Zalej wodą i odstaw. Paprotki urosną po tym naprawdę bujnie

9

Jak dbać o paprotki, aby rosły bujnie i nie marniały? Oprócz zwykłego podlewania warto zastosować również nawóz do paprotek. Nie musimy wydawać na to dużej kwoty – domowy nawóz kosztuje grosze i przygotowuje się go banalnie prosto. Potrzebne są tylko dwa składniki.

Zalej wodą i odstaw. Paprotki urosną po tym naprawdę bujnie
Jak sprawić, żeby paprotki rosły bujnie? Sprawdzi się domowy nawóz (Adobe Stock, Adobe Stock)

Paprotka to jeden z najchętniej wybieranych kwiatów do domu. Nic dziwnego – jej piękne, zielone liście potrafią ożywić każde pomieszczenie. Niektórym wydaje się jednak, że jest to dość trudny kwiat w utrzymaniu. Co robić, aby paprotka rosła bujnie? Sprawdzą się te domowe sposoby.

Paprotki nie rosną bujnie? Przygotuj domowy nawóz ze skorupek jajek

Dla paprotki sprawdzi się domowy nawóz ze skorupek jajek. Być może brzmi to nietypowo, jednak jest idealnym rozwiązaniem - wszystko dzięki temu, że skorupki są bogate w składniki odżywcze. Zawierają w swoim składzie aż 80 proc. wapnia, a ponadto krzem, cynk, fluor i siarkę. Poza tym to bardzo ekologiczne i tanie rozwiązanie - potrzebne są do niego tylko skorupki po jajkach oraz woda.

Jak przygotować nawóz ze skorupek? To naprawdę proste – wystarczy po prostu wrzucić suche skorupki do słoika i zalać gotującą się wodą, a następnie odstawić całość na tydzień. Po tym czasie zlewamy miksturę i używamy jej do podlewania naszych roślin. Nie musimy wyrzucać skorupek - możemy pokruszyć je i wetknąć do ziemi w doniczce.

Domowe sposoby na paprotkę. Podlewaj tym naparem raz w tygodniu

Innym sposobem, który sprawi, że paprotka urośnie bujnie będzie "nawóz" z herbaty. Wystarczy podlewać roślinę raz na jakiś czas – najlepiej raz w tygodniu – naparem z czarnej herbaty. Podczas przesadzania paproci można też włożyć w ziemię herbaciane liście. Dzięki nim roślina będzie lepiej rosła.

Przy podlewaniu paproci sprawdzi się nie tylko herbata. Możemy także zaparzyć zioła - rumianek, skrzyp polny, szałwię czy pokrzywę. To dobry sposób, aby uchronić naszą paprotkę przed chorobami bakteryjnymi i pleśnią.

Zobacz także: Proste sposoby na czyszczenie trudno dostępnych miejsc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Autor: DFR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić