o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Wybuchła afera! Chiny obwiniają o COVID-19 niemiecką golonkę

21
Podziel się

Jeden z pracowników chińskiej chłodni zaraził się koronawirusem. Do zakażenia miało dojść przez kontakt z mrożoną wieprzowiną z Niemiec. Jednak niemieccy eksperci mają wątpliwości w tej kwestii.

Wybuchła afera! Chiny obwiniają o COVID-19 niemiecką golonkę
38-letnia pracownica chińskiej chłodni zaraziła się koronawirusem. Miał on znajdować się w wieprzowinie sprowadzonej z Niemiec. (Getty Images)
bEqAZqgR

Chińskie władze poinformowały o nowym zakażeniu koronawirusem. Doszło do niego w Tiencin w jednej z lokalnych chłodni. Jak podaje Deutsche Welle, Grupa ds. Zwalczania Epidemii w Tiencin stwierdziła, że ​​pracownik uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19 po kontakcie z importowaną mrożoną żywnością podczas obsługi opakowania.

Wieprzowina miała pochodzić z Niemiec. Jednak niemieccy eksperci zauważają, że to mało prawdopodobne. Przede wszystkim dlatego, że trudno o to, by wirus przetrwał na mrożonkach. Mimo to naukowcy postanowili nie ignorować tych sygnałów i przyjrzeć się sprawie.

bEqAZqgT

Problemem okazała się jednak inna kwestia. Golonka miała być wysłana z Bremy w Niemczech, stamtąd do Tiencin w Chinach. Jak się jednak okazuje, w Bremie nie ma ani przetwórstwa rzeźniczego, ani firmy zajmującej się pakowaniem mięsa.

W Bremie nie ma ubojni trzody chlewnej ani zakładu przetwórczego - powiedział w poniedziałek Lukas Fuhrmann, senator ds. zdrowia w Bremie, którego cytuje "Deutsche Welle".

Według rzecznika Senatu Christiana Dohle'a w Bremie nie ma również firmy zajmującej się pakowaniem części wieprzowych i posiadającej zezwolenie na eksport do Chin. Nie jest więc pewne, skąd zostało wysłane mięso do Chin.

bEqAZqgZ

Sprawie przyjrzał się wirusolog Andreas Dotzauer z Uniwersytetu w Bremie. W rozmowie z "Deutsche Welle" przyznał, że taki przypadek jest raczej "serią niefortunnych czynników".

Chiny ostro walczą z COVID-19. Po tym, jak zaraziła się wirusem pracownica chłodni, skierowano na kwarantannę 59 osób, które miały kontakt z kobietą. Poddano je również obowiązkowym testom. Nikt nie jest zarażony.

Zobacz także: Co z urlopem w przerwie świątecznej i Sylwestrem? "Nie ma zakazu rezerwowania"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqAZqhu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Aleks
7 miesięcy temu
Ha Ha teraz się zacznie. Biedni kosmici bo to oni są winni !!!
O po tej
7 miesięcy temu
informacji, zaraz sie okaże, że golonka była z Polski. Skąd my to znamy?
Adolfi
8 miesięcy temu
W czasie wojny też nie było obozów śmierci.
bEqAZqhv
Ktoś
9 miesięcy temu
Nic co z Chin nie kupuję !!!!! Co golonka im nie smakuje ? No tak lepsze nietoperze , koty , psy i szczury i zaraza którą rozprzestrzenili na cały świat !!!!
Ktoś
9 miesięcy temu
Przez nich cały świat cierpi!!!!! Nic co z Chin nie kupię👹
opiekun
9 miesięcy temu
Teraz to nikt nie chce przyznać się do dziecka ? wstyd!
AAA
9 miesięcy temu
Ciekawe jak długo jeszcze będziemy dowiadywać się, że w taki czy inny sposób podrzucono Chińczykom wirus.Komu tak bardzo zależy na unicestwieniu Chin... Wiedzą wszyscy
wika
9 miesięcy temu
Kochani dziennikarze!Gdzie te czasy kiedy Wasze pisanie było coś warte?Kto Wam za to wszystko płaci?Poszukajcie tematów które pozwolą ludziom pozytywnie myśleć i żyć .Naprawdę dajcie już spokój .Czy Waszym celem jest szerzenie niepokojów społecznych itp?.
BMF
9 miesięcy temu
Chiny już oskarżały inne kraje, dziś wylosowali Niemcy.
Logistik
9 miesięcy temu
Dobre niewiedza skąd się wziął kontener przecież każdy ma nr i jest skrupulatnie dostarczany sprawdzany itp
Wirus z wuhan
9 miesięcy temu
Nie ze mną ten numer!
Wacek
9 miesięcy temu
Po prostu Chiny uszczelniają rynek, niedługo nic nie będą importować tylko exportowac. Nowa polityka samowystarczalności.
Nowy Cyklon B
9 miesięcy temu
Możliwe bo tam tylko podróbki robią
bEqAZqhn
Czarnulka
9 miesięcy temu
Co jeszcze wymyślą?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić