Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Zapłacił cudzą kartą. Tłumaczył, że posłuchał diabła

51

Nie każdemu dane będzie po śmierci pukać do bram niebios. Niektórzy podążać będą w piekielną otchłań za swoje czyny, jeśli za życia słuchali diabła. A tak było w przypadku mężczyzny, który przywłaszczył cudzą kartę płatniczą. Jak tłumaczył potem policji, diabeł wygrał walkę o jego duszę, więc 69-latek mu uległ.

Zapłacił cudzą kartą. Tłumaczył, że posłuchał diabła
Diabeł kazał mu zapłacić cudzą kartą (Getty Images, Rafal Olechowski)

Siódme przykazanie mówi jasno - nie kradnij. Niestety, choć w Polsce nadal zdecydowana większość obywateli deklaruje się jako katolicy, nie wszyscy przestrzegają Dekalogu przekazanego Mojżeszowi przez Stwórcę.

Pewien 69-letni mężczyzna z Kielecczyzny znalazł cudzą kartę płatniczą. Zamiast przekazać ją właścicielce, postanowił skorzystać z okazji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Miesiąc "nowych Wiadomości". Polacy ocenili. "Skandal po prostu"

Zapłacił cudzą kartą. "Diabeł wygrał"

Świętokrzyska policja opisuje przypadek pewnej 56-latki. Pod koniec października mieszkanka Kielc w niewyjaśnionych okolicznościach zgubiła kartę płatniczą. Dowiedziała się o tym fakcie w zaskakujących okolicznościach. Zauważyła, że ktoś dokonał płatności przy użyciu jej karty w wysokości 50 złotych.

Policjanci po trzech miesiącach ustalili, kto zrobił sobie zakupy za pomocą cudzych środków. W piątek (19 stycznia) mundurowi z Komisariatu policji IV w Kielcach zatrzymali w sprawie 69-letnoego mieszkańca miasta.

Jak się okazało, to właśnie on znalazł utraconą kartę pod jednym ze sklepów. Jak tłumaczył funkcjonariuszom, bił się z myślami czy kartę zwrócić czy też nie, jednak jak to określił wygrał diabeł - opisuje w komunikacie świętokrzyska policja.

Konsekwencje tego zdarzenia mogą być dla 69-latka bardzo poważne. Nie dość, że popełnienie takiego czynu może go skazać na męki piekielne, to jeszcze tutaj na ziemi dosięgnie go kara.

Mężczyźnie zarzucono kradzież z włamaniem. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić