Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Wybory w USA. Miał broń. Incydent w lokalu wyborczym

9

Do niebezpiecznego incydentu doszło w mieście Charlotte w stanie Karolina Północna. Do lokalu wyborczego dostał się mężczyzna z bronią. Agresor zastraszał osoby, które znajdowały się w budynku. Tożsamość napastnika podano do wiadomości publicznej.

Wybory w USA. Miał broń. Incydent w lokalu wyborczym
Sprawca to 36-letni Justin Dunn (Charlotte-Mecklenburg Police Department)

Mężczyzna z bronią został aresztowany przez policję. Jak później ustalono, napastnik pojawił się na terenie lokalu wyborczego już kilka godzin wcześniej.

Wybory w USA. Uzbrojony mężczyzna zastraszał głosujących

Jak podaje Daily Mail, zatrzymany mężczyzna to Justin Dunn. Za pierwszym razem policja z Charlotte odebrała zawiadomienie, że 36-latek nie chciał opuścić lokalu, chociaż już oddał głos. Wówczas funkcjonariusz skłonił go do odejścia, a Dunn nie stawiał oporu.

Justin Dunn otrzymał od policji zakaz powrotu do lokalu wyborczego. 36-latek nie zastosował się jednak do polecenia i kilka godzin później wrócić na miejsce z odbezpieczoną bronią. Wówczas doszło do aresztowania.

Jesteśmy zobowiązani do ochrony praw członków naszej społeczności do bezpiecznego, ochranianego i nieograniczonego dostępu do miejsc głosowania – podkreślił Rzecznik Departamentu Policji Charlotte-Mecklenburg.
Zobacz także: Zobacz też: Wybory w USA. Trump - Biden. Co to oznacza dla Polski?

Justin Dunn usłyszał zarzut wykroczenia drugiego stopnia. Broń, którą dysponował 36-latek, została przez niego zakupiona w legalny sposób.

Wciąż nie znamy wyników wyborów w USA. Prowadzi na razie Joe Biden, ale na ostateczny wynik przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić