Z tego musisz się wyspowiadać. Polacy zapominają, że to grzechy

64

Dla praktykujących katolików czyste sumienie, z którym można zasiąść do wigilijnej kolacji to podstawa, dlatego przed Bożym Narodzeniem kolejki do konfesjonałów znacząco się wydłużają. Okazuje się jednak, że niektóre grzechy są pomijane podczas spowiedzi. Wszystko przez to, że wiele osób nie wie, że są grzechem.

Z tego musisz się wyspowiadać. Polacy zapominają, że to grzechy
Wielu katolików popełnia błędy podczas spowiedzi (Adobe Stock, fot. Robert Dajczak tel. 602 47 47 64)

Robiąc rachunek sumienia tuż przed spowiedzią, która ma przygotować katolików do głębokiego przeżywania narodzin Jezusa warto zapoznać się z obowiązującą listą grzechów.

Okazuje się bowiem, że wiele z nich jest pomijanych z powodu zwyczajnej niewiedzy wiernych. Przed spotkaniem ze spowiednikiem warto sprawdzić czy wszystkie potępiane przez Kościół katolicki uczynki znalazły się na prywatnej liście grzechów.

Okazuje się bowiem, że oprócz grzechów głównych, znanych każdemu praktykującemu katolikowi jest wiele innych zachowań potępianych przez Kościół, które mogą przez wierzących nie być interpretowane jako grzech.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ks. Leszek Gęsiak: spowiedź przed świętami tylko w sposób tradycyjny

O jakie sytuacje dokładnie chodzi? Do listy poważnych występków przeciwko Bogu zalicza się na przykład internetowy hejt. Osoby używające go na forach internetowych czy podczas dysput w mediach społecznościowych mogą nie wiedzieć, że łamią przykazania. Warto przypomnieć sobie o tym przed wigilijną spowiedzią.

Innym poważnym grzechem popełnianym w pracy jest mobbing. I dotyczy on nie tylko sytuacji między podwładnym a pracodawcą. Dokuczanie, prześladowanie może dotyczyć także współpracowników.

Niewielu katolików pamięta o tym, że złe traktowanie zwierząt, w tym znęcanie się nad nimi czy głodzenie także jest potępiane przez Kościół i wymaga szczerego żalu za grzechy po stronie osoby, która się tego dopuściła.

Nieuczciwe wymiany czy wystawianie na sprzedaż wadliwych przedmiotów w internecie to także powód do skruchy przed Bogiem w trakcie bożonarodzeniowego rachunku sumienia.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić