Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

"Zabawa w chowanego". Szymon Hołownia o dokumencie Sekielskich

48
Podziel się:

Szymon Hołownia obejrzał dokument "Zabawa w chowanego" tuż po premierze. Kandydat na prezydenta nie kryje, że film wywarł na nim duże wrażenie. - To wstrząsający film, pokazujący, jak pilna jest konieczność rozliczeń nie tylko księży pedofilii, a także biskupów, którzy ich kryli - podkreśla Hołownia.

Szymon Hołownia komentuje "Zabawę w chowanego"
Szymon Hołownia komentuje "Zabawę w chowanego" (PAP)

Szymon Hołownia po obejrzeniu "Zabawy w chowanego" oskarża biskupów. Kandydat na prezydenta RP podkreśla, że hierarchowie "często nie zrobili nic, lub zrobili zdecydowanie za mało" w sprawie ścigania sprawców przestępstw seksualnych na dzieciach i zapobiegania pedofilii w Kościele.

Nie stali po stronie ofiar, a po stronie systemu, chorego systemu, chorego instytucjonalnego myślenia, niekiedy mafijnego, jakiejś korporacyjnej lojalności. I to w sytuacji, kiedy przed sobą mieli niewinne, skrzywdzone dziecko. To jest po prostu porażające - dodał Hołownia.

Hołownia o "Zabawie w chowanego". Liczy na zmiany w Kościele

Kandydat wyraził nadzieję na to, że po filmie Sekielskich władze kościelne wyjaśnią sprawy przestępstw wobec nieletnich, a także wyciągnął konsekwencje wobec oprawców. Skomentował też działania komisji ds. wyjaśniania przestępstw pedofilskich

Ona od wielu miesięcy nie działa. Nie można do niej powołać żadnego członka. A państwo polskie mogłoby dzięki niej uzyskać narzędzie do tego, by od strony państwa kontrolować tego typu sytuacje. Tymczasem nasz rząd do tarczy antykryzysowej wrzucili zmianę kryteriów powoływania członków tejże komisji. To już nie będą tylko i wyłącznie kierunkowi specjaliści, tylko mają tam też zasiadać kawalerzy orderu. Tym się dzisiaj zajmują rządzący polską. A komisja dalej nie działa - zauważył.

Hołownia wytknął władzy jeszcze jedną kwestię. Podkreślił, że rząd nie zrobił nic w sprawie usunięcia zapisu o przedawnieniu przestępstw związanych z pedofilią. To są przestępstwa, które nie mają prawa się przedawniać - podsumował Hołownia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(48)
Zibi
2 lata temu
Ciekawe czy ktoś faktycznie z tymi zwyrodnialcami i ich poplecznikami zrobi porządek czy będzie jak zawsze, pamiętacie pogrzeb księdza na literę C żenada pochwał nie było końca
Tomek
2 lata temu
Mądrze mówi Chołownia. Przestępstwa seksualne nie powinny się nigdy przedawniać. Ofiary często potrzebują dojść do dorosłości, żeby w końcu przepracować traumę i odważyć się MÓWIĆ o swojej krzywdzie.
Bernadetta.
2 lata temu
Ola - tak jest, wszyscy mają być rowni wobec prawa,X.Bp. Edward Janiak napewno żałuje teraz ,że natychmiast nie odsunął księży ,którzy dopuścili się czynów karalnych,niszczących dzieci.,Bp.Janiak to człowiek,który w swoim życiu pomógł wielu biednym ludziom,mądry i dobry człowiek,tym większe jest teraz Jego cierpienie nad losem tych tak strasznie skrzywdzonych istot.Nie ma zgody na różne karanie pedofili,są na całym świecie,w każdych środowiskach,ta sieć jest masakryczna,tak P. Sekielski ma Pan armię diabelska ,z którą przyszło Panu walczyć.Dziekuje za odwagę. Bernadetta.
Jasio
2 lata temu
Hołownia jesteś wielki taki człowiek jest Polsce potrzebny na stanowisku prezydenta powodzenia.
ola
2 lata temu
wystarczyłoby przestrzegać prawa: wszyscy równi wobec prawa, nikt się nie wywyższa, nie ma równych i równiejszych.
Krkt
2 lata temu
Nie sądźcie aby nie być sądzony.
Tchórze
2 lata temu
A co z resztą pedofilów Panie Hołownia, są w polityce , są wśród największych szych na całym świecie. Tchórzu jeden , o kościele łatwo ci mówić bo cie to zycia nie kosztuje. Tchórz, banda tchórzy , Sekielski to tchórz!!!!!Hołownia tchórz!!!!
Ziomek
2 lata temu
Holownia na prezydenta!!!
12@
2 lata temu
Szymon, za te słowa już jesteś wyklęty przez kościół. Powodzenia
1111
2 lata temu
"Wierzàca 3 godz. temu Mam już 60 lat chodzę na mszę świętà wyłanczam się całkowicie jak ksiàdz mòwi kazanie, mam swòj rozum I go używam I ty też go używaj, nigdy ani księża , ani nauczyciele ani lekarze itp nie by Byli ode nie Lepsi, pracuję uczciwie, staram się nikogo nie krzywdzić, noszę głowę wysoko bo jestem coś warts" do kościoła nie chodzi sie dla księdza. A najlepiej Boga mieć w sercu.
1111
2 lata temu
"USA 2 godz. temu zygam TA PANDEMIA" Ja też ale jeszcze kilka tysięcy żydów musi szlag trafić
jakb
2 lata temu
A co może powiedzieć zawodowy"błazen" TVN finansowany przez środowiska związane z tą stacją.
rtr
2 lata temu
Co ten BEKSA, znowu płacze,do przedszkola dzieciaku,a nie sie chcesz bawić w polityke,tutaj trzeba twardzieli,a nie płaczków,dzieciarnia do przedszkola,bo sie popłaczesz,jak cie ktoś by wyzywał
USA
2 lata temu
zygam TA PANDEMIA
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić