o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

TikTok reaguje. Całe Włochy żyją śmiercią tej 10-latki

51
Podziel się

Całe Włochy żyją śmiercią 10-latki, która zmarła w trakcie wykonywania tzw. blackout challenge na TikToku. Przedstawiciele miejscowego oddziału korporacji nie chcą, aby śmierć Antonelli Sicomero była tylko jedną z wielu tragedii. Zapowiadają zmiany, które pozwolą ochronić inne dzieci.

TikTok reaguje. Całe Włochy żyją śmiercią tej 10-latki
W chwili śmierci Antonella Sicomero miała zaledwie 10 lat
bDKeTcFx

Antonella Sicomero zmarła w wyniku uduszenia. 10-latka z Palermo założyła sobie pasek na szyję i wstrzymała oddech, jednocześnie nagrywając całą czynność. Starała się jak najdłużej wytrzymać bez powietrza, co ostatecznie doprowadziło do jej tragicznej śmierci.

10-latka zmarła w trakcie blackout challenge na TikToku. Będą zmiany?

Jak podaje Reuters, włoski przedstawiciel Tik Toka wydał oficjalne oświadczenie na temat śmierci 10-latki. Zapowiedział, że w celu zapobieżenia kolejnym tragediom usunie konta, na których użytkownicy nie udowodnili swojego wieku.

bDKeTcFz

Zgodnie z regulaminem Tik Toka z aplikacji mogą korzystać wyłącznie osoby, które mają 13 lat i więcej. Jednak młodsi internauci często zatajają swój prawdziwy wiek, i tak uzyskują dostęp do treści. W sprawę zaangażowali się także przedstawiciele włoskich władz, którzy żądają, aby zaprzestano przetwarzania danych "podejrzanych" użytkowników.

bDKeTcFF

Jeszcze na kilka miesięcy przed śmiercią 10-latki włoscy urzędnicy wysunęli analogiczne żądania wobec Tik Toka. Wskazywali na istnienie poważnych zaniedbań w zakresie ochrony nieletnich przed treściami, które są dla nich nieodpowiednie.

Zobacz także: Zobacz też: Hipopotam porwał chłopca. Wstrząsające nagranie z Kenii
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKeTcFG
bDKeTcGa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
mwaruwari
miesiąc temu
W ubiegłym wieku przewidywano, że świat opanują albo komuniści, albo agresywni kosmici. A tymczasem opanowali go bezdennie głupi nastolatkowie z Tik-Toka.
mmmm
miesiąc temu
Nie wiem co trzeba mieć w głowie, bez względu na wiek, aby takie głupoty robić. Cywilizacja śmierci.
Diffitj
miesiąc temu
Jeśli 10 letnie dziecko nie wie jakie są skutki zaciskania paska na szyji to ja wysiadam... gdzie rodzice do cholery... moze zamiast wciskać dzieciakowi telefon zabrać go na spacer albo zwyczajnie spędzić z nim czas. Wstud i hanba
bDKeTcGb
Cóż
miesiąc temu
Wsztstkich korzystających z tik toka prosimy o powtórzenie tego challengu
You
miesiąc temu
Cenzurowac tresci tak jak na youtube. Nie widza,nie nasladuja.Na tiktoku przewaznie mlodzi glupoty przedstawiaja
Najnowsze komentarze (51)
obrzydliwe
miesiąc temu
tik tok to chiński demon który prowadzi do takich tragedii one wszystkie robią selfie ze skrzywiona fizjonomia tak jakby się kładły do barłogu na wpół przytomne focie i co to ma być?
charlotte
miesiąc temu
bardzo mi przykro ale to jest wina tik toka,że ktoś daje takie challenge.
Maja
miesiąc temu
A to 13lat to już mądrzejsi ,tam bzdury nagrywają dorośli a co wymagać od dzieci.
Olioli
miesiąc temu
I po co covid........
GeM
miesiąc temu
Tragedia! Apel do rodziców! Kiedy dziecko zachowuje się choćby troszeczkę inaczej niż zwykle, POROZMAWIAJ z nim! Zadawaj pytania różne, od co się stało? do, jaki pomysł masz na nowy filmik? Co koledzy wymyślają? Przeglądajcie konta dzieci! Interesujcie się jego światem! Rozmawiajcie! A kiedy trzeba bo niepokój, zabronić pewne czynności. Smutno mi bo wiele dzieci ma ogromne problemy i mimo że jest w ich rodzinach "idealnie", oni mają swoje traumy. Pomagejcie!
Ola
miesiąc temu
Nie wiem jak jest w Polsce, ale znajoma z Francji mówiła mi o tym w grudniu. Koledzy z przedszkola - 5 lat, kazali jej synowi samemu się dusić. Miał znaki na szyi.... Trochę trwało zanim się przyznał
msw
miesiąc temu
Dzięki nieograniczonemu dostępowi do mediów społecznościowych do głosu doszli ci, którzy wcześniej siedzieli cicho, bo nie mieli do powiedzenia nic godnego uwagi. Wcześniej o tym kogo słuchać decydowali wydawcy, naukowcy. Teraz dzieci decydują o tym, kto jest najpopularniejszy. W konsekwencji doszło do kompletnego przewartościowania - kiedyś najbardziej słyszani byli najmądrzejsi, teraz najgłupsi.
Ddd
miesiąc temu
I co? Jak zwykle wszyscy na około winni, aplikacja winna tylko nie rodzice? Może w końcu zaczniemy piętnować rodziców którzy dają 10letniemu dziecku dostęp do internetu bez nadzoru?
bDKeTcFT
Brak słów
miesiąc temu
Cywilizowany świat!
Ida
miesiąc temu
To dziwne, ja i moja córka korzystamy z Tiktoka, ale w życiu nie słyszałyśmy o takim challengu. Córka ma niecałe 10 lat, ale konto mamy wspólne i jest pod ścisłą kontrolą rodzicielską. Zastanawiam się czy jeszcze bardziej jej nie zaostrzyć, chociaż to bardzo mądre dziecko, już w 4 klasie. Współczuję rodzinie tej dziewczynki co się udusiła, to wielka tragedia. Według mnie rodzice powinni bardziej pilnować swoich dzieci przed ukończeniem 18 roku życia.
23letniadziew...
miesiąc temu
Obraz nędzy i rozpaczy jak się zyska daj się traci
joda
miesiąc temu
A może by tak w szkołach, trochę z dziećmi popracować na tym jak wygląda wirtualny świat i czego się po nim można spodziewać. Obecna szkoła nie przygotowuje dzieci do życia, nie uczy tego, co może im się w życiu przydać, tylko żąda aby zgadywali "co poeta miał na myśli". O roli rodziców nawet nie wspomnę.
Ano
miesiąc temu
Selekcja naturalna :v
Odważna dama
miesiąc temu
Szczerze? Zamiast szczepionki wybieram swieza kostnice. Na śmierci sie nie kończy zycie i nasze dna .piernicze twoje szczepienie i zmuszanie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić