Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Zobaczyli "zakleszczone orły". Chwycili za telefony

29
Podziel się:

Pracownicy Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego mieli pracowitą niedzielę, po tym jak zaniepokojeni mieszkańcy Majdanu Zahorodyńskiego poinformowali ich, że natrafili na "zakleszczone orły". Okazało się, że chodzi o bieliki. Ptaki były wyczerpane i ranne. Na szczęście udało się je uratować.

Zobaczyli "zakleszczone orły". Chwycili za telefony
Pracownicy Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego uratowali dwa bieliki. (Facebook)

Mieszkańcy Majdanu Zahorodyńskiego w gminie Siedliszcze w powiecie chełmskim natknęli się w niedzielę 6 lutego na nietypowe znalezisko. Natychmiast wezwali na miejsce specjalistów z Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

Otrzymaliśmy telefon od zaniepokojonych mieszkańców Majdanu Zahorodyńskiego. Chodziło o "zakleszczone orły" - informuje LTO.

Na miejscu oczom specjalistów ukazały się skrajnie wyczerpane, wczepione w siebie dwa bieliki. Na szczęście udało się je rozdzielić, choć łatwo nie było.

Niestety, jeden z nich ma dość poważne obrażenie oka, a drugi przebity szponem dziób - relacjonuje Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne mediach społecznościowych.

Jak informuje LTO ptaki zostały przewiezione do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach, gdzie wzmocnione i opatrzone spokojnie przeczekają noc. O dalszych losach bielików LTO będzie informowało w mediach społecznościowych.

Takie zachowania ptaków na przełomie zimy i wiosny są częstym zjawiskiem. Ptaki łączą się wtedy w pary i zakładają gniazda. Skutkuje to walkami pomiędzy samcami, czasami o partnerkę, a czasami o rewir.

Jeszcze raz chcielibyśmy bardzo podziękować czujnym mieszkańcom Majdanu Zahorodyńskiego, dzięki którym udało się szybko przeprowadzić akcję ratunkową, a ptakom zapewnić odpowiednia opiekę - dodają specjaliści z Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego.
Zobacz także: Putin rozpocznie wojnę w trakcie igrzysk? "Jest takie ryzyko"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
Polskie orły
5 miesięcy temu
O to dwa orły polegną na ziemi, bo szpon swój przeciwko sobie skierują, splecione ze sobą w śmiertelnym uścisku krew swą wylewać będą.
zakleszczony
5 miesięcy temu
One te orły szczepiły się, więc są chronione
Tomasz
5 miesięcy temu
Tak bielik to nie orzeł ale zgłaszający tefonicznie nie muszą tego wiedzieć! Chcieli tylko jak najlepiej opisać przez telefon sytuację. Poluzujcie gumę w majtach.
KMK
5 miesięcy temu
Kilka razy widziałem zakleszczone psy
tomekk
5 miesięcy temu
Bielik nie jest orłem.....
tomekk
5 miesięcy temu
bielik to nie orzeł....
aaben
5 miesięcy temu
To dosłownie tak ja nasi politycy. Żaden nie okaże się na tyle mądry by odpuścić nawet jeśli miałby kraj pod jego władza zbankrutować.
Ciekawe
5 miesięcy temu
Dlaczego pod tekstem o zakleszczonych 2 orłach jest zdjęcie Putina?
irena
5 miesięcy temu
Piękne ptaki. Czasami naturze trzeba pomóc. Brawo mieszkańcy Majdanu Zahorodyńskiego. Podziwiam i cenię ludzi, którzy pomagają zwierzętom
Geo
5 miesięcy temu
Który orzeł jest winny i poniesie konsekwencje?
Gazdzino
5 miesięcy temu
Zakleszczć to się może Śmieszek w Biedroniu Hej
gość
5 miesięcy temu
Prawdziwa natura ale czasem trzeba ją wesprzeć.
ktoś
5 miesięcy temu
i po co sie wtrącać w naturę
faja 43
5 miesięcy temu
A czy proszę ja was w naszym herbie nie jest orzeł przedni który zresztą też nie jest orłem ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić