aktualizacja 

Ten test to hit. Sprawdź swój poziom gniewu

8

Żyjemy szybko, nie mając czasu nawet na odpoczynek. To niestety nie sprzyja budowaniu jakichkolwiek relacji. Szczególnie groźny jest gniew - często rzucone w biegu słowa mogą naprawdę zranić. A Ty, czy szybko się denerwujesz?

Ten test to hit. Sprawdź swój poziom gniewu
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Choć część ludzi nie wierzy w psychotesty, wciąż cieszą się one ogromną popularnością. Ostatnio przeżywają swój renesans na TikToku.

Największy trend na portalu to test na... poziom gniewu. Warto umieć go kontrolować, bo czasem powiedziane pod wpływem emocji słowa mogą zniszczyć budowane latami zaufanie.

Test na poziom gniewu hitem

Test można znaleźć TUTAJ. Osoby, które brały udział w tej zabawie na TikToku oznaczają ją hashtagiem #angertest. Materiały pod nim zamieszczone zostały odtworzone już 17 milionów razy.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Choć niedowiarków nie brakuje, wyniki powinny być całkiem rzetelne. A to dlatego, że psychotest badający poziom gniewu opiera się na pracy dr Judith M. Siegel, która w 1986 roku stworzyła MAI (Multidimensional Anger Inventory), czyli wielowymiarowy inwentarz gniewu.

Na czym to polega? Psychozabawa składa się z 38 pytań (są dostępne również w polskiej wersji językowej). Badana osoba ma za zadanie określić, w jakim stopniu zgadza się z podanymi stwierdzeniami.

Szczerość w tym przypadku jest najważniejsza. Przykładowe zdania, z którymi trzeba się zgodzić lub nie, to: "złoszczę się częściej niż większość znanych mi ludzi", "zwyczaje niektórych z moich znajomych bardzo mnie denerwują i przeszkadzają mi" czy "Czasem odczuwam złość z niewyjaśnionego powodu".

Wynik testu jest złożony i podzielony na różne aspekty. Dotyczą one m.in. spektrum gniewu, gniewu zewnętrznego czy pobudzenia gniewem. Dowiemy się też, jak nasza skłonność do odczuwania gniewu wygląda na tle średniej populacyjnej.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić