Wyszukiwarka wolnych terminów na szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce. Do wyboru szczepionki AstraZeneca, Johnson & Johnson, Moderna i Pfizer

29

Amatorzy stworzyli wyszukiwarkę, w której można znaleźć wolne terminy szczepień na COVID-19 w całej Polsce. W ten sposób można sprawdzić też, jaki preparat dostępny jest w danym punkcie.

Wyszukiwarka wolnych terminów na szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce. Do wyboru szczepionki AstraZeneca, Johnson & Johnson, Moderna i Pfizer
Powstała wyszukiwarka wolnych terminów szczepień (Getty Images)

Wśród Polaków coraz częściej pojawiają się problemy z rejestracją na szczepienia. Czasami nie chodzi nawet o zaszczepienie się konkretnym preparatem, a o brak jakichkolwiek terminów i możliwości otrzymania zastrzyku. Aktywiści stworzyli więc ułatwienie w postaci strony internetowej, która jest aktualizowana co godzinę. Dostępna jest tutaj.

Strona działa w bardzo prosty i wygodny dla użytkownika sposób. Na stronie głównej znajdziemy mapę Polski z zaznaczeniem poszczególnych województw. Klikając w każde z nich, zobaczymy tabelę z najbliższymi wolnymi terminami. Możemy też użyć filtrów dla konkretnego miasta oraz dla różnych rodzajów szczepionki. Wyszukiwanie jest wykonywane na najbliższe 4 tygodnie dla całego województwa.

W tabelce obok miasta, punktu szczepień i typu szczepionki zobaczymy też telefon kontaktowy do danej placówki. Umówić się można telefonicznie, SMSowo lub za pośrednictwem internetowego konta pacjenta. Aby zarejestrować się, należy mieć wystawione e-skierowanie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do 10 maja wszyscy z e-skierowaniem

Od 30 kwietnia e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19 otrzymują osoby w wieku poniżej 40 lat. Codziennie możliwość umówienia się na szczepienie uzyskają dwa roczniki, zaczynając od osób urodzonych w latach 1980 i 1981. Od 7 maja e-skierowania na szczepienie będą wystawiane codziennie trzem kolejnym rocznikom. Do 10 maja wszystkie osoby pełnoletnie będą miały już wystawione e-skierowania.

Z informacji zamieszczonej na stronie gov.pl wynika, że do Polski dostarczono do tej pory w sumie 12 901 190 szczepionek przeciw COVID-19. Dotychczas wykonano prawie 11,9 mln szczepień przeciw COVID-19. Polscy pacjenci otrzymują szczepionki od czterech producentów. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a opracowany przez Johnson&Johnson wymaga jednej dawki.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić