 

32 zakażone osoby są hospitalizowane. Sześciu pacjentów przebywa na oddziale intensywnej terapii. Media podają, że średni wiek zakażonych to 60 lat, a większość chorych to mężczyźni.

bDhloLRz

Szczepionka na koronawirusa do końca 2020 roku. WHO śledzi postępy ponad 170 firm

Zakażone osoby, które przebywają w szpitalu, cierpią na zapalenie opon mózgowych i wysoką gorączkę. Kilku pacjentów wciąż czeka na wyniki badań, ale lekarze podejrzewają tę samą przypadłość.

Zakazić się można poprzez ukąszenie komara. Wirus może się przenieść także na konie, ptaki i małe ssaki. Najczęściej występuje na podmokłych, bagiennych terenach.

Wirus Zachodniego Nilu może nie mieć objawów. Jeśli się pojawią, są to najczęściej gorączka i dreszcze. U około 10 proc. zakażonych wirus prowadzi do poważnych schorzeń neurologicznych.

bDhloLRF

Czytaj także:

bDhloLSa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(39)
anty
2 miesiące temu
Straszcie ludzi dalej tymi gó.nianymi artykułami, niech sie boją, niech się pozamykają niech żyją coroną, ebolą, polio, niech z wypiekami na twarzy czytają to arcy rzetelne dziennikarstwo. Normalni ludzie na to sra.ą i tego typu artykuły i sensacje spod budki z piwem ale starsi będą sie bali. Za sianie paniki powinni już dawno o2 odebrać koncesję, poziom faktu, dno, żenada i kg mułu
eMKi
2 miesiące temu
co wy piszecie za bzdury, gorączka zachodniego nilu jest w europie południowej od dawna, czasem ktoś choruje na naszych szerokościach. Niestety są dwie opcję, albo umierasz na niego odrazu albo męczysz się z lekami do końca życia bo jest nie wyleczalny, działa podobnie jak odkleszczowe zapalenie opon mózgowych.
Pepe
2 miesiące temu
W tych artykułach ma być tylko nagłówek chwytliwy ,reszta to stek bzdur.
bDhloLSb
harcerzyk
2 miesiące temu
oj biedne te inne wirusy, desperacko walcza o popularnosc w mediach, a tu nic, jakis jeden marny artykulik. kowit wszystko zdominowal, nikt inny sie nie przebije dopoki ON jest gwiado!
Pikpok
2 miesiące temu
Ktoś to chyba podsyła. Koronawirus to broń biologiczna, nikt nie jest iditą żeby w bajki o nietoperzach wierzyć! Coś mi tu nie gra, kto wie czy to nie spisek międzynarodowy żeby ludzkość przetrzebic! Wirusy takie spustoszenie robią w organizmie?
Najnowsze komentarze (39)
vitalka
miesiąc temu
Jaka to jest demokracja, gdzie według definicji prawa mniejszości są respektowane, gdy ludzie starsi, słabsi i chorzy na jakieś choroby, zwane współistniejącymi, z którymi mogliby dłużej żyć, są narażani na zakażenie egzotycznymi wirusami, przywiezionymi z zagranicy. A może należałoby wprowadzić szczepienia dla wszystkich przed chorobami egzotycznymi, także dla tych, którzy nie podróżują i nie wyjeżdżają za granicę, aby chronić ich prawa do zdrowia.
Harnaś
2 miesiące temu
Nie trzeba wojny w ten sposób można wytępi ludzi ten który rozsiewa tę zarazę epidemie dać mu to wszystko w jego krew i niech cierpi tak jak ludzie którzy umarli na cowit ten kto ma kasę i władze może robić co chce i takie typy nigdy nie są rozliczani z niczego radio telewizja to są media które ludzi okłamują o cowit byli będzie tak jak kaszel i katar to może nie istnieje tylko mózgi są nasze tak nakręcone jak media nas okłamują jak i rząd
Klimat
2 miesiące temu
Starczy się zaszczepić na wirusowe zapalenie opon mòzgowych. Po prostu mamy choroby tropikalne. Klimat.
asdasd
2 miesiące temu
teraz będzie festiwal informowania o każdym przypadku rzadkiej choroby...
Prosba
2 miesiące temu
Poproszę 6 kolejnych nowych wir bo przestaliśmy się bać...a wy zarabiać.
aaa
2 miesiące temu
Witajcie w Europie panowie z nad Nilu itp Nowa kultura i nowe choroby
gość
2 miesiące temu
kto zarabia na tych wirusach?
sigmapi
2 miesiące temu
to poczatek konca
bDhloLRT
ika
2 miesiące temu
no to jeszcze brakuje tylko wirusa Zika w Europie
oooO
2 miesiące temu
Wirus Zachodniego Nilu może nie mieć objawów. Jeśli się pojawią, są to najczęściej gorączka i dreszcze.
Jack40
2 miesiące temu
Apokalipsa Izajasza :24 Oto Pan pustoszy ziemię, niszczy ją i przewraca jej powierzchnię, a mieszkańców jej rozprasza. I będzie [dotknięty] jak lud, tak kapłan, jak sługa, tak jego pan, jak służąca, tak jej pani, jak nabywca, tak sprzedawca, jak pożyczkę dający, tak biorący ją, jak wierzyciel, tak jego dłużnik. Okropnie spustoszona będzie ziemia i bezgranicznie rozdrapana, bo Pan wydał taki wyrok. Żałośnie wygląda ziemia, zmarniała; świat opadł z sił, niszczeje, niebo wraz z ziemią się wyczerpały. Ziemia została splugawiona przez swoich mieszkańców, bo pogwałcili prawa, przestąpili przykazania, złamali wieczyste przymierze. Dlatego ziemię pochłania przekleństwo, a jej mieszkańcy odpokutowują; dlatego się przerzedzają mieszkańcy ziemi i mało ludzi zostało.
Terdo
2 miesiące temu
Wirus może przenieść się na konie i małe ssaki.Czyli- gdzie leży wielkość graniczna małego ssaka, skoro konia do tego zaliczyć raczej nie można?Więcej profesjonalizmu...
axel
2 miesiące temu
Wirusy poza organizmem nosiciela nie rozmnażają się w przeciwieństwie do bakterii, które potrafią w 24 godziny zwiększyć liczebność 1000 razy.
bcxtryiotqazx
2 miesiące temu
.. nie wiecie z czym zadarliście. Wszyscy szukający formuły szczepionki zginą. Tylko kopulacja i żarliwa modlitwa inspirują geny do walki o życie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić