Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Zamieszki w Australii. Protestują przeciwko obowiązkowym szczepionkom

42
Podziel się:

Od dwóch dni w Melbourne trwają gwałtowne protesty przeciwko lockdownowi i obowiązkowym szczepionkom. Policja starła się z agresywnymi demonstrantami, którzy zablokowali główną autostradę w mieście. Sieć obiegły szokujące nagrania.

Zamieszki w Australii. Protestują przeciwko obowiązkowym szczepionkom
W Melbourne trwają protesty przeciwko szczepionkom i lockdownowi (Twitter)

Wydaje się, że protestujący w Melbourne wreszcie rozproszyli się po 8 godzinach gwałtownych demonstracji, podczas których tysiące osób siały spustoszenie w mieście i przejęły główną autostradę - donosi 9news.com.au. Policja aresztowała do tej pory 62 osoby.

Gwałtowne protesty w Melbourne

Protesty rozpoczęły się w poniedziałek, kiedy niewielka grupa ludzi zgromadziła się przed siedzibą Unii Budowlanej (CFMEU), aby wyrazić sprzeciw wobec obowiązkowym szczepionkom dla pracowników budowlanych. Sytuację zaogniło zamknięcie przez władze miasta placów budowy na dwa tygodnie, co argumentowano próbą ograniczenia transmisji koronawirusa.

Liczba demonstrantów zaczęła wzrastać po tym, jak grupy antyszczepionkowe i antylockdownowe na Telegramie wezwały obywateli do uczestnictwa w protestach. We wtorek po południu demonstracje osiągnęły apogeum. Komisarz Policji Wiktorii Shane Patton oświadczył, że tłum protestujących wahał się od tysiąca do dwóch tysięcy osób w ciągu dnia.

Późnym popołudniem protestujący wtargnęli na ruchliwą jezdnię w godzinach szczytu, wstrzymując ruch uliczny. W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania ukazujące ludzi uderzających w samochody, odpalających flary, pijących alkohol i rzucających różnymi przedmiotami w policję. Niektórzy wspinali się na zatrzymane pojazdy, w tym ciężarówkę.

Patton potwierdził, że protest obejmował "czyny przestępcze", w tym uszkodzenie samochodów policyjnych i napaść na dziennikarza. Trzech funkcjonariuszy odniosło niewielkie obrażenia. Policja użyła gazu pieprzowego, gumowych pocisków i świec dymnych.

Związki zawodowe i politycy obwiniają skrajnie prawicowe środowiska

Politycy i przywódcy związkowi obwiniają skrajnie prawicowe grupy za wywołanie protestu i stosowaną przez demonstrantów przemoc. - To, co robią, to powodowanie podziałów, a ostatecznie doprowadzi to do sytuacji, w której lockdown będzie musiał zostać przedłużony – powiedziała Sekretarz Australijskiej Rady Związków Zawodowych, Sally McManus.

Sekretarz krajowy działu budowlanego i generalnego CFMEU Dave Noonan powiedział ABC we wtorek, że demonstrantom rozdawana jest odzież robocza, by wyglądali jak robotnicy budowlani.

Tak naprawdę to grupa prawicowych ekstremistów, którzy próbowali podzielić społeczność, gdy jesteśmy w ogromnym napięciu i pod ogromną presją z powodu kryzysu zdrowotnego związanego z COVID-19 - powiedział Noonan.
Zobacz także: Policjanci będą demonstrować? Gość o potencjalnym proteście. „Niezadowolenie się wylewa”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(42)
Państwo polic...
6 miesięcy temu
Precz z covidowym zamordyzmem i sanitarnym apartheidem !!!
OMOH
9 miesięcy temu
I Australia mieni się wolnym krajem. A zamordyzm gorszy niż na Białorusi.
wonstad
9 miesięcy temu
A u nas ponoć 90% społeczeństwa się spisało. A tak gardłowali...Ze szczepciami będzie podobnie.
s//
9 miesięcy temu
Ta paniusia ze związków zawodowych jest głupia czy upośledzona?Nawet jak wszyscy będą siedzie c jak trusie lockdown będzie przedłużany z byle powodu rządzącym psycholom podoba się takie rządzenie a jak motłoch daje się upadlać to po co mu oddawać wolność?
fefe
9 miesięcy temu
Pamiętajcie, to politycy są pracownikami ludu
...
9 miesięcy temu
Ostatnio skazali do więzienia na Węgrzech gościa, który mówił, że szczepionki są niebezpieczne i niepotrzebne, bo siał panikę. Panikę sieją władze na całym świecie. To oni zaczęli ten cały plan!To jest już napaść na wolność ludzką!!! i o to im właśnie chodziło.
Jolka z
9 miesięcy temu
Szczepienie obowiązkowe to pierwszy krok całego planu !!!!
erni
9 miesięcy temu
Kiedyś polskich partyzantów nazywano bandytami.
Kangur
9 miesięcy temu
Demonstranci bronili sie przed skorumpowaną i agresywną policją
Kangur
9 miesięcy temu
Demonstranci bronili sie przed skorumpowaną i agresywną policją
prawda
9 miesięcy temu
zrobimy tak w polsce albo gorzej jesli zmusi nas sie do powolnej smierci ,,POPROSTU WALCZA O zYCIE!!!!
Krt
9 miesięcy temu
Takie zadymy będą wszędzie i jeszcze rządy będą uciekać z krajów gdzie wprowadza się zamordoryzm i zmusza ludzi by przyjmowali zastrzyki śmierci
krzysztoforow
9 miesięcy temu
nie dajmy się zaborcom wolności morawieckiemu i kaczyńskiemu, nie po to nasze dziady walczyły aby te dwa dziady nam próbują odebrać wszystko włącznie z wolnością i ciągłymi podwyżkami, a najśmieszniejsze że my jeszcze za to im płacimy (paranoja normalnie), gdzie powinni być dawno zwolnieni. A wszystko wina Tuska.
sssip
9 miesięcy temu
W pisowskiej Polsce będzie podobnie, ocaleli z holololo już o to postarają...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić