Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Rozkazali Pani Danucie opuścić mszę. Nagrała ludzi bez maseczek

636
Podziel się:

Lubelskie. Pani Danuta Gargas musiała opuścić mszę św. pogrzebową, ponieważ ksiądz, który ją sprawował, zauważył, że kobieta nagrywa z ukrycia wiernych. Pani Danuta robiła to jednak z pobudek obywatelskich. Była zmartwiona tym, że trwa pandemia, ludzie umierają, a wierni "z czystym sumieniem" uczestniczą we mszy bez maseczek. I to na pogrzebie osoby, która najprawdopodobniej zmarła na COVID-19.

Rozkazali Pani Danucie opuścić mszę. Nagrała ludzi bez maseczek
Pani Danucie kazano opuścić świątynię. (Archiwum prywatne, Pani Danuta)

Pani Danuta Gargas udała się na mszę św. pogrzebową do kościoła w Józefowie nad Wisłą (powiat opolski), podaje źródło Dziennik Wschodni. Podczas mszy zauważyła jednak, że wierni nie mają na ustach maseczek. Część z nich miała je natomiast założone tylko na usta, co eksperci uważają za wielki błąd. Jakby tego było mało, właśnie modlono się... za duszę osoby, która zmarła najprawdopodobniej na COVID-19.

Pani Danuta osobiście przeżyła już wcześniej śmierć dwóch osób, które, jak podejrzewa, zmarły z powodu zarażenia koronawirusem. To m.in. jej koleżanka, a także syn jej kolegi, na których pogrzebie uczestniczyła w tym samym tygodniu. O tych osobach wiadomo na pewno, że to właśnie COVID-19 był przyczyną ich zgonu. Pogrzeb z filmu był jej trzecim pogrzebem w minionym tygodniu.

Codziennie setki zakażonych umiera z powodu pandemii koronawirusa. Pani Danuta, dodatkowo zmotywowana wspomnianymi osobistymi przykrymi doświadczeniami, związanymi z pandemią COVID-19, słusznie zmartwiła się więc sytuacją spotkaną na pogrzebie, twierdzą internauci, stojący za kobietą murem. Postanowiła zarejestrować zdarzenie. Wyciągniętego smartfona pani Danuty zauważył jednak ksiądz, który sprawował mszę. Natychmiast twardo zareagował.

Msza św. to nie jest miejsce do robienia zdjęć - powiedział ksiądz.
Proszę księdza, dlaczego ludzie są bez maseczek, chciałam zapytać... - odezwała się pani Danuta. Trzeba przyznać, że jest osobą odważną, bo powiedziała to głośno, przy zgromadzonym tłumie wiernych.
Proszę pani, a czy pani jest z policji? - odbił piłeczkę ksiądz.
(...) To jest zagrożenie! - słusznie zwróciła uwagę pani Danuta.

Dialog zakończył się jednak tym, że pani Danuta została niemile, przy wszystkich, wyproszona z mszy św. Opuściła świątynię po, jak podaje "Gazeta Wyborcza", bezczelnych słowach kościelnego.

Wyjdź stąd. Nie przeszkadzaj - powiedział kościelny.

Na odchodne kobieta rzuciła tylko, że "ksiądz jest zagrożeniem dla ludzi". Ksiądz wciąż mówił bowiem do wychodzącej kobiety, sugerując, że powinna wstydzić się tego, co robi.

"To ksiądz jest zagrożeniem dla tych ludzi. Ludzie umierają!"

Po kilku dniach do sprawy odniósł się ksiądz proboszcz, który prowadził nabożeństwo pogrzebowe w kościele.

Tylko Bóg może mnie uzdrowić z tych zranień, jakie mi zadano - skomentował.

Dodał także, że nie wiedział, że kobieta została wyrzucona z kościoła przez kościelnego. Nie słyszał, co ten powiedział do pani Danuty. Kościelny, co słychać na nagraniu, rzeczywiście powiedział to dość cicho, ale stanowczo i wulgarnie.

Warto wspomnieć, że pani Danuta na początku nie chciała wywoływać afery. Chciała jedynie pokazać nagranie księdzu, a także wiernym bez maseczek, aby porozmawiać z nimi o ich braku odpowiedzialności i wytłumaczyć, że pandemia to wielkie zagrożenie. Chciała poprosić wiernych o noszenie maseczek z troski o ich zdrowie. Sprawy potoczyły się jednak inaczej, m.in. z powodu nastawienia ks. proboszcza Andrzeja Walencika, który nie zareagował odpowiednio, zdaniem internautów. Stwierdził, że "zostało złamane prawo o ochronie danych osobowych i jest to działanie karalne", podaje Dziennik Wschodni.

Wideo:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(636)
niutka
7 miesięcy temu
Bardzo MADRY ten ksiadz ...Jeden z niewielu ktorzy ... wiekszosc wierzy w ta Propagande !!!
Biegun
rok temu
Pani Danuta powinna nagrywać młodzież na ulicach. Ci dopiero zakrywają twarz maseczką!
...
rok temu
W zasadzie ksiądz myśli po gospodarsku: ile taki żywy parafianin da na ofiarę? Kilka złotych. A pogrzeb to już minimum kilka stówek. Rachunek jest prosty - wspierać parafian, którzy maseczek nie noszą, wywalać z kościoła tych, którzy się temu sprzeciwiają...
gość
rok temu
A co tam niech niezakladaja, będę miał kogo chować. Będzie kasa za pochówek. A pani nagrywa i robi kłopot.
Kościół
rok temu
ponosi znaczną część winy za gwałtowny rozwój epidemii w Polsce.
Kościół
rok temu
ponosi znaczną część winy za gwałtowny rozwój epidemii w Polsce.
Wikary
rok temu
Pani Danuta miała rację.
Paranoja
rok temu
Przecież ksiądz nie wygoni nikogo, bo na tacę nie zbierze
Gość
rok temu
Niby tylu inteligentnych a nadal słuchają medialnych celebrytów "uzdrowicieli".... Inne grozniejsze choroby poszły w odstawke a "straszny" medialny covid pozbawił logicznego myślenia....ze zwierzakiem łatwiej sie dostać do weterynarza niż człowiekowi do lekarza....
Anna
rok temu
Dlatego kościoły jakby również zamknęli chociaż na 2 tygodnie to księża może by się nauczyli mieć trochę rozumu w głowie ,bo jak widać bardzo często narażają swoich wiernych na złapanie wirusa.A swoją droga ludzie sami tez są bardzo nieodpowiedzialni .
pani donosici...
rok temu
jest z siebie dumna...
polak
rok temu
To są wierni Diabłów a nie Boga!!
Wkur....ony o...
rok temu
Ludzie przeßle wam linka do allegro tam mają gumowe młotki i po kolei puknijcie się w te puste czaszki. Po pierwsze kim trzeba być żeby robić biedę z kamerą na pogrzebie. Po drogie Ci co tam byli bez maseczek byli świadomi swojej decyzji i mieli do tego prawo. Po trzecie ksiądz może poprosić o ubranie maseczek A nie zmuszać. Tym bardziej nie wolno mu nikogo wyrzucić z kościoła. Brawa dla księdza popieram całkowicie. Akurat bando niewiernych złamasów dajcie spokój katolikom. W biedronce jeden na drogim.Ale nie tu można ale w kościele to już problem. A pani która zrobiła cos takiego na pogrzebie gratuluję głupoty i bezczelności. A pisanie że prawdopodobnie ktoś umarł na covid to manipulacja. Ludzie umierają ewentualnie z covid nie na covid a to jest różnica. 2020 zmarłych na covid bez chorób wspołistniejacych było 5300osob A nie 40 tyś. Zacznijcie myśleć ludzie
Gość
rok temu
Pracuje w zakładzie pogrzebowym i jestem często na mszach pogrzebowych. Przykładowo limit wiernych w kościele 10 osób A w kościele 100. Połowa bez masek lub maski tylko na ustach. Raz ksiądz na moje pytanie o przestrzeganie limitu którego nie przestrzega stwierdził że to jest msza pogrzebowa i tu jest rodzina zmarłego(Ale to noc że z różnych stron Polski i potencjalnie mogą wirusa przenosić) i dlatego przemyka oko. Ale obsługuje dużo pogrzebów u ksieza limitu nie uznają. Ważne że jest taca, A życie i zdrowie wiernych się nie liczy. Tak się dzieje w większości w woj lubuskim.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić