o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Wyleczyli go z koronawirusa. Rachunek ze szpitala prawie go zabił

65
Podziel się

Wiadomo, że opieka zdrowotna w USA, w przeciwieństwie do większości krajów Europy, nie jest darmowa. Na specjalistyczne leczenie mogą sobie pozwolić wyłącznie bardzo zamożni. Inni często popadają w długi na całe życie. Tak jest z mieszkańcem stanu Waszyngton, który po dwóch miesiącach leczenia koronawirusa otrzymał rachunek na ponad 1,1 miliona dolarów.

Wyleczyli go z koronawirusa. Rachunek ze szpitala prawie go zabił
Michael Flor przed szpitalem, w którym spędził 62 dni. (YouTube)
bDJvvWER

70-letni Michael Flor z Seattle po dwóch miesiącach pobytu w szpitalu z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wreszcie wrócił do domu. Przez długi czas walczył o życie, jednak obecnie jego stan jest już stabilny.

Jak jednak donosi gazeta Seattle Times, mało brakowało a zabiłby go rachunek, który dostał od placówki. Na 181 stronach zostały podliczone wszystkie wydatki, które przez 62 dni szpital poniósł na poczet jego leczenia. Zawarty jest tam nie tylko koszt zajmowania łózka, leków, wykorzystania respiratora, ale też np. jedzenia i strojów ochronnych dla lekarzy.

Cały rachunek opiewa na absurdalną kwotę 1,122 miliona dolarów. Oznacza to, że za dobę pobytu w szpitalu Swedish Medical Centre na przedmieściach Seattle, wraz ze wszystkim, płacił około 18 tysięcy USD.

bDJvvWET

Czytaj także:

Koszt opieki zdrowotnej w USA

Największym wydatkiem było zajmowanie przez niego izolatki, co kosztowało około 10 tysięcy dziennie za sam pobyt. Do tego dochodzi koszt lekarstw oraz ponad 2,8 tysiąca dziennie za respirator, do którego podłączony był przez ponad 3 tygodnie.

Przez większość pobytu był nieprzytomny. Pamiętam jednak jak niedługo po umieszczeniu w szpitalu odzyskał przytomność i powiedział mi "musisz mnie stąd wyciągnąć, nie stać nas na to" - opowiada gazecie jego żona Elisa Del Rosario.
bDJvvWEZ

W rzeczywistości Michael Flor może mówić o szczęściu, że zachorował akurat na koronawirusa. Dzięki specjalnemu prawu uchwalonemu przez Kongres, utworzono ponad 100-miliardowy fundusz, który pokrywa koszty leczenia choroby. W przypadku innej przypadłości, jego ubezpieczenie nie pokryłoby kosztów.

Takie działanie budzi sprzeciw wielu chorych np. na raka czy białaczkę, którzy zmuszeni są do opłacania leczenia, a w przypadku gdy nie mają pieniędzy, często są wypisywani ze szpitala.

Flor opowiada, że teraz czuje się winny, że przeżył.

Czuję poczucie winy. Zadaje sobie pytanie "dlaczego ja?". Gdy patrzę na niewiarygodny koszt swoje leczenia, myślę, czy zasłużyłem na to wszystko. - mężczyzna opowiadał Seattle Times dodając, że wie, że jego kraj zbudowany jest na niechęci do socjalizmu, jednak w tym przypadku uświadomił sobie, że sprawia to, że fakt, że amerykańska służba zdrowia jest najdroższa na świecie, nie bierze się znikąd.
bDJvvWFa

Zobacz także: Superroznosiciele. To oni zakażają koronawirusem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJvvWFu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
Jacek
9 miesięcy temu
Zaczynam wierzyć, że tu chodzi jednak o pieniądze a nie o życie ludzi...
Jerry Bee''
9 miesięcy temu
W USA za wszystko trzeba płacić jeśli nie ma się dobrego ubezpieczenia. Tylko zdrowi i silni tam maja szanse bytu. Oraz bardzo bogaci.
Toni Wiatr
9 miesięcy temu
Leżałem w USA ww Chicago w szpitalu w 1988 r. 7 dni. Tylko z potłuczona nogą . Obserwacja . Żadnych zabiegów. Rachunek 5500 $. Ubezpieczenie zapłaciło 95%. Kolega miał operacje na serce . Rachunek 57 000 $. Ubezpieczenie zapłaciło większą część , ale resztę spłacał kilka lat.Inny przypadek. Polak na wczasach w USA. Zabieg na hemoroidy. Nie był w stanie zapłacić rachunku. Wyjechał do Polski.Same straty.
bDJvvWFv
Johny
9 miesięcy temu
Koronawirus idealnym sposobem na wyciśnięcie z ludzi jak z cytryny ? Społeczeństwa żyją za długo, za zdrowo i niskim kosztem ? Trzeba przeanalizować fakty a tą telewizyjną i internetową sieczkę dezinformacyjną to spuścić w kibelku.
D J
9 miesięcy temu
I to są realia, które chce zafundować nam Korwin i jego klika.
Najnowsze komentarze (65)
SA Vicka
9 miesięcy temu
Zapraszamy do USA wszy stkich intelektualistów, nadużywających bezczelnie, plujących na polską ochronę zdrowia i żądających jej prywatyzacji
isrraelita
9 miesięcy temu
Wszystkie rachunki powinne być wysyłane do Chin
dario
9 miesięcy temu
To może chinole zapłacą za ten rachunek i odszkodowanie temu pacjentowi.
hurra
9 miesięcy temu
USA to kraj dla najlepszych-odpad zostaje w UE
colo
9 miesięcy temu
po15 latach wróciłem z USA do Polski.To wszystko prawda.Zimny,wyrachowny i bezlitosny system.U nas choć biedniej,znowu czuję się nareszcie u siebie.Wolę naszą kromkę chleba z smalcem niż ich najlepsze burgery i stejki.Chwalaą US tylko ci ktorzy w Polsce nie mieli roweru,a teraz jeżdżą złomem za 1000 $ i spłacają do śmierci domek z tektury.
fff
9 miesięcy temu
Ten artykul to sama propaganda i bzdury. Kazdy kto ma jakiekolwiek pojecie wie widzi ze to sie kupy nie trzyma.
grazyna
9 miesięcy temu
rachunki powinny byc przesylane do chin niech placa za skazenie swiata
bartek
9 miesięcy temu
kolejny fake o2
bDJvvWFn
8659
9 miesięcy temu
Ciekawe czy afroamerykanin też płaci za pobyt i leczenie?. Pewnie nie bo szpital byłby oskarżony o rasizm względem ich
Ciekawski
9 miesięcy temu
Ciekawe, czy na rachunku była pozycja za papier z drukarki, na którym by wydrukowany rachunek. Jedna kartka to ok. 3 gr
KMMM
9 miesięcy temu
U nas też płatne czekając na kolejki z NFZ trzeba by było umrzeć wiadome kto ma zapłaci ale dążą do tego płać albo czekaj na śmierć.
Misiek
9 miesięcy temu
A ja jestem w USA imigrantem bez dokumentów już 8 rok mam za darmo ubezpieczenie zrobili mi auto przeszczep szpiku lezalem ponad 2 tygodnie w szpitalu Przez 3 lata chemioterapia co środę z leki płaciłem tak 1$ !!! leczyli mnie przez 4 lata pobierali komórki macierzyste jeszcze mam zamrożone na następna dawkę jakby coś. Więc jak ktoś nie wie to niech nie pisze głupot. Jedna prawda to tak w USA trzeba ciężko pracować ale jest czas zeby posiedzieć w robocie zaczyna się o 7 o 9 już coffe Time o 12 śniadanie i o 16 do domu Pozdrawiam
Okozaok
9 miesięcy temu
U nas i opieka kosztowna chcesz dobrze to prywatnie, banki odsetki jak u bociana
fdg
9 miesięcy temu
Ameryka
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić