aktualizacja 

Dodaj szczyptę do ogórków. Będą chrupiące i się nie zepsują

20

Wiele osób zacznie niedługo robić kolejne przetwory, w tym ogórki kiszone. Choć zapewne każdy z nas ma swój sprawdzony przepis, warto nieco odejść od klasyki i wrzucić do słoików "króla przypraw". O czym dokładnie mowa?

Dodaj szczyptę do ogórków. Będą chrupiące i się nie zepsują
Co zrobić, żeby ogórki były chrupiące i się nie zepsuły? / zdjęcie poglądowe (Getty Images)

Ogórki są uwielbiane przez Polaków w każdej formie. Niezależnie od tego, czy są świeże - prosto z ogródka, korniszone czy kiszone, zawsze szybko znikają ze stołów. W sezonie letnim z pewnością będą stanowiły podstawę przetworów. Jak zrobić ogórki kiszone, które będą zachwycały smakiem? Wystarczy dodać do nich "króla przypraw" - estragon.

Ogórki kiszone z estragonem

Estragon to bardzo popularne zioło, które stosować można zarówno w formie świeżej, jak i suszonej. W kuchni jest najczęściej wykorzystywany do przyprawiania mięs, jednak sprawdzi się także w ogórkach kiszonych. Jeżeli planujesz je zrobić, poznaj ten przepis.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Smażone ogórki kiszone

Estragon jest bardzo intensywny, zarówno w zapachu, jak i w smaku. Nie należy więc przesadzać z jego ilością, żeby nie przedobrzyć. Do słoików z ogórkami najlepiej wrzucać świeże liście tego zioła. Ile? Mniej więcej łyżeczkę na każdy słoik (w zależności od jego wielkości). Dzięki niemu ogórki zyskają korzennego, lekko anyżowego aromatu, a dodatkowo będą pyszne, chrupiące, nie popękają, nie stracą koloru i nie zepsują się.

Do czego dodawać estragon?

Jeżeli kupisz więcej estragonu lub zdecydujesz się go zasadzić, możesz użyć go także do innych dań. Zacznij jednak od mniejszych porcji, aby sprawdzić, czy jego smak będzie ci odpowiadał. Świetnie sprawdzi się w przypadku dań z ryb, jagnięciny, kurczaka czy wieprzowiny. Będzie również idealnym dodatkiem do ciężkostrawnych potraw oraz:

  • marynaty do mięs: dziczyzny, cielęciny i drobiu;
  • ziemniaków;
  • zup;
  • kiszonej kapusty;
  • sosów do sałatek i surówek;
  • octów ziołowych.

Estragon jest jednak stosowany nie tylko w kuchni, ale także w ziołolecznictwie - bardzo dobrze działa na procesy trawienne. Można go również uprawiać jako roślinę ozdobną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Autor: ALLE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić