Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Wyszukiwarka wolnych terminów na szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce. Do wyboru szczepionki AstraZeneca, Johnson & Johnson, Moderna i Pfizer

11
Podziel się

Amatorzy stworzyli wyszukiwarkę, w której można znaleźć wolne terminy szczepień na COVID-19 w całej Polsce. W ten sposób można sprawdzić też, jaki preparat dostępny jest w danym punkcie.

Wyszukiwarka wolnych terminów na szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce. Do wyboru szczepionki AstraZeneca, Johnson & Johnson, Moderna i Pfizer
Powstała wyszukiwarka wolnych terminów szczepień (Getty Images)
bEJLifCd

Wśród Polaków coraz częściej pojawiają się problemy z rejestracją na szczepienia. Czasami nie chodzi nawet o zaszczepienie się konkretnym preparatem, a o brak jakichkolwiek terminów i możliwości otrzymania zastrzyku. Aktywiści stworzyli więc ułatwienie w postaci strony internetowej, która jest aktualizowana co godzinę. Dostępna jest tutaj.

Strona działa w bardzo prosty i wygodny dla użytkownika sposób. Na stronie głównej znajdziemy mapę Polski z zaznaczeniem poszczególnych województw. Klikając w każde z nich, zobaczymy tabelę z najbliższymi wolnymi terminami. Możemy też użyć filtrów dla konkretnego miasta oraz dla różnych rodzajów szczepionki. Wyszukiwanie jest wykonywane na najbliższe 4 tygodnie dla całego województwa.

bEJLifCf

W tabelce obok miasta, punktu szczepień i typu szczepionki zobaczymy też telefon kontaktowy do danej placówki. Umówić się można telefonicznie, SMSowo lub za pośrednictwem internetowego konta pacjenta. Aby zarejestrować się, należy mieć wystawione e-skierowanie.

Do 10 maja wszyscy z e-skierowaniem

Od 30 kwietnia e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19 otrzymują osoby w wieku poniżej 40 lat. Codziennie możliwość umówienia się na szczepienie uzyskają dwa roczniki, zaczynając od osób urodzonych w latach 1980 i 1981. Od 7 maja e-skierowania na szczepienie będą wystawiane codziennie trzem kolejnym rocznikom. Do 10 maja wszystkie osoby pełnoletnie będą miały już wystawione e-skierowania.

bEJLifCl

Z informacji zamieszczonej na stronie gov.pl wynika, że do Polski dostarczono do tej pory w sumie 12 901 190 szczepionek przeciw COVID-19. Dotychczas wykonano prawie 11,9 mln szczepień przeciw COVID-19. Polscy pacjenci otrzymują szczepionki od czterech producentów. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a opracowany przez Johnson&Johnson wymaga jednej dawki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJLifCG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
8787
6 miesięcy temu
Co w majówkę robiły świnie? ... Były na grillu..... A co osły? Były się szczepić..
Miszcz
6 miesięcy temu
Johnson & Johnson nie ma w tej wyszukiwarce.
Z glowa
6 miesięcy temu
Moim zdaniem zanim sie zadzczepisz zbadaj poziom przeciwcial. Szczepionka podziala i tak do jesieni a potem znowu 3 i 4 dawka. Bez sensu.
bEJLifCH
Paulina
6 miesięcy temu
A po co to skoro jest strona państwowa i spokojnie są terminy i można się zapisać na maj... I można wybrać szczepionkę.Męża zapisałam. Ja dostane skierowanie dopiero jutro.
qwa
6 miesięcy temu
Dania wycofuje J&J a wcześniej AZ.Nas truja dalej
Bruce Lee
6 miesięcy temu
Może uda się im zaszczepić 30%Polaków to max. Skoro większość Polaków przechorowało covid bezobiawowo i są uodpornieni to po co ta nieustanna nagonka na szczepieńia, nie jest to trochę podejrzane, haha.
Dorcia
6 miesięcy temu
Nie rozumiem nic z tego od początku stycznia do teraz mamy 12 milionów szczepionki, a tylko zaszczepionych jest trzy miliony w takim tępie tych chętnych będziecie szczepić 5 lat. To wczym ten nasz rząd daje sobie radę - chyba w okradaniu nas i w sianiu propagandy telewizyjnej no i straszeniu Polaków
Tomek
6 miesięcy temu
Tak do wyboru i tak ładujecie jakiś syf im
CNNNC
6 miesięcy temu
Obsluga lazni byla dla ludzi bardzo grzeczna mowil swiadek . Ludzie mysleli , ze beda mogli sie umyc i wykapac jak dostali czysty recznik i mydlo
Nico
6 miesięcy temu
Nie ma żadnego przymusu
pytanie
6 miesięcy temu
Skoro wszyscy mają mieć skierowania to jest e-przymus szczepienia tymi preparatami bez niczyjej odpowiedzialności?...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić