o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

TikTok reaguje. Całe Włochy żyją śmiercią tej 10-latki

51
Podziel się

Całe Włochy żyją śmiercią 10-latki, która zmarła w trakcie wykonywania tzw. blackout challenge na TikToku. Przedstawiciele miejscowego oddziału korporacji nie chcą, aby śmierć Antonelli Sicomero była tylko jedną z wielu tragedii. Zapowiadają zmiany, które pozwolą ochronić inne dzieci.

TikTok reaguje. Całe Włochy żyją śmiercią tej 10-latki
W chwili śmierci Antonella Sicomero miała zaledwie 10 lat
bEiFLFGt

Antonella Sicomero zmarła w wyniku uduszenia. 10-latka z Palermo założyła sobie pasek na szyję i wstrzymała oddech, jednocześnie nagrywając całą czynność. Starała się jak najdłużej wytrzymać bez powietrza, co ostatecznie doprowadziło do jej tragicznej śmierci.

10-latka zmarła w trakcie blackout challenge na TikToku. Będą zmiany?

Jak podaje Reuters, włoski przedstawiciel Tik Toka wydał oficjalne oświadczenie na temat śmierci 10-latki. Zapowiedział, że w celu zapobieżenia kolejnym tragediom usunie konta, na których użytkownicy nie udowodnili swojego wieku.

bEiFLFGv

Zgodnie z regulaminem Tik Toka z aplikacji mogą korzystać wyłącznie osoby, które mają 13 lat i więcej. Jednak młodsi internauci często zatajają swój prawdziwy wiek, i tak uzyskują dostęp do treści. W sprawę zaangażowali się także przedstawiciele włoskich władz, którzy żądają, aby zaprzestano przetwarzania danych "podejrzanych" użytkowników.

bEiFLFGB

Jeszcze na kilka miesięcy przed śmiercią 10-latki włoscy urzędnicy wysunęli analogiczne żądania wobec Tik Toka. Wskazywali na istnienie poważnych zaniedbań w zakresie ochrony nieletnich przed treściami, które są dla nich nieodpowiednie.

Zobacz także: Zobacz też: Hipopotam porwał chłopca. Wstrząsające nagranie z Kenii
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiFLFGW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
obrzydliwe
5 miesięcy temu
tik tok to chiński demon który prowadzi do takich tragedii one wszystkie robią selfie ze skrzywiona fizjonomia tak jakby się kładły do barłogu na wpół przytomne focie i co to ma być?
charlotte
5 miesięcy temu
bardzo mi przykro ale to jest wina tik toka,że ktoś daje takie challenge.
Maja
5 miesięcy temu
A to 13lat to już mądrzejsi ,tam bzdury nagrywają dorośli a co wymagać od dzieci.
bEiFLFGX
Olioli
5 miesięcy temu
I po co covid........
GeM
5 miesięcy temu
Tragedia! Apel do rodziców! Kiedy dziecko zachowuje się choćby troszeczkę inaczej niż zwykle, POROZMAWIAJ z nim! Zadawaj pytania różne, od co się stało? do, jaki pomysł masz na nowy filmik? Co koledzy wymyślają? Przeglądajcie konta dzieci! Interesujcie się jego światem! Rozmawiajcie! A kiedy trzeba bo niepokój, zabronić pewne czynności. Smutno mi bo wiele dzieci ma ogromne problemy i mimo że jest w ich rodzinach "idealnie", oni mają swoje traumy. Pomagejcie!
Ola
5 miesięcy temu
Nie wiem jak jest w Polsce, ale znajoma z Francji mówiła mi o tym w grudniu. Koledzy z przedszkola - 5 lat, kazali jej synowi samemu się dusić. Miał znaki na szyi.... Trochę trwało zanim się przyznał
msw
5 miesięcy temu
Dzięki nieograniczonemu dostępowi do mediów społecznościowych do głosu doszli ci, którzy wcześniej siedzieli cicho, bo nie mieli do powiedzenia nic godnego uwagi. Wcześniej o tym kogo słuchać decydowali wydawcy, naukowcy. Teraz dzieci decydują o tym, kto jest najpopularniejszy. W konsekwencji doszło do kompletnego przewartościowania - kiedyś najbardziej słyszani byli najmądrzejsi, teraz najgłupsi.
Ddd
5 miesięcy temu
I co? Jak zwykle wszyscy na około winni, aplikacja winna tylko nie rodzice? Może w końcu zaczniemy piętnować rodziców którzy dają 10letniemu dziecku dostęp do internetu bez nadzoru?
Brak słów
5 miesięcy temu
Cywilizowany świat!
Ida
5 miesięcy temu
To dziwne, ja i moja córka korzystamy z Tiktoka, ale w życiu nie słyszałyśmy o takim challengu. Córka ma niecałe 10 lat, ale konto mamy wspólne i jest pod ścisłą kontrolą rodzicielską. Zastanawiam się czy jeszcze bardziej jej nie zaostrzyć, chociaż to bardzo mądre dziecko, już w 4 klasie. Współczuję rodzinie tej dziewczynki co się udusiła, to wielka tragedia. Według mnie rodzice powinni bardziej pilnować swoich dzieci przed ukończeniem 18 roku życia.
23letniadziew...
5 miesięcy temu
Obraz nędzy i rozpaczy jak się zyska daj się traci
joda
5 miesięcy temu
A może by tak w szkołach, trochę z dziećmi popracować na tym jak wygląda wirtualny świat i czego się po nim można spodziewać. Obecna szkoła nie przygotowuje dzieci do życia, nie uczy tego, co może im się w życiu przydać, tylko żąda aby zgadywali "co poeta miał na myśli". O roli rodziców nawet nie wspomnę.
Ano
5 miesięcy temu
Selekcja naturalna :v
bEiFLFGP
Odważna dama
5 miesięcy temu
Szczerze? Zamiast szczepionki wybieram swieza kostnice. Na śmierci sie nie kończy zycie i nasze dna .piernicze twoje szczepienie i zmuszanie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić