o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Gorąco na linii USA-Rosja. Ambasador wezwany do MSZ

150
Podziel się

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Moskwie John Sullivan został w poniedziałek wezwany do rosyjskiego MSZ w związku z wpisami opublikowanymi o protestach w obronie Nawalnego. Zdaniem MSZ informacje zawierały "poparcie dla niezgodnych z prawem akcji w rosyjskich miastach".

Gorąco na linii USA-Rosja. Ambasador wezwany do MSZ
Gorąco na linii USA-Rosja. Ambasador wezwany do MSZ
bEiDNNyt

Ambasada USA w Rosji stanowczo potępiła działania Kremla w sprawie Aleksieja Nawalnego i protestujących w jego obronie Rosjan. 23 stycznia na stronie ambasady pojawiły się informacje o mających się odbyć wydarzeniach i zalecenia, aby obywatele USA się na nie nie wybierali.

MSZ Rosji wzywa ambasadora USA

Wiceszef MSZ Siergiej Riabkow rozmawiał z ambasadorem USA i wyraził swój sprzeciw wobec wpisów. MSZ Rosji uważa, że wszystkie informacje zawierały wyrażały "poparcie dla niezgodnych z prawem akcji w rosyjskich miastach".

bEiDNNyv
Ambasador USA został poinformowany, że strona rosyjska ocenia te materiały, a także oświadczenie Departamentu Stanu USA jako jawną ingerencję w sprawy wewnętrzne naszego kraju - prezkazała rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.
Zobacz także: Aleksiej Nawalny w szpitalu. Ryszard Czarnecki: Władimir Putin obawia się białoruskiego scenariusza

Wcześniej Departament Stanu USA zażądał od Rosji zwolnienia Aleksieja Nawalnego z aresztu i przeprowadzenia śledztwa w sprawie próby otrucia. Rzeczniczka MSZ przekazała, że Rosja przyjrzy się także różnym "amerykańskim gigantom IT" czyli platformom i mediom społecznościowym.

bEiDNNyB
Rozpowszechniały one w tych dniach i uprzednio ogromną ilość fałszywych informacji - dodała.

W Rosji nadal trwają protesty w sprawie aresztowania Aleksieja Nawalnego. W weekend aresztowano ponad 3 tys. osób.

bEiDNNyW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(150)
Nikodem
2 miesiące temu
Rosjanie są zabawni z tym swoim zadęciem, które w istocie sprowadza się do filozofii Kalego.Roegan wykończył ich zbrojeniami. Ożyli dzięki niemieckiej kasie po szoku jakim był rozpad imperium sowieckiego i zaczęli od nowa po staremu tylko, że tym razem nawet małe Czechy mogą ogryźć Moskala bardzo boleśnie i żadne tam bzdurzenie o wielkości nic nie pomoże.Świat się zmienił a w Rosji nadal brakuje nawet ziemniaków.
Zbyszek
5 miesięcy temu
Rosja dzięki Putinowi jest jeszcze przewidywalna a to jest interes jej sąsiadów.
Bolo
5 miesięcy temu
dlaczego wszyscy do wszystkich się wtrącają, a co to Rosjanie nie umieją u siebie zrobić porządku????? Każdy każdemu opowiada o praworządności a nie jest wcale lepszy....
bEiDNNyX
Robol
5 miesięcy temu
Rychu poprawił mi humor. Od czasu Lepera nie traci formy
ZXC
5 miesięcy temu
Merkel i tak będzie budowała gazociąg z Putinem i dostarczała turbiny gazowe dla rosyjskich elektrowni.
Kanis
5 miesięcy temu
"Nawalny to rosyjski oligarcha który na przekrętach dorobił się fortuny. Widząc działania rosyjskiej prokuratury, która już wcześniej zajęła się badaniem jego gigantycznych przekrętów już wie, że aby tą fortunę zatrzymać i nie skończyć dożywotnio w koloni karnej, jedynym wyjściem jest obalenie obecnej władzy i przejęcie jej samemu. Oczywiście zaraz znalazł się bogaty sponsor jego "opozycyjnej" działalności czyli USA znany "światowy" terrorysta polityczny, obrońca "demokracji" w amerykańskim wydaniu, odwieczny wróg niezależnej Rosji i obecnie Putina. Liczy więc na pieniądze CIA i jej doświadczenie w obalaniu niewygodnych dla USA rządów (przywódców). Radzę mu jednak by pamiętał jak często dotychczasowy sponsor przemieniał się w krwawego przeciwnika i pozbywał się niewygodnych już czy niepotrzebnych "podopiecznych". Tacy ludzie jak ten "pancerny" oszust Nawalny, podobno kilka razy "otruty" nowiczokiem (mam nadzieję że następnym razem CIA zrobi to skutecznie), wzbudzają we mnie odrazę. W polityce światowej też nie spotykają się z większym szacunkiem. Jego miejsce dożywotnio jest w koloni karnej".
miroslaw5
5 miesięcy temu
Polakom i innym narodom brak rozumu. Polska jak i inne kraje demokracji zadłużone na 60(Polska ) - 200% PKB a Rosja tylko 20%. Proszę sobie porównać , to sami stwierdzicie, kto ma zdrową gospodarkę a do tego należy uwzględnić rezerwy . USA zadłużone i zyje na pokaz i dlatego dązy do wojen. Częściowo rozumiał to Trump i dlatego za jego kadencji , USA nie prowadziła i nie wywołała żadnej wojny.
aha
5 miesięcy temu
U nas nie m,a korupcji ,zamordyzmu,okradania przez rząd i biedy .
lew
5 miesięcy temu
z usmanami trzeba twardo konczy sie ich hegemonia brawo rosja duzo krajow na swiecie jest za wami
rrs
5 miesięcy temu
Nie gloryfikujmy aż tak bardzo Nawalnego. To tak naprawdę rosyjski nacjonalista i taki sam wróg Polski jak Putin. Popiera agresywne działania Rosji np. wojnę z Ukrainą i aneksję Krymu. To tylko wróg Putina i pewnie zostanie wykorzystany przez jego przeciwników. Dobre i to.
Profesor
5 miesięcy temu
Amerykanie to krwiozerczy narod. Robia z reszta swiata to co robili z Indianami 200 lat temu
książę
5 miesięcy temu
Pan Czarnecki, jak widać po czuprynie, nadal jeździ do Brukseli kabrioletem. Litości Panie Czarnecki! Zaziębi Pan sobie głowę i wszystko to co się w niej znajduje i to co się nie znajduje. Przynajmniej w zimie załóż Pan pilotkę, taką czapkę skórzaną zapinaną pod brodą. Pana patriotyzm na tym nie ucierpi.
mieszkaniec
5 miesięcy temu
Putin już dawno nie żyje, teraz jest jego sobowtór, Mason steruje Rosją, wątpliwe jest żeby teraz w tym momencie był zgrzyt między USA-Rosja, Biden to taki prezydent korporacji że nawet wojsko mu nie salutuje.
bEiDNNyP
rysa
5 miesięcy temu
W kraju , gdzie obywatelom dzieje się krzywda i króluje niesprawiedliwość i bezprawie -trzeba swoją niezgodę manifestować i przeciwdziałać !Nie można dopuścić do zniewolenia narodu !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić