aktualizacja 

Zobaczyli go na działkach. Chwycili za telefony

31

Myślał, że jest już trzeźwy więc wsiadł za kółko i staranował ogródki działkowe w Sławie Wielkopolskiej. O szalonym rajdzie Fiatem Pandą po Rodzinnych Ogródkach Działkowych w piątkowy wieczór, 8 września policjantów poinformowali działkowicze. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 0,8 promila alkoholu we krwi.

Zobaczyli go na działkach. Chwycili za telefony
Wjechał fiatem pandą w płot bo myślał, że jest już trzeźwy (KPP Wągrowiec)

Zgłoszenie o tym, że szalony kierowca szarym Fiatem Panda taranuje ogródki działkowe nieporadnie kręcąc się na wąskiej ścieżce między żywopłotem dyżurni dostali w piątek, 8 września krótko po godzinie 20.

Patrząc na to co wyczynia, obecni na terenie ogródków działkowicze nabrali podejrzeń, że mężczyzna po prostu jest nietrzeźwy.

Nie potrafił on manewrować na alejkach awanturował się z innymi działkowiczami, a manewry Fiatem Pandą zakończył na płocie jednego z ogródków. Kiedy dowiedział się że wezwano Policję, pozostawił auto i uciekł - relacjonują całą sytuację policjanci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kiedyś marzenie każdego, a dziś? Działka wciąż kusi, dostępna tylko na rynku wtórnym

Policjanci ze Skoków zastali mężczyznę na wskazanej działce. Okazał się nim 68-letni mieszkaniec Poznania, który zdziwiony tym co zaszło tłumaczył funkcjonariuszom, że wypił tylko piwo i wino do obiadu i był przekonany, że już jest trzeźwy.

"Mylił się bardzo w tej kwestii" – podkreślają policjanci, którzy doprowadzili mężczyznę na komisariat w Wągrowcu, gdzie przeprowadzone badanie wykazało że w organizmie mężczyzny znajduje się około 0,8 promila alkoholu.

Całe szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, pozostały tylko straty materialne – zniszczone ogrodzenie, czy uszkodzony pojazd - puentują funkcjonariusze

I dodają, że "kierujący pojazdem w stanie nietrzeźwości naraża się na poważne problemy" A grzywna to minimum 5 tysięcy złotych, pozbawienie wolności do 2 lat oraz orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów.

Jeżeli spożywałeś alkohol do obiadu, to nie wsiadaj za kierownicę. Pewność podobnie jak w tym przypadku bywa zgubna - podkreślają policjanci.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić