Redakcja WP Kobieta| 

Zagadka "niebieskich psów" wyjaśniona. Naukowcy odkryli, co za tym stoi

49

Kilka dni temu zdjęcia zwierząt o nietypowym kolorze futra obiegły cały świat. Psy kręciły się na terenie zamkniętych zakładów chemicznych Dzierżyńskoje Pleksiglas koło Niżnego Nowogrodu w Rosji. Choć przedsiębiorstwo nie działało od dłuższego czasu, na jego terenie mogły się znajdować groźne chemikalia, np. siarczan miedzi. Istniało podejrzenie, że to on jest odpowiedzialny za kolor futra psów.

Zagadka "niebieskich psów" wyjaśniona. Naukowcy odkryli, co za tym stoi
Błękitne psy z Rosji (Getty Images)

Czworonogi zwróciły uwagę całego świata, lokalne władze postanowiły więc zbadać zwierzęta i wykluczyć negatywny wpływ barwnika na ich zdrowie.

Pieski w kolorze błękitu pruskiego. Przez ostatnich kilka dni była prowadzona obława na kolorowe czworonogi, w końcu siedem z nich udało się schwytać. Dwa niezależne badania naukowców z pobliskiego ośrodka badawczego przy uniwersytecie w Niżnym Nowogrodzie potwierdziły, że za niebieski kolor odpowiada barwnik “błękit pruski”. Wszyscy odetchnęli z ulgą, bo jest on całkowicie niegroźny dla czworonogów.

Oczekiwanie na dom. Psy są pod opieką weterynarza. Są zdrowe i aktywne. Niestety, prawdopodobnie znowu trafią na ulice. Nie zgłosił się bowiem nikt, kto byłby zainteresowany adopcją czworonogów.

Rozgłos wokół tych informacji był ogromny, ale na razie nie dostaliśmy propozycji zabrania wszystkich zwierząt - skomentował szef kliniki dla zwierząt Ilja Kazako w BBC NEWS.

Wychodzi na to, że bezpańskie psy, nawet niebieskie, nikogo tak naprawdę nie obchodzą...

Zobacz także: Religia na maturze? Dariusz Piontkowski komentuje postulat Kościoła Katolickiego
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić