Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Mąż zauważył to na zdjęciach żony. Diagnoza była druzgocąca

15
Podziel się:

U kobiety ze Szkocji zdiagnozowanego poważną chorobę. Wcześniej jej mąż i dzieci zauważyli na zdjęciach niepokojące objawy w okolicach oczu. Badanie u Jane Kochanski ujawniło guza mózgu, który uciskał na nerw wzrokowy.

Mąż zauważył to na zdjęciach żony. Diagnoza była druzgocąca
Mąż zauważył niepokojącą rzecz na zdjęciach. Okazało się, że jest chora (Facebook, The Brain Tumour Charity)

Jane Kochanski z Renfrewshire w Szkocji doświadczała coraz cięższych skurczów oczu już dwa lata temu, jednak podczas pandemii koronawirusa przed dłuższy czas nie mogła zobaczyć się z lekarzem rodzinnym.

46-latka poszła na rutynowe badanie wzroku dopiero na początku tego miesiąca, a jej optyk wysłał ją na rezonans magnetyczny, po zauważeniu skurczów w okolicach oczu. Diagnoza była fatalna. Lekarze odkryli trzycentymetrowego guza na pniu mózgu Jane.

Jak podkreśla portal "The Mirror", guz uciskał nerw wzrokowy i owijał się wokół tętnicy szyjnej. Mama trójki dzieci, na kilka miesięcy przed jej diagnozą odczuwała zmęczenie i wahania nastroju, ale nie była świadoma, że ​​są to objawy guza mózgu u osób dorosłych.

Jak czytamy, guz Jane powoduje zwężenie tętnicy, zwężając tętnicę o około 50 procent, tak, że prawe oko nie może się w pełni otworzyć. Ostrzeżono ją również, że ograniczenie dopływu krwi znacznie zwiększa jej ryzyko udaru w przyszłości.

Mój mąż i dzieci zwrócili uwagę na moje niepokojące oczy na zdjęciach. Początkowo uznaliśmy, że wynika to ze zmęczenia lub fleszu. Jestem bardzo wdzięczna mojemu optykowi, bo jestem przekonana, że uratował mi życie - tłumaczy. - Mąż nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał, kiedy mu powiedziałam. Mój brat był naprawdę zszokowany, a mój wujek, z którym jestem bardzo blisko, bardzo się zdenerwował - dodaje.

Jane liczy na cud w przyszłości

Jane Kochanski ma wielką nadzieję, że w przyszłości zostanie znaleziona opcja leczenia, aby jej guz mógł zostać usunięty. Póki co jednak musi mierzyć się z trudami codzienności.

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
ollo
2 tyg. temu
no to fajnie, że mąż zauważa coś u żony na zdjęciach, a na żywo już na siebie nie patrzą?
Pauk
2 tyg. temu
Jak spotkamy się "Tam" ponownie. To nie patrzmy na siebie tak krzywo.
Inya
2 tyg. temu
Jak czytam o chorobach na necie, to wszystkie u siebie znajduje. Powinnam dawno nie żyć. Np. od lat Oko też mi 1 robi się takie mniejsze na focie, od czasu do czasu przez kilka tygodni s..m krwią, czuję zmęczenie, mam objawy zawału/raka i czego jeszcze. I nie chodzę do lekarzy, bo tzw. leczenie to nic innego, jak przedłużanie mordęgi, wolę nie wiedzieć i "zejść" wcześniej. Ból można uśmierzyć samemu...
Karo.
2 tyg. temu
??? Gdzie pień mózgu a gdzie nerw wzrokowy?!!! To nie ma sensu
Wujcio
2 tyg. temu
... odkryli trzycentymetrowy guz ... , a nie guza. Tak powiela się i utrwala poważne błędy gramatyczne. Czy ten, kto pisał lub tłumaczył z angielskiego ten tekst ukończył szkołę podstawową, średnią i co tam jeszcze?
dziadek J.
2 tyg. temu
A u nas dwie panie w dwóch tekstach o dwóch chorobach( cukrzycy i zapaleniu prostaty) są takie same a nazywają się inaczej - Joanna Bryndal i Alicja Wypych. Obydwie są studentkami i obydwie na tej samej konferencji mówiły w tym samym czasie i miejscu- co innego. TAK SIĘ NAS OSZUKUJE miksami udającymi leki.
Robin
2 tyg. temu
Jak byłem mały to myślałem, że umrę zdrowy. Ale o2 nie daje mi szans...
Co robić ?
2 tyg. temu
Pozostaje tylko kupić parę butelek ulubionego trunku i pić, pić , pić aż do in secula seculorum. Amen!
NO TO CO ?
2 tyg. temu
Pozostaje jej tylko czekanie na śmierć? Koszmar ...
Zenek
2 tyg. temu
Ja też tak jak pacze na mojom starom to uważam że ona jest chora.
co to
2 tyg. temu
jest dla chirurga guz się wycina i leczy aby przerzutów nie było
www
2 tyg. temu
Okropne, jest diagnoza, ale nie ma leczenia....
rfsd
2 tyg. temu
"jednak podczas pandemii koronawirusa przed dłuższy czas nie mogła zobaczyć się z lekarzem rodzinnym." - coś więcej trzeba dodawać.
MM55.
2 tyg. temu
Mnóstwo nieścisłości w artykule. Optyk to jej raczej życia nie uratował bo guzy pnia mózgu z reguły są nieoperacyjne ( zależy jaki to rodzaj guza, ale i tak lokalizacja fatalna ). Ale najbardziej przejęłam się losem brata i wujka. Żartuję, oczywiście, ale przyznacie, że wypowiedź bez sensu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić