o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Wyciek koronawirusa z laboratorium w Wuhan. "Ta sytuacja jest powtórką z 2004 roku"

8
Podziel się

Niektórzy twierdzą, że koronawirus powstał w laboratorium w Wuhan. Choć jak na razie nie ma na to jasnych dowodów, możliwe jest, że wydostał się on poza mury placówki przypadkiem. Jeśli to prawda, to znak, że historia lubi się powtarzać.

Wyciek koronawirusa z laboratorium w Wuhan. "Ta sytuacja jest powtórką z 2004 roku"
Wybuch pandemii koronawirusa w 2004 roku był spowodowany wypadkiem w laboratorium? (Getty Images, Thomas Lohnes)
bDZeScdh

Jak podaje portal express.co.uk, w 2004 roku miała miejsce podobna sytuacja do tej, która prawdopodobnie wydarzyła się w 2019 roku. Świat przeżył już pandemię koronawirusa 16 lat temu. Uznano wówczas, że przyczyną był wypadek w laboratorium.

Wybuch koronawirusa w 2019 roku przyczynił się do zainfekowania ponad 13 mln ludzi na całym świecie i śmierci 572 tys. osób. 15 lat wcześniej WHO ogłosiła wybuch epidemii wirusa, który powoduje ciężki ostry zespół oddechowy w Chinach. Mowa o koronawirusie wywołującym SARS.

bDZeScdj

Zarówno SARS, jak i COVID-19 to choroby, które są wywołane przez koronawirusa. Zmarło wówczas 774 osób na całym świecie, a zainfekowanych zostało 8000 ludzi. Do incydentu mieli przyczynić się naukowcy, którzy badali koronawirusa w laboratorium w Pekinie.

Wyciek koronawirusa z laboratorium to nie nowość? Ta sytuacja jest powtórką z 2004 roku

Bob Dietz, rzecznik WHO w Pekinie, w rozmowie z "The Scientist Magazine" z 2004 roku przyznał, że "zarażone zostały dwie osoby. Jedna z nich, 26-letnia studentka studiów podyplomowych i druga, 31-letnia studentka studiów doktoranckich". Obie kobiety pracowały w laboratorium w Pekinine.

bDZeScdp

Już wtedy dyrektor WHO krytykował zabezpieczenia chińskiego laboratorium. Przyznał wówczas, że to aspekt, którym należy się zająć. W końcu laboratorium zamknięto, a 200 pracowników zamknięto w hotelu - przebywali na kwarantannie.

W 2004 roku epidemiolog Antoine Danchin z Uniwersytetu w Hongkongu powiedział wprost, że pandemia mogła być spowodowana wypadkiem w laboratorium.

Zwykle nie jest możliwe skażenie, nawet poniżej drugiego poziomu, jeśli przestrzegane są zasady bezpieczeństwa: noszenie maseczek itp. [...]. Laboratorium może mieć wszystkie właściwe wytyczne, ale ludzie muszą ich przestrzegać - wyjaśnił.

Naukowiec dodał, że praca z koronawirusem wymaga najwyższego poziomu zabezpieczeń, co sugeruje, że mogło dojść do niewłaściwego postępowania.

bDZeScdq

Zobacz także: Umyła owoce w zmywarce. Nagranie podzieliło internautów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZeScdK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Asia P.
10 miesięcy temu
To jednak D. TRAMP ma racje....
Ugh
10 miesięcy temu
Sars, mers i sars2 to choroby wywolywane przez koronawirusy. Nie jeden typ, ale przedstawicieli calej rodziny 🤷🏿‍♂️🤦🏿‍♂️.
1@2#
10 miesięcy temu
To Chiny są wszystkiego winne , nie ma żartów
bDZeScdL
john doe
10 miesięcy temu
prosze uprzejmnie o opisanie co wydarzylo sie w US ARMY lab IV Fort Detrick, w Frederick Maryland USA, w koncu lipca 2019 roku, czekam na szczegolowy raport co tam sie tak naprawde stalo?
Marcin
10 miesięcy temu
Poproszę rachunek dla Chin. To będzie jakieś 50000000000000000000000 $. Może być przelewem na konta państw. Podział według ilości zarażeń
Mirkus
10 miesięcy temu
Ktoś chyba trzęsie pewną częścią ciała..... Bajki o laboratorium niech schowają dla dzieci i nierozgarniętych potomnych.
Napalm
10 miesięcy temu
Pozamykac wszystkie tego typu labolatoria na swiecie! ! ! Natychmiast!
zzzz
10 miesięcy temu
Chiny powinny odpowiedzieć za ludobójstwo .
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić