Wykorzystywał do nagrań dzieci. Obywatel Chin skazany

2

Przed sądem w Malawi w Afryce Wschodniej miał miejsce proces obywatela Chin. Lu Ke, występujący również pod pseudonimem Susu, dopuścił się między innymi handlu ludźmi, a także skłaniał miejscowe dzieci, by występowały w rasistowskich nagraniach.

Wykorzystywał do nagrań dzieci. Obywatel Chin skazany
Lu "Susu" Ke skłaniał dzieci do udziału w nagraniach, które miały rasistowski wydźwięk (YouTube, K24TV)

Do ujawnienia przestępstw popełnionych przez Lu Ke doszło dzięki śledztwu dziennikarskiemu, poprowadzonemu przez reporterów z BBC Africa Eye. Z przygotowanego przez nich raportu wynikało, że na filmach przygotowywanych przez "Susu", a na których występowały dzieci, były przemycane treści jawnie rasistowskie.

Obywatel Chin skazany za handel ludźmi

Lu Ke angażował do udziału w filmikach dzieci i młodzież z Malawi. W ten sposób powstawały personalizowane nagrania, które obywatel Chin sprzedawał za nawet 70 dolarów (ok. 280 złotych). Korzystając z nieznajomości przez nieletnich języka chińskiego, prezentował jawnie rasistowskie treści.

Kiedy działalność obywatela Chin ujrzała światło dzienne, doszło do wydania za nim nakazu aresztowania. Lu Ke postanowił jednak uniknąć odpowiedzialności, uciekając do Zambii – doszło jednak do jego ujęcia, ukarania za nielegalny wjazd do kraju, a także ekstradycji do Malawi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Europoseł ostrzega. "Na unijnej polityce tuczą się Chiny"

Lu Ke usłyszał łącznie 14 zarzutów, w tym handlu ludźmi oraz szkodliwych praktyk społecznych. On sam zaprzeczał, aby dopuścił się zarzucanych mu czynów. Jednak w czwartek 20 lipca doszło do ogłoszenia wyroku w sprawie obywatela Chin – został on uznany przez sąd za winnego.

Obywatel Chin usłyszał wyrok 12 miesięcy pozbawienia wolności, jednak nie trafił do więzienia, ponieważ na poczet wyroku zaliczono mu czas, który spędził w areszcie. Nakazem sądu musi jednak opuścić kraj w ciągu siedmiu dni i nie może już do niego powrócić.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić