Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Wybory w USA. Tajemniczy telefon do milionów Amerykanów. FBI wszczyna śledztwo

119

We wtorek 3 listopada obywatele Stanów Zjednoczonych masowo ruszyli do lokali wyborczych, aby oddać głos na przyszłego prezydenta. Ktoś jednak próbował powstrzymać ich przed wyjściem z domu. Sprawą zajmuje się już FBI.

Wybory w USA. Tajemniczy telefon do milionów Amerykanów. FBI wszczyna śledztwo
(EPA, CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH, PAP)

W dniu wyborów miliony Amerykanów otrzymały tajemniczy telefon. Po odebraniu usłyszeli oni głos, który radził im, aby nie wychodzili z domu.

Pozostań bezpieczny i zostań w domu – brzmiała treść komunikatu.

Wybory w USA. Ktoś namawiał Amerykanów do pozostania w domu

Wielu Amerykanów odebrało telefon jako zachętę do ochrony przed zakażeniem koronawirusem. Jednak późniejsze ustalenia wskazują, że była to próba namówienia do rezygnacji z udziału w wyborach prezydenckich - donosi BBC.

Do zbadania, kto stoi za tymi komunikatami, oddelegowani zostali agenci FBI. Władze szczególnie zaniepokoił fakt, że zadzwoniono do mieszkańców stanu Michigan. Jest to jeden z kluczowych regionów dla kandydatów na stanowisko prezydenta USA.

Oczywiście jest to OSZUSTWO i próba wstrzymania głosowania. Nie dajcie się na to nabrać – apeluje na Twitterze Dana Nessel, prokurator generalna Michigan.

Według ustaleń Associated Press na razie w wyborach prezydenckich prowadzi kandydat Partii Demokratycznej. Na tę chwilę (środa, godz. 5:30 czasu polskiego) wciąż nie ma jednak pewności, kto zwycięży w wyborach.

Zobacz także: Zobacz też: Wybory w USA. Trump - Biden. Co to oznacza dla Polski?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić