Stewardessa o swojej pracy. Szefowa pokładu LOT zdradziła tajniki

1

Jak wygląda w praktyce praca stewardessy? O swojej profesji od pierwszego kubka porannej kawy aż do momentu wejścia na pokład samolotu opowiedziała Dorota Żuchaj, pracująca jako szefowa pokładu linii lotniczych LOT.

Stewardessa o swojej pracy. Szefowa pokładu LOT zdradziła tajniki
Stewardessa LOT-u zdradza tajniki swojej pracy (Facebook)

Stewardessa to zawód, o jakim marzy wiele młodych kobiet. Możliwość odwiedzania najdalszych zakątków świata, elegancki mundur i kontakt z międzynarodową załogą kuszą obiecując wyjątkowe życie.

O tym, jak w praktyce wygląda życie na pokładzie pasażerskiego samolotu, gdzie do pracy się lata, zamiast chodzić, opowiada Dorota Żuchaj, na co dzień pracująca jako szefowa pokładu linii lotniczych LOT.

Tajniki swojej pracy w krótkiej rolce na FB stewardessa pokazała jeszcze przed wyjściem z domu. Tłumaczy w nim, że oprócz przygotowań do lotu, w jej pracy ważny jest wygląd i obowiązujący strój.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Samolot się spóźnił, wycieczka przepadła. Kiedy pasażerom przysługuje więcej niż 600 euro odszkodowania?
Obowiązkowe są: podkład, puder, tusz do rzęs, róż, cienie do powiek oraz szminka w odcieniach czerwieni lub różu. Jeśli chodzi o fryzurę, każdy kto ma długie włosy musi mieć zrobionego gładkiego koka - tłumaczy stojąc przed lustrem Dorota.

Następnie prezentuje swój "mundur" na który składa się sukienka, apaszka i marynarka. "Dodatkowym elementem umundurowania jest toczek zakładany głównie na rejsy inauguracyjne oraz różnego typu eventy" - dodaje.

Zanim jednak samolot z załogą wzbije się w powietrze, stewardessa musi do pracy przyjść ze sporym wyprzedzeniem. Jak dużym zależy od rodzaju samolotu pasażerskiego, zazwyczaj jest to około 1-1,5 godziny przed planowanym wylotem gdzie musi stawić się w sali przedstartowej.

Czym jest sala przedstartowa, wyjaśnia sama stewardesa: "To miejsce, gdzie spotykają się piloci i personel pokładowy przed każdym lotem. To tutaj przed lotem stewardesa odprawia się i drukuje niezbędne na pokład dokumenty." - wyjaśnia Dorota.

Potem briefing, czyli Ustalenie pozycji, omówienie kwestii bezpieczeństwa oraz serwisu z załogą i już można wchodzić na pokład.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić